Монтаж сайдинга своїми руками поетапно: інструкція для чайників, як обшити будинки сайдингом з фото та описом всіх етапів робіт

Монтаж сайдинга своїми руками поетапно: технологія обшивки будинку для чайників. Розбір конструкції, кріплення та встановлення ізоляції

Будівельні роботи бувають абсолютно різними. Від найпростіших і пересічних до складних та багатоетапних робіт. Головне, це робити все правильно і за інструкцією.

Монтаж сайдингу це саме той вид діяльності, який не зробити на чистому ентузіазмі. Тут потрібна чітко сформована покрокова інструкція. Про неї та інші нюанси сайдингу та роботи з ним і йтиметься.

Короткий опис сайдингу

Перш ніж переходити до самої інструкції та покрокового опису того, як правильно здійснювати монтаж сайдинга, потрібно трохи розповісти про сам матеріал. Сайдинг є спеціалізованим обшивальним матеріалом, який активно застосовується для зовнішнього облицювання будівель.

Сфера застосування досить широка, за допомогою сайдингу покривають як приватні будинки невеликої площі, так і величезні промислові комплекси. Сам матеріал може відрізнятися за своєю формою та параметрами, залежно від типу та виробника.

Але все-таки сайдинг у його класичному поданні є набором із кількох довгастих вузьких смуг, на яких нанесено поздовжній рельєф. Сайдинг почали використовувати та активно виробляти у країнах Північної Америки, а точніше у Канаді.

Саме в цій країні знаходиться найбільша кількість заводів та промислових підприємств із виробництва листів сайдингу. На сьогоднішній день виробництвом та випуском сайдингу займаються вже кілька сотень компаній по всьому світу.


Практично будь-який виробник будівельних матеріалів має у своєму арсеналі тираж аркушів сайдингу. Така популярність цього матеріалу призвела до того, що з’явилася купа різних видів сайдингу. Але все-таки через рік вдалося встановити чітку класифікацію.

Здебільшого зразки цього матеріалу поділяються на такі види:

 • Дерев’яний сайдинг
 • Металевий сайдинг
 • Пластиковий сайдинг
 • Керамічний

Існує ще кілька менш поширених видів сайдингу, але їх не варто згадувати, оскільки вони не такі універсальні і вимагають особливого підходу. Вищезгадані види цього матеріалу мають високу універсальність і широке практичне застосування.

Облицювання дахів, встановлення огорож, покриття стін будинку. Все це можна зробити швидко і без проблем за допомогою тих видів сайдинга, про які вже було сказано.

Профіль сайдингу

Крім того, що сайдинг ділиться на види за матеріалом, ще існує класифікація, заснована на профілі листів. Профіль – це та форма, яку приймають аркуші сайдингу після повторної обробки.

Здебільшого поділяють такі види профілів:

 • Під колода
 • Під брус
 • Тімберлок
 • Під камінь

Основна відмінність між ними в тому, що масштаб опуклостей та інших нерівностей на аркуші сайдингу буде різним.

Якийсь тип більше підходить для облицювання даху або обшивки стін в будинку, інший профіль ідеальний для конструювання парканів або інших огорож. Тут головне розібратися, що до чого і закупити правильні матеріали.


Кріплення сайдінга

Першим пунктом встановлення та правильного монтажу сайдинга є закріплення його на робочій поверхні. Спеціально для таких цілей у комплекті з листами продаються спеціальні кріплення та підручні прилади для їх успішної установки.

Кріплення зроблено так, що основна їх частина і весь робочий механізм розташований у напрямку зростання обшивки. Обшивка сайдинга завжди розташована і росте знизу вгору, тому кріплення повинні розташовуватися відповідним чином.

Вкрай рідко буває так, що кріплення розташовуються у зворотному положенні, зверху вниз. До цього вдаються лише у випадках, коли профіль сайдинга не відповідає кріпленням у їхньому стандартному положенні.

Якщо ви підбираєте все уважно, то така проблема обійде вас стороною і не доведеться вигадувати нічого нового.

Встановлення кутових планок

Наступним кроком є ​​встановлення та монтаж кутових планок. Усього існує два їх типи: зовнішній та внутрішні. Їхня установка потрібна для того, щоб зміцнити основні аркуші сайдинга та з’єднати з кутами фундаменту, на якому проводиться монтаж.

Кутове з’єднання виконується кріпленням планки, потрібно вкручувати шурупи в спеціальні кріплення, порядок не надто важливий. Примітною деталлю є те, щоб на різних кутах однієї будівлі кріплення та планки знаходилися на одному рівні.

Похибка в пару міліметрів допустима, але не більше. Інакше листи розташовуватимуться криво, залазитимуть один на одного і за підсумком ви не отримаєте нічого хорошого, як з візуальної точки зору, так і з практичної.

Якщо кутові планки виявилися занадто великими і залишається багато місця, їх можна трохи підрізати зверху. Головне, щоб не було відрізано жодне кріплення.

Монтаж панелей сайдінга

Після того, як встановлені всі прилади, що закріплюють і страхують, саме час приступити до монтажу основних листів сайдинга.

 1. Якщо ви вже нарізали панелі на екземпляри потрібної довжини, починати встановлення обов’язково потрібно з нижньої смуги.
 2. Вставляйте в кріплення до повного з’єднання.Після цього слід закріпити саморізами або шурупами її по верхній планці.
 3. За аналогічною технологією виконується монтаж всіх інших екземплярів.
 4. Головне, постійно стежити за тим, щоб було дотримано відстань між панелями.
 5. Якщо вони будуть нашаровуватись один на одного, то за підсумком вся конструкція буде вкрай нестійкою і швидко вийде з ладу.
 6. Не забувайте перевіряти всю конструкцію на нерівності та перекоси.
 7. Робити це не потрібно наприкінці роботи, перевірте кожні 2-3 ряди. Так ви швидше виявите проблему та вирішите її.
 8. Перш ніж починати монтаж нового ряду, завжди попередньо перевірте всі кріплення.

Якщо щось встановлено ненадійно або недостатньо щільно, обов’язково здійсніть демонтаж. Коли вже встановлені всі шари, і здавалося, робота закінчена, перевірте ще раз на горизонтальність і перекоси. Всі шурупи повинні бути вкручені по центру кріплень, інакше.

Якщо все робити за інструкцією, акуратно та уважно, то все обов’язково вийде.
Фото ідеального монтажу сайдингу