Дизайн вітальні у квартирі (100 фото): приклади стильного оформлення інтерєру у світлих та темних тонах

Дизайн вітальні у квартирі: фото найкращих дизайн-проектів + ​​варіанти оформлення залу у міській квартирі
Вітальня — місце, де не лише проводять час гості, а й відпочивають господарі: дивляться телевізор, читають книги, грають, їдять тощо. Ось чому це місце має бути найкомфортнішим у квартирі.

Живучи у великій сім’ї, для кожного домочадця потрібно виділити власне місце у вітальні. Напевно, хтось працює або займається творчістю. Щоб не приносити незручності таким людям, слід правильно скласти план кімнати на стадії планування.

Визначення центру вітальні

Дизайн залежить від того, наскільки приміщення велике і який від нього потрібний функціонал. Спершу слід позначити, де у вітальні знаходиться центр.

На нього буде багато опори при складанні майбутнього дизайну.

 • Нині вже неактуально ставити дивани та крісла по краях кімнати. Периметр — найгірше місце для розміщення у сучасному дизайні вітальні.
 • Таким чином, буде занадто багато елементів відпочинку, що не залишить місця для інших предметів інтер’єру і не дозволить створювати нові функціональні зони.
 • Універсальне рішення для сучасного інтер’єру: виділити центр приміщення та розставити навколо нього все необхідне.
 • Зазвичай у центрі розміщують зону відпочинку, таку як телевізор з диваном.

Інший варіант: Зробити акцент на каміні. Камін створить затишок у вітальні, особливо якщо розмістити навколо нього крісла чи гойдалки.
Класичний набір вітальні включає диван, крісла, стелажі та журнальний столик. При цьому не обов’язково обмежуватись лише цими елементами меблів. Якщо інтер’єр великий і повинен виконувати кілька функцій, можна поставити у вітальні комп’ютер і навіть барну стійку.

Якщо вітальня не блищить великими розмірами, заощадити місце допоможе складні меблі.

Колірна гама

Підбирати основні кольори для інтер’єру буде легко, якщо вітальня розташовується на сонячному боці. Тут немає жодних обмежень щодо вибору кольору меблів та поверхонь.Добре виглядатимуть меблі в теплих тонах у поєднанні зі стінами та підлогою в холодних тонах. Зараз модно робити стіни та підлогу у білому розмальовці, а для меблів вибирають незвичайну гаму.

 • Інша справа, коли приміщення знаходиться на північній стороні і світло туди практично не потрапляє.
 • У такому разі ідеальним рішенням буде оформлення у теплих тонах. Так можна візуально зробити вітальню затишнішою та світлішою.
 • Для вітальні на північній стороні потрібно багато джерел освітлення.
 • Для цього найкращим рішенням стануть точкові світильники, які при правильному розташуванні висвітлять усі темні ділянки кімнати.

Кольори в інтер’єрі підбираються залежно від того, яке емоційне навантаження бажає бачити господар і від того, який ефект принесе цей інтер’єр на нього та на його гостей.

Наприклад, створюючи приміщення для вечірок, слід звернутися до яскравих кольорів. Створюючи місце спокійного проведення часу, колірна гама повинна бути м’якою. У подібних місцях потрібно уникати яскравих фарб, що викликають: вони відвернуть увагу, додадуть напруженості і можуть дратувати. Доведено, що колір кімнати впливає на настрій.

Оздоблювальні матеріали

Щоб зрозуміти, чим обробити вітальню, слід зрозуміти, в якому стилі вона оформлятиметься. Кожен стиль потребує своїх матеріалів.

Наприклад, стіни з паперу не будуть поєднуватися з напрямком хай-тек, так само як і стіни в яскравих, агресивних кольорах не будуть поєднуватися зі стилем прованс.

Якісні оздоблювальні роботи залежать від форми та розмірів вітальні. Якщо все виконати правильно, вдасться підкреслити переваги інтер’єру та витончено приховати його недоліки.

Потрібно пам’ятати, що дизайн, зроблений навмання, посилить недоліки і приховає переваги будь-якого приміщення, яким би великим і добре освітленим воно не було.

Стіни

Існує думка, що для маленької вітальні потрібно робити світлі стіни. Ця думка вірна, але можна зробити незвичайніший дизайн стін. Наприклад, у вітальні є звичайні білі стіни, нічим не примітні. Щоб їх значно перетворити та покращити інтер’єр, достатньо лише додати колірний акцент.
Інтер’єр чудово прикрасять гіпсокартонні ніші. Вони не тільки є прикрасами, але й створять ефект глибини, якщо створити джерело світла в ній.

 • Шпалери користується більшість людей. Це універсальний матеріал для обробки, Їх існує безліч.
 • За бажанням зробити оригінальне оформлення приміщення потрібно віддати перевагу шпалерам під фарбування.
 • Їхня головна фішка у можливості перефарбування на будь-який колір. Робити так можна досить часто. Однак кількість перефарбувань обмежена.
 • В даний час, щоб досягти гарного оформлення вітальні, достатньо мати рівні оштукатурені стіни.
 • Однак можна легко виділитися на тлі інших за рахунок текстурованої штукатурки.

Модний тренд: суміщення різних варіантів обробки. Добре поєднуються шпалери та фарба. Можна навіть використовувати кілька різних видів шпалер з різними малюнками та текстурами. Це також надасть додаткову допомогу при розмежуванні вітальні.

Не варто думати, що весь етап позначення меж різних функціональних зон приміщення полягає лише в установці різних видів меблів. Для правильного зонування кожна зона повинна мати власне дизайнерське рішення.
Стеля

Дизайнерське рішення для стелі має залежати від розміру кімнати. Навіть найкрасивіші конструкції на стелі будуть позбавлені сенсу при невеликому розмірі вітальні. Для маленької кімнати зійде світла стеля, всередині якої буде вмонтовано світильники.

Спробувати розширити вільний простір можна за допомогою хвилястої двоярусної конструкції на стелі з вмонтованими світильниками, які не видно і створюють розсіяне світло. Розміщення гардин також збільшить вільний простір.

Однак ці прийоми повинні використовуватися тільки в тих віталень, де низькі стелі. Якщо стелі високі, то, віддаляючи їх ще далі, буде відчуття життя у низині.

Красивий та функціональний дизайн можна робити у вітальні будь-якого розміру та форми. Дотримуючись порад, не важко буде все правильно оформити.

Фото дизайну вітальні у квартирі