Дизайн вітальні: найкращі ідеї + поради щодо вибору стилю, поєднань, дизайну та меблів

Дизайн вітальні (145 фото): опис модних тенденцій в оформленні інтер’єру у 2022 році

Якщо спочатку вітальня замислювалася як приміщення, куди можна було запрошувати гостей, то сучасний варіант призначений для господарів. Тут вони можуть безперешкодно відпочити, провести своє вечірнє дозвілля за читанням чи переглядом програм телебачення.

Вся сім’я збирається в цій кімнаті для власного дозвілля. Зробити інтер’єр відповідним для такого проведення часу стало актуальним дизайнерським завданням.

Вибір стилістики багато в чому залежить від загального вигляду будинку. Потрібно враховувати, як недоліки, так і переваги приміщення, розташування віконних прорізів, висоту стель і планування. Тільки в цьому випадку дизайнерська робота зможе задовольнити всі сучасні запити та вимоги.

Класичний дизайн вітальні

Класику минулого часу можна зустріти не так часто. В основному перевага надається модифікованим варіантам. Основний напрямок – це практичність поряд з оптимальною економічністю та простотою виконання.

Акцент розставляється на зручності, якості матеріалів, шляхетності декорування, добротності меблевих гарнітурів у сукупності з відчуттям простору простору.

Класику переважно втілювати в тих умовах, де є велика площа, можливість поєднання з кухонним простором, масштабністю віконних отворів, що пропускають досить природного освітлення, фактурністю текстильних виробів і порід дерева. Вони завжди є головними складовими інтер’єру.

В основі підбору предметів меблів лежить цілісність загальної композиції. Для чого диван розташовують по центру разом із кріслами біля столика для журналів. Стало звичаєм наявність каміна, який може бути реальним або декоративним. Техніку зазвичай воліють «укрити» за меблевим фасадом.
Вітальні в стилі Прованс

Просте оформлення схоже на класичне виконання. Йому властива колірна гама пастельного типу, простота декору, що поєднується із шармом провінції.

Найчастіше таке оформлення стає пріоритетним в інтер’єрі як заміських «резиденцій», так і звичайних міських квартир.

 • Для стилю властива потяг до природності. Поряд із освітленістю та просторовим простором, у вітальні гармонійно внесені натуральні елементи.
 • Антикварний наліт меблів із дерева, текстильні лляні вироби, бавовняні варіанти.

Для багатьох можливість розставити фотографії у сімейному стилі, невеликі дрібнички з вазочками та статуетками означає зробити обстановку більш затишною та комфортною.

Вітальні в стилі Мінімалізм

Він має яскраву протилежність позначеним стилям, вважаючись найбільш практичним. Є певна естетика ліній і форм. Усі недоліки мають бути заховані або перетворені.

 • В основному переважає палітра кольорів, що вважається нейтральною.
 • Біла з коричневою або чорною, сірувата, вона має бути максимально наближена до природної.
 • Така гамма в інтер’єрі оформлення вітальні зовсім не здається незатишною чи холодною.
 • Для самовираження просто застосовується геометрична сутність предметів, підкреслити яку допомагають текстурна якість матеріалів, простір та освітленість.

Вітальні в стилі Лофт

Доводиться тільки дивуватися наскільки простір нежилий набув такої колосальної популярності для задоволення всіх життєвих потреб.
Стиль зародився у стінах занедбаних будівель, призначених для промислових цілей, а зараз став зустрічатися повсюдно у квартирах, де сучасність поєднується з комфортним житлом.

Це, по-перше, акуратність кладки з цегли, яку найчастіше виводять на одне з перших місць та її фактурність. Крім того, належна увага приділяється максимально відкритому плануванню. Такий варіант виглядає чудово, якщо є можливість просто поєднати вітальню та простір кухонної зони.

Таке приміщення просто створене для того, щоб розташувати в ньому максимальну кількість місць для посадки:

 • Наявність шкіряних крісел;
 • Чудовий диван у дусі старовини;
 • Журнальний стіл;
 • Присутність меблів, де дизайн відрізняється простотою геометричного дизайну;
 • Додаткові оригінальні постери;
 • Об’єкти в арт-виконанні;
 • Фігурки різноманітних зразків.

Скандинавський стиль для вітальні

Поєднання мінімалізму з його функціональними якостями поряд з легкими рисами традицій, визнаних у шведських будинках. Так можна охарактеризувати стиль, який прийшов із країн Скандинавії.

 • Він стає популярним з кожним днем.
 • Якщо віддати перевагу такому оформленню, то забезпечений затишок у період зимових холодів та прохолода у літній період.
 • Цього року буде присутнє непередаване відчуття комфорту.

Біла гама кольорів для когось виглядатиме надмірно стерильною.
Однак, варто зовсім трохи попрацювати і додати меблі з дерева, килими пухнасті та теплі, зображення на картинах, камінний вогонь, як простір миттєво перетвориться і «оживе», радуючи своєю невибагливою чистотою та відчуттям простору.

Колірне поєднання

Настрій створюється колірною палітрою. Вона визначає характер у навколишній обстановці. Найпоширенішими рішеннями є:

 • Білосніжна гама, незважаючи на свою непрактичність. Присутність забруднень може бути абсолютно непомітним, якщо правильно підібрати матеріал.Універсальність такого дизайну вже давно оцінена найвищою шкалою професійними дизайнерами. Колір можна використовувати як основний мотив, а також як фонову основу для більш насичених і яскравих деталей. Він визнаний лідер провансальських мотивів, “сканді”, мінімалізму;
 • Палітра півтонів – рішення актуальне та стильне. Оформивши вітальню, таким чином, можна позбавити себе нудьги і безликості. Тільки один фіолетовий включає близько п’ятдесяти відтінкових варіантів півтонів;
 • Контрастні рішення створюють певні акценти для дизайнерського оформлення. Їх можна взяти як один або кілька, для того щоб виділити на основі максимально приглушених. Це може бути контрастне поєднання дивана і подушок або обробки декількох видів;
 • Присутність пастельних відтінків визнано вважається новомодним підходом. Він чудово вносить різноманітність в інтер’єрну колористику, абсолютно не пересичуючи її яскравістю кольорів. Його часто застосовують у стилістиці провансу, а також сучасного оформлення. При цьому створюється неповторний спокійний настрій романтики.

Фото новинок дизайну вітальні