Монтаж сайдинга своїми руками поетапно: інструкція для чайників, як обшити будинки сайдингом з фото та описом всіх етапів робіт

Монтаж сайдинга своїми руками поетапно: технологія обшивки будинку для чайників. Розбір конструкції, кріплення та встановлення ізоляції

Будівельні роботи бувають абсолютно різними. Від найпростіших і пересічних до складних та багатоетапних робіт. Головне, це робити все правильно і за інструкцією.

Монтаж сайдингу це саме той вид діяльності, який не зробити на чистому ентузіазмі. Тут потрібна чітко сформована покрокова інструкція. Про неї та інші нюанси сайдингу та роботи з ним і йтиметься.

Короткий опис сайдингу

Перш ніж переходити до самої інструкції та покрокового опису того, як правильно здійснювати монтаж сайдинга, потрібно трохи розповісти про сам матеріал. Сайдинг є спеціалізованим обшивальним матеріалом, який активно застосовується для зовнішнього облицювання будівель.

Сфера застосування досить широка, за допомогою сайдингу покривають як приватні будинки невеликої площі, так і величезні промислові комплекси. Сам матеріал може відрізнятися за своєю формою та параметрами, залежно від типу та виробника.

Але все-таки сайдинг у його класичному поданні є набором із кількох довгастих вузьких смуг, на яких нанесено поздовжній рельєф. Сайдинг почали використовувати та активно виробляти у країнах Північної Америки, а точніше у Канаді.

Саме в цій країні знаходиться найбільша кількість заводів та промислових підприємств із виробництва листів сайдингу. На сьогоднішній день виробництвом та випуском сайдингу займаються вже кілька сотень компаній по всьому світу.


Практично будь-який виробник будівельних матеріалів має у своєму арсеналі тираж аркушів сайдингу. Така популярність цього матеріалу призвела до того, що з’явилася купа різних видів сайдингу. Але все-таки через рік вдалося встановити чітку класифікацію.

Здебільшого зразки цього матеріалу поділяються на такі види:

  • Дерев’яний сайдинг
  • Металевий сайдинг
  • Пластиковий сайдинг
  • Керамічний

Існує ще кілька менш поширених видів сайдингу, але їх не варто згадувати, оскільки вони не такі універсальні і вимагають особливого підходу. Вищезгадані види цього матеріалу мають високу універсальність і широке практичне застосування.

Облицювання дахів, встановлення огорож, покриття стін будинку. Все це можна зробити швидко і без проблем за допомогою тих видів сайдинга, про які вже було сказано.