Садиба 60 кв. м. – 135 фото проектів із сучасним плануванням одноповерхових каркасних, цегляних та деревяних будинків

Садиба 60 кв. м: актуальні проекти 2024 року та поради, як виконати планування + фото будинків, 3D види, креслення

Вибір місця проживання – це дуже важливо. Люди бувають різними, комусь зручніше проживати у квартирі, де все під рукою і є чіткий поділ особистого простору із сусідами.

Є ж і зворотні люди, їм більше подобається займатися господарською діяльністю та життя у приватному будинку їм ближче. Зараз йтиметься саме про такий вид житла.

Приватні будинки, найчастіше, більші за площею ніж квартири. Нижче буде описано всі параметри та особливості приватних будинків, площею близько 60 квадратних метрів.

Актуальність приватного будинку

Дивлячись на сучасні тренди не дуже уважно, обивателі можуть подумати, що такі приватні будинки зараз вийшли з моди. Дійсно, максимально актуальні на даний момент двоповерхові великі приватні будинки, але це не означає, що менші приватні будинки виглядають застарілими.

У деяких західних країнах спостерігається точно зворотна ситуація. Наприклад в Англії та США, де дуже цінують невеликі приватні будинки, безліч приватних секторів, заповнених саме такими спорудами.

Можете не хвилюватися щодо актуальності, якщо привести зовнішній вигляд житла у потрібний стан, то все буде виглядати максимально сучасно та респектабельно.Переваги приватних будинків 60 м2

Мати невеликий приватний будинок із площею до 60 квадратних метрів — це дуже практично. Такі споруди не тільки не поступаються своїм масштабнішим аналогам, але навіть виграють у деяких компонентах.Про ці характеристики зараз і йтиметься.

  • Зручність планування. Перша перевага, пов’язана з невеликими розмірами приватного будинку – це зручне планування.Коли готується креслення великого особняка, можуть виникнути серйозні проблеми з розрахунком площі кімнат, сходів та інших компонентів. У маленьких будинках немає нічого зайвого, все просто та комфортно.
  • Велике поле для творчості. Справа в тому, що приватні ділянки все приблизно одного розміру, якщо не брати до уваги власних розширень, які робить власник. І маленький будинок займатиме на цій ділянці невелику площу, відповідно залишається багато місця для додаткових будівель. Якщо ви захоплюєтеся садівництвом або городною справою, то поруч із приватним будинком на 60 квадратних метрів можна облаштувати невеликий садок. До того ж, можна звести додаткові будівлі за типом лазні, тераси, літньої кухні, альтанки і так далі. Жодна творча особистість не залишиться байдужою і зможе привнести щось нове до спільної композиції своєї приватної ділянки.
  • Велика кількість проектів. Звичайно, більшість приватних будівельників самі вирішують те, яким буде зовнішній вигляд у їхнього будинку. Але якщо ви не можете визначитися з вибором, доцільним буде ознайомитися з готовими проектами приватних будинків до 60 квадратних метрів. Існує купа варіантів в інтернеті на тематичних сайтах та ресурсах. Але пам’ятайте, що не потрібно сліпо дотримуватися чиєїсь наводки або поради, фінальний вибір завжди повинен залишатися тільки за вами.


Недоліки приватних будинків 60 м2

З негативних сторін таких невеликих компактних споруд виділяють:

  • Мала місткість. Якщо у вас є бажання організувати якийсь приватний корпоратив або вечірку, на яку буде запрошено велику кількість людей, то такий будинок не буде добрим місцем для проведення подібних заходів. Швидше за все, гостям буде тісно та некомфортно. Так само, мала місткість не дозволяє купувати масштабні меблі, тому що вони просто не будуть нормально розташовуватися в інтер’єрі такого приватного будинку.
  • Відсутність верхнього поверху. У багатьох приватних будинках другий поверх зовсім не є житловою частиною приміщення. Він може бути корисний як горище або комора. Справді, це дуже зручно коли є багато речей і непотребу, який може потім стати в нагоді, але його потрібно десь складувати. У представлених приватних будинках рідко зустрічається такий поверх, що дуже зменшує практичність і функціонал всього будинку.

Оформлення інтер’єру в приватному будинку 60 кв. м.

Тепер саме час перейти до внутрішнього оформлення кожної кімнати в даному типі приватних будинків.
Як правило, такі споруди складаються з таких кімнат:

  • Парадна
  • Кухня
  • Спальня
  • Ванна кімната

Правильно облаштувати та розташувати кожну кімнату дуже важливо, тому найрозумніше буде розглянути кожен пункт більш детально та точково.

Вільні кімнати в приватному будинку

Це така собі «візитна картка» будь-якого приватного будинку. До правильного оформлення та облаштування парадної кімнати потрібно підходити з особливою відповідальністю. Це перше, що бачите ви та ваші гості, коли заходите до будинку.

Найчастіше використовують структуру, суть якої полягає в будівництві невеликої тераси. Вона плавно перетікає до будинку. Вхід на терасу можна зробити трохи піднятим за допомогою сходів або сходів.

Кухня в приватному будинку

У подібних приміщеннях найкраще облаштувати кухню-студію. Це практичний та сучасний варіант, який заощадить місце та зменшить загальну витрату матеріалів.

Звичайно, можна і оформити стандартну кухню зі звичайним плануванням, але це буде більш витратно. Вам потрібно буде виділяти для цієї кімнати більше місця та витрачати більше коштів на покупку матеріалів.Кухню можна доповнити барною стійкою або якимось незвичайним кухонним гарнітуром.

Спальня

Спальня — це центр приватного будинку. У цій кімнаті мешканці проводять найбільше часу. У класичному будинку на 60 квадратних метрів найдоречніше буде помістити дві спальні.

Якщо йдеться про сім’ю, то одна спальня буде батьківською, а інша дитячою чи гостьовою. Не варто робити дві однакові кімнати, оформлені в ідентичному стилі.

Ванна

Подібна кімната іноді присутня не в повному вигляді у приватних будинках. Все тому, що деякі жителі звикли до вуличного туалету. Не варто вдаватися до подібної опції, якщо ви збираєтеся облаштовувати сучасний будинок.

Навіть з огляду на обмежену площу розглянутої споруди, місця на хорошу та якісну ванну кімнату точно має вистачити.

Фото дизайну приватного будинку 60 кв. м.