Невелика вітальня: фото найкращих дизайнів інтерєру маленької вітальні

Невелика вітальня: сучасні приклади дизайну, як максимально розширити простір маленької кімнати (140 фото)

Шукаєте ідеї планування маленької вітальні? Дуже добре! Тому що у нас є всі відповіді на питання, що вас цікавлять, щодо ідей оформлення вітальні.

Трохи нестандартного мислення, коли справа стосується вашого макета, може змінити правила гри і дійсно розширити простір.

Меблі відповідно до розмірів кімнати

Звучить очевидно, але добре подумайте, які меблі ви принесете у невелику вітальню. Ми б порадили скласти план рівнів вітальні і перевірити, чи будуть якісь нові меблі, які ви купуєте, добре вписатися в простір.

  • Ваше завдання, щоб у речей було своє місце.
  • Вам не потрібно, щоб доводилося протискати між меблями для переміщення по своїй кімнаті.
  • Це може означати, що вам доведеться скоротити кількість наявних у вас меблів або підбирати невеликі предмети, щоб кімната не здавалася надто захаращеною.

Не притискайте предмети до стін

Існує тенденція, особливо в невеликих приміщеннях, притискати всі меблі до стін, щоб залишити якнайбільше простору на підлозі. І хоча ми рекомендуємо таке планування, якщо ваша вітальня дійсно крихітна, але якщо у вас є місце, щоб відсунути меблі від стін, зробіть це.

Просто переконайтеся, що у вас достатньо місця і можна легко обійти меблі, щоб вони виглядали більш піднесеними.

Симетричне планування

Симетричне планування здатне творити чудеса у маленькій вітальні. Дуже приємно бачити кімнату, яка відображає саму себе, і це може вказувати на більший простір.

Якщо ви не можете поміститися на двох диванах, щоб сісти один навпроти одного, ви можете створити аналогічний ефект, використовуючи диван та два крісла меншого розміру. Покладіть килимок, щоб меблі розташовувалися в центрі кімнати.

Створіть гнучкий макет

Інший варіант – піти більш розслабленим і гнучким маршрутом. Спочатку визначтеся з найкращим розташуванням найбільшого предмета меблів – швидше за все, це буде диван, а потім розставте менші меблі більш випадковим чином у просторі.

Для цього макету ми б порадили поставити диван вздовж з журнальним столиком попереду, тому що це має сенс, але потім помістіть стільці, що не збігаються, табурет і навіть невеликі столики в просторі навпроти.
Збільшення місць зберігання

Зберігання – це ключ до створення невеликих просторів безладу, але може бути складним виділити для нього місце у вашому макеті.

От чому вбудоване сховище може бути таким чудовим вибором, оскільки воно займе мінімум місця і не візуально вторгатиметься у ваш простір занадто сильно.

  • Сидіння біля вікна з місцем для зберігання речей під ним – чудове доповнення до маленької вітальні, тому що ви також отримуєте додаткові місця для сидіння.
  • Але ви також можете використовувати вбудовані шафи в будь-яких нішах або настінні стелажі, щоб тримати всі свої речі подалі від підлоги.

Додайте затишок

Іноді планування вітальні полягає не тільки в тому, щоб змусити кімнату відчувати себе більше, але й у тому, щоб прийняти маленькі пропорції та просто рухатися разом із ними.

Зазвичай ви не помістите всі ці меблі в такий маленький простір, але тепла колірна гама і вся ця текстура змушує простір почуватися одним цілим, і зовсім не захаращеним.

Використовуйте килимки

Це хитрість, яку ми вивчили та протестували нещодавно, і можемо повністю рекомендувати її. Укладання килимів не тільки зробить ваш простір більш затишним, але й зробить його більшим. Почніть з килима великою площею і використовуйте його як краї кімнати, а не стін, потім покладіть зверху килимок меншого розміру, щоб він був фокусом, так ніби ви створили зону у своєму просторі.

Використовуйте секційні меблі

Якщо ви не хочете відмовлятися від свого секційного дивана, не бійтеся, він все одно може комбінуватися з невеликою вітальнею. Просто скоротите решту меблів у кімнаті і зробіть все, що вам потрібно, по-справжньому мінімальними – нічого занадто громіздкого, тому просто переконайтеся, що ніжки дуже тонкі і не доходять до підлоги, щоб світло все ще могло текти по простору.

Підлогові подушки

Та гаразд, сидіти на подушках на підлозі звучить трохи хіпповськи. Але ми говоримо про додавання подушок на додаток до вашого диван замість громіздких крісел. Повертаються в моду та підлогові подушки – ви можете знайти кілька дійсно стильних варіантів, які стануть чудовим доповненням для невеликих віталень.

Крім того, вони мають перевагу, яка полягає в можливості переміщувати їх, так що ви можете дуже легко змінювати макет. І меблі з низькою посадкою завжди будуть гарною ідеєю в невеликому просторі, особливо якщо ви маєте справу з низькими стелями.

Схема освітлення

Освітлення насправді є ключем до планування вашої вітальні. Це може створити різне відчуття у різних частинах кімнати. Приклад: торшер поруч із кріслом створює затишний куточок для читання, кутове світло на буфеті може додати невеликий робочий простір, підвісний світильник у центрі кімнати відіграє роль фокусу.

Просто переконайтеся, що у вас є багато різних джерел, щоб ви могли нашарувати світло, в місцях, де ви найбільше знаходитесь.

Які меблі найкращі для маленької вітальні

Кращі меблі для маленької вітальні – це предмети, які не будуть здаватися надто громіздкими у просторі або блокувати багато світла.

Спробуйте вибрати тонші деталі, які дозволяють світлу проходити під ними, що створить натяк на те, що вони займають більше місця на підлозі.

Як максимально розширити простір

Щоб максимально збільшити простір у маленькій вітальні, подумайте про найголовніше. Що вам насправді потрібно у вітальні? Чи можете ви відмовитися від журнального столика та вибрати кілька менших бічних столиків, чи не могли б ви вибрати менший диван та додати крісло?

Можливо, ви могли б закріпити телевізор на стіні? Коли справа доходить до вибору планування невеликою вітальнею, в більшості випадків найкращий варіант це мінімалізм зі смаком.Фото планування та дизайну маленької вітальні