Світильники у вітальню: ТОП рейтинг найкращих моделей люстр 2024 року

Світильники у вітальню: огляд популярних новинок та методів їх розміщення (145 фото сучасного дизайну)

Вежа — ідеальне місце для різноманітного освітлення. Не соромтеся експериментувати, світло може творити чудеса.

Щоб досягти найкращого освітлення, враховуйте розмір кімнати, колір стін, килимів або підлоги, планування та кількість вікон. Часто вітальня з’єднується з кухнею, тому вам потрібно поєднати світло в обох приміщеннях.

Люстри для вітальні

Ключовою деталлю будь-якої вітальні є люстра або стельовий світильник. Якщо у вас є невелика вітальня або вітальня з низькими стелями, рекомендується підвісна широка і вузька люстра або стельовий світильник.

Вони дають багато розсіяного світла і зорово збільшують кімнату. Деякі стельові світильники мають дистанційне керування, тому можна змінити колір світла.

Світло у вітальні, як і у всіх інших кімнатах будинку, природно відображається присутніми предметами, меблями та стінами, також завдяки кольору:

  • Якщо в кімнаті світлі стіни, зазвичай немає особливих труднощів у освітленні загального середовища.
  • Навпаки, за наявності темних стін виникають труднощі, необхідно буде компенсувати втрату яскравості, наприклад, за допомогою світлодіодних люстр для вітальні.
  • Вони дозволяють світлу поширюватися рівномірно, створюючи в будь-якому випадку приємну та розслаблюючу атмосферу.

У разі великої вітальні з вищою стелею більше підійдуть подовжені вертикальні люстри. Вони красиво виглядатимуть у центрі кімнати або над журнальним столиком.

Все залежить від вашого смаку, але ви повинні пам’ятати про загальний аспект гармонії вітальні, що світло – це не «дисонанс», а те, що вписується всередину, дозволяє розглянути декор і подати у вигідному світлі концепцію інтер’єру. Якщо у вас старомодна вітальня, підійдуть рустикальні, ротангові або вітражні світильники.

Якщо ви віддаєте перевагу сучасному, дизайнерські люстри – це теж гарний вибір. Тим, хто любить розкіш обов’язково сподобаються кришталеві люстри. Однак, зверніть увагу на розмір світла.

Найне застосовне правило в цьому випадку – чим більше, тим краще. Світло не повинно тиснути і відволікати на себе увагу, воно повинно розчинятися в просторі, насичуючи і покращуючи його.