Сучасний дизайн вітальні 2022 року – фото найкращих прикладів дизайну інтерєру

Сучасний дизайн вітальні: 50 ідей з докладним описом, який стиль оформлення краще вибрати для маленької або великої зали

Вежа – серце будинку, де відбуваються найважливіші сімейні події. Вона стала місцем, де домочадці відпочивають, розслабляються та проводять багато часу разом.

Архітектори перераховують три найважливіші особливості даної кімнати: вона має бути просторою, зручною та функціональною. Сучасна вітальня – це не ознака високого становища та багатства господарів, а свідчення їхнього відмінного смаку, почуття стилю та любові до власного будинку.

Дизайн вітальні мрії

У кожної людини своє унікальне уявлення про ідеальну вітальню. Одні планують вітальню з цегляною стіною, інші – вітальню з каміном, треті мріють про простору кімнату з обідньою зоною.

Тому, що важливо, немає єдиної правильної формули облаштування. Приклади, які можна знайти в Інтернеті або в посібниках з дизайну інтер’єру, зазвичай пропагують останні, найгарячі тенденції.

Однак важливо пам’ятати, що мода – це ще не все. Приміщення має бути не лише красивим та стильним, а й функціональним.

Тому варто звіритися з представленими ідеями дизайну вітальні та адаптувати їх до реальних умов.Може виявитися, наприклад, що у разі невеликої вітальні з кухонним куточком важкі меблі в колоніальному стилі, в які закохані дизайнери, буде абсолютно неправильним вкладенням.

Меблі та аксесуари завжди слід вибирати з розумом і, перш за все, з урахуванням власного комфорту та комфорту домочадців.

Який стиль оформлення інтер’єру

Стилі інтер’єру мають бути адаптовані насамперед до естетичного сприйняття господарів, а не до сучасних тенденцій.

 • Варто пам’ятати, що мода – це надзвичайно примхлива дама, яка приходить і йде, змінюючись, як у калейдоскопі.
 • Тому ідеї для вітальні повинні відповідати смаку та уподобанням.
 • Якщо господар – романтична душа, то йому варто придивитися до таких стилів, як провансальський, шебі-шик чи французький.


Якщо він у своєму житті керується простотою, то можна познайомитися ближче зі скандинавським, сучасним чи мінімалістським стилями. Використання еклектики теж дуже цікаве рішення.

В електично обставленій вітальні поєднуються різні матеріали, візерунки та епохи. Облаштовуючи вітальню таким чином, слід пам’ятати, що попри зовнішній вигляд поєднання різних напрямків та елементів з різною естетикою – справа непроста.
Кольори у вітальні

На питання, який колір вибрати для вітальні, немає однозначної відповіді. Багато що залежить від особистих смаків та переваг домочадців. Від планування кімнати і кількості світла, що потрапляє до приміщення.

 • Проте варто звернути увагу на універсальні принципи використання кольору.
 • Яскраві кольори оптично збільшують простір і роблять його світлішим.
 • Вони є чудовою базою для дерева, темних аксесуарів або яскравих відтінків у вигляді акцентів.
 • Дзеркальні елементи декору додатково відображають світло та створюють цікаву атмосферу в кімнаті.

Темні кольори створюють затишний, часто елегантний інтер’єр, але можуть зробити його набагато меншим і переважним. Чорні, темно-сині та бордові стіни добре прикрасити яскравими меблями, аксесуарами та тканинами.


Яскраві прикраси, підвішені на темному тлі, вийдуть на перший план та створять неповторний декор. Настінний декор з білої орхідеї дуже елегантно виглядатиме на темно-сірій стіні. При виборі скандинавського стилю підійдуть пастельні фарби для вітальні.

Варто пам’ятати, що не потрібно боятися експериментувати та виходити за рамки традиційних шаблонів.Кольори стін у вітальні – це основа всього планування, яке завдяки відповідним аксесуарам можна легко змінити і адаптувати під наявні потреби.

Знайти ідеї та натхнення

Якщо виникає питання, як зробити вітальню із сучасним дизайном, то обов’язково варто заглянути в періодичні видання з дизайну інтер’єру та спеціалізовані інтернет-портали.

Там вдасться знайти натхнення для облаштування вітальні, а також різноманітний матеріал та приклади – фотографії, проекти, відгуки. Фахівці з дизайну розкажуть, що зараз у моді, та підкажуть оригінальні ідеї для вітальні.

Крім того, експерти допоможуть розібратися у варіантах освітлення для вітальні та у підборі наймодніших аксесуарів до інтер’єру.

Камінь у дизайні вітальні

Чому б не поєднати актуальні дизайнерські тенденції та прикрасити стіну кам’яним сланцем? Завдяки цьому аранжування набуде неординарного характеру.

 1. Потрібно вибрати камінь або цеглу теплого та світлого відтінку, щоб ще більше прикрасити інтер’єр. Однак для того, щоб декор був послідовним та гармонійним, слід застосовувати помірність.
 2. Можливо для отримання бажаного ефекту достатньо буде фрагмента стіни, облицьованої каменем. Також краще відмовитися від інших покриттів для стін та численних прикрас у вигляді картин чи постерів.
 3. Облаштування вітальні в дусі модерну – пропозиція для сміливців, які люблять дизайнерські експерименти. Проте не можна забувати про помірність, завдяки якій вітальня залишиться ідеальним місцем для відпочинку всієї родини.Дизайн кухні-вітальні

Щоб втілити в життя мрію про «модну» вітальню, потрібно грамотно підібрати всі елементи – меблі, освітлення, аксесуари. Крім того, важливо вміло розставити їх у приміщенні.

 • Житлові кімнати, з’єднані з кухнею, не завжди великі, тому навіть обмежений простір важливо оформляти помірно, не захаращувати його, залишати простір.
 • Сучасна вітальня часто, крім основної функції, нерідко виконує функцію їдальні та ТВ-залу.
 • Але як вмістити в них усі необхідні меблі – диван, стіл, стільці або крісла, а також знайти місце для книг, дрібничок, рослин? Вирішення проблеми – мінімалізм.

Прості елементи, покликані дати користувачеві максимальний комфорт – це визначення сучасного мінімалізму.

Гарним вибором стане круглий розсувний стіл, який не займає багато місця, але може вмістити більшу кількість гостей. Тим не менш, також можна вибрати один предмет меблів як сильний акцент. Таку роль добре зіграє, наприклад, диван.

Фото сучасного дизайну вітальні