Дизайн вітальні: найкращі ідеї + поради щодо вибору стилю, поєднань, дизайну та меблів

Дизайн вітальні (145 фото): опис модних тенденцій в оформленні інтер’єру у 2024 році

Якщо спочатку вітальня замислювалася як приміщення, куди можна було запрошувати гостей, то сучасний варіант призначений для господарів. Тут вони можуть безперешкодно відпочити, провести своє вечірнє дозвілля за читанням чи переглядом програм телебачення.

Вся сім’я збирається в цій кімнаті для власного дозвілля. Зробити інтер’єр відповідним для такого проведення часу стало актуальним дизайнерським завданням.

Вибір стилістики багато в чому залежить від загального вигляду будинку. Потрібно враховувати, як недоліки, так і переваги приміщення, розташування віконних прорізів, висоту стель і планування. Тільки в цьому випадку дизайнерська робота зможе задовольнити всі сучасні запити та вимоги.

Класичний дизайн вітальні

Класику минулого часу можна зустріти не так часто. В основному перевага надається модифікованим варіантам. Основний напрямок – це практичність поряд з оптимальною економічністю та простотою виконання.

Акцент розставляється на зручності, якості матеріалів, шляхетності декорування, добротності меблевих гарнітурів у сукупності з відчуттям простору простору.

Класику переважно втілювати в тих умовах, де є велика площа, можливість поєднання з кухонним простором, масштабністю віконних отворів, що пропускають досить природного освітлення, фактурністю текстильних виробів і порід дерева. Вони завжди є головними складовими інтер’єру.

В основі підбору предметів меблів лежить цілісність загальної композиції. Для чого диван розташовують по центру разом із кріслами біля столика для журналів. Стало звичаєм наявність каміна, який може бути реальним або декоративним. Техніку зазвичай воліють «укрити» за меблевим фасадом.