Світильники у вітальню: ТОП рейтинг найкращих моделей люстр 2022 року

Світильники у вітальню: огляд популярних новинок та методів їх розміщення (145 фото сучасного дизайну)

Вежа — ідеальне місце для різноманітного освітлення. Не соромтеся експериментувати, світло може творити чудеса.

Щоб досягти найкращого освітлення, враховуйте розмір кімнати, колір стін, килимів або підлоги, планування та кількість вікон. Часто вітальня з’єднується з кухнею, тому вам потрібно поєднати світло в обох приміщеннях.

Люстри для вітальні

Ключовою деталлю будь-якої вітальні є люстра або стельовий світильник. Якщо у вас є невелика вітальня або вітальня з низькими стелями, рекомендується підвісна широка і вузька люстра або стельовий світильник.

Вони дають багато розсіяного світла і зорово збільшують кімнату. Деякі стельові світильники мають дистанційне керування, тому можна змінити колір світла.

Світло у вітальні, як і у всіх інших кімнатах будинку, природно відображається присутніми предметами, меблями та стінами, також завдяки кольору:

 • Якщо в кімнаті світлі стіни, зазвичай немає особливих труднощів у освітленні загального середовища.
 • Навпаки, за наявності темних стін виникають труднощі, необхідно буде компенсувати втрату яскравості, наприклад, за допомогою світлодіодних люстр для вітальні.
 • Вони дозволяють світлу поширюватися рівномірно, створюючи в будь-якому випадку приємну та розслаблюючу атмосферу.

У разі великої вітальні з вищою стелею більше підійдуть подовжені вертикальні люстри. Вони красиво виглядатимуть у центрі кімнати або над журнальним столиком.

Все залежить від вашого смаку, але ви повинні пам’ятати про загальний аспект гармонії вітальні, що світло – це не «дисонанс», а те, що вписується всередину, дозволяє розглянути декор і подати у вигідному світлі концепцію інтер’єру. Якщо у вас старомодна вітальня, підійдуть рустикальні, ротангові або вітражні світильники.

Якщо ви віддаєте перевагу сучасному, дизайнерські люстри – це теж гарний вибір. Тим, хто любить розкіш обов’язково сподобаються кришталеві люстри. Однак, зверніть увагу на розмір світла.

Найне застосовне правило в цьому випадку – чим більше, тим краще. Світло не повинно тиснути і відволікати на себе увагу, воно повинно розчинятися в просторі, насичуючи і покращуючи його.


Світлодіодні люстри

Світлодіодна люстра для вітальні є відмінним компромісом, коли йдеться про освітлення вітальні: це рішення дозволяє ідеально поєднувати стиль, дизайн і сучасність, дозволяючи при цьому значно знизити витрати на електроенергію.

При цьому вона забезпечує оптимальну інтенсивність світла, зазвичай повністю аналогічного природному.

У більшості сучасних люстр для віталень спостерігається присутність світлодіодів 3000K, які дають теплий колір, але завжди мають тенденцію до нейтрального.

Множинні рішення, що складаються зі світлодіодних технологій, максимально відображають те, якими можуть бути сучасні люстри для вітальні. Вони зазвичай вражають сталевим корпусом або аналогічним матеріалом, більш менш обробленим відповідно до стилю.

В якості декору в основному використовуються кристали, підвіски, дзеркальні або скляні аксесуари, які, крім естетики, мають функціональний характер: вони дозволяють адекватно відображати світло, створюючи приємні ігри відблисків, здатні зробити довкілля ще більш привабливим та ефектним.

>Світильники, що вбудовуються, для створення настрою

Точкові світильники останнім часом стали популярними для великих віталень. Їхній вигляд зачаровує, а перевага в тому, що деякі з них можуть бути орієнтовані на перехресне освітлення різних частин кімнати, тому ніде не буде темряви.

Натомість, для створення інтимної атмосфери та акцентного освітлення інтер’єру використовуються вбудовувані світильники. Часто це світлодіодні лампи, що вбудовуються, їх робота економить енергію, але вони можуть створювати прекрасні ефекти в інтер’єрі.

 • Як на кухні, так у вітальні вам буде недостатньо однієї лампи.
 • Для відпочинку у кріслі або для читання ми рекомендуємо торшери.
 • Вибір дуже великий, деякі мають можливість регулювання яскравості або зміни кольору світла.
 • Ви також можете купити вертикальні лампи у вигляді колон світла або з абажуром.
 • Інший тип освітлення вітальні — це настільні лампи, які особливо корисні, якщо у вас є офісний куточок.

Світлодіодні стрічки навколо телевізора

У більшості будинків у вітальні є телевізор. Великий контраст між темним оточенням та екраном створює дискомфорт для очей. А яке світло підходить до телевізора? Ми можемо знову порадити торшер або настільну лампу.

Важливо, щоб світло не відбивалося від телевізора і не заважало огляду. Світлодіодне освітлення за телевізором зараз є дуже популярним, тому в цьому можуть допомогти світлодіодні стрічки, деякі з яких мають регулювання яскравості. Вибирайте ті, які мають максимальну потужність 40 Вт і з теплим світлом.

Настільні та настінні лампи

Незалежно від того, чи є у вас вітальня має великий масштаб або займає кілька квадратних метрів, настільна лампа, напевно, знадобиться. Якщо ви вирішите подивитися телевізор або прилягти на диван, щоб почитати хорошу книгу, недостатньо увімкнути люстру.

 • Щоб вітальня була комфортною, до основного освітлення потрібно додати інші лампи.
 • Варіантом може стати настінний світильник, який, як передбачає його назва, варто розмістити на стіні.

У деяких настінних світильників вимикач знаходиться прямо на кабелі, для інших необхідно підключити кабелі до електромережі, і якщо ви цього не робили раніше, вам потрібно буде викликати кваліфікованого електрика.


Торшери та їх різновиди

Торшери гарні, наприклад, поруч з диваном або якщо вони розміщені в різних кутах кімнати.

В інтернет-магазинах ви знайдете безліч торшерів з регульованою яскравістю та різноманітними дизайнами, що регулюються за висотою та можливостями направити потік освітлення.

 • Таким чином, ви можете самі вибрати інтенсивність та спрямованість світла саме так, як вам потрібно.
 • При читанні інтенсивність збільшується, а при перегляді телевізора знижується, щоб створити приємну атмосферу м’якого світла.

Якщо ви хочете уникнути свою вітальню будь-якою прикрасою, ви можете придбати декоративний світильник, який виконуватиме функцію прикраси та додаткового освітлення.

Мета правильного освітлення вітальні — узгодити освітлення з інтер’єром та підкреслити його красу. Отже, якщо ви трохи заплуталися, як усі поєднувати, купуйте лампи з однієї колекції. Якщо хочете заощадити, радимо купувати доступні набори. Таким чином, ви отримаєте джерела світла та вбудовані лампи за нижчою ціною.

Фото світильників у вітальні