Як вибрати профлист для забору та даху? Поради щодо вибору основних параметрів профлиста: довжини, товщини та ширини

Як вибрати профлист: рекомендації експерта, який профлист для забору чи покрівлі кращий. Огляд розмірів, видів, параметрів листа

Все більше людей вважає за краще використовувати металеве покриття покрівель для своїх будинків. Однією з причин такої популярності металевого покриття є те, що виробники не стоять на одному місці, а постійно вдосконалюють свою продукцію, розширюючи асортименти.

Тому варто вивчити різновиди профнастилу, щоб не втратити гроші. Профнастил не тільки добре виглядає зовні, але й здатний захистити будівлю від дощу та вітру. Також можна змінити зовнішній вигляд цього матеріалу.

Профнастил випускається різних кольорів, він може мати різну товщину та конфігурацію листів. Це не важкий матеріал, але завдяки своїм захисним властивостям термін його експлуатації високий.

Переваги профліста

Цей матеріал відрізняється від інших наявністю унікальних властивостей.

 1. Ціна
  Класифікація профнастилу

  В даний час на ринку представлено багато видів профліста, які підходять під різні завдання. Однак є ті, що можна назвати універсальними. Щоб не помилитися з вибором профліста, потрібно вивчити всі основні види.

  Кожен вид профнастилу позначений буквами та цифрами.


  Літери маркування профнастилу

  У маркуванні перша літера показує, наскільки матеріал міцний, а також область застосування.

  Аркуші, що відрізняються найбільшою міцністю – ті, у яких у маркуванні на 1 місці буква «Н». Розшифровується ця літера як «несучий». Такий аркуш має найбільшу висоту гофри.

  Також знизу гофри є додаткова борозна збільшення жорсткості. Цей профнастил має найбільшу товщину, що дозволяє застосовувати його в тих будинках, яким важлива механічна міцність і довгий термін роботи.

  • «НС» означає «несуще-стінний». У нього середня товщина, тому сфера його застосування досить велика. Варто профнастил «НС» набагато нижчий за «Н».
  • «С» означає «стінний». Цей профільований лист не такий міцний, як попередні варіанти. Його застосовують для різних цілей – обшивка стін, створення воріт та господарських будівель. Т.к. товщина сталі тут найменша, то й вартість аркуша низька.
  • «МП» – універсальний профнастил, з ним можна не тільки зводити стіни господарських будівель, але й застосовувати для робіт із покрівлею. Із «МП» можна зробити сендвіч-панелі.

  Цифри в маркуванні

  Після букв у маркуванні йдуть цифри.

  • Перше число означає висоту хвилі мм. За допомогою другого числа можна зрозуміти, наскільки товстим буде лист у міліметрах.
  • Третє – корисна ширина аркуша (з урахуванням нахлеста хвиль при укладанні).
  • Четверте число іноді вказується виробником, але ні. Воно показує у міліметрах, наскільки довгий цей профнастил

  Дана маркування С-9-0,6-1000. Як прочитати це маркування? Все просто: це стіновий профнастил. Висота гофри у нього дорівнює 9 мм, товщина – 0,6 мм, корисна ширина – 1000 мм.

  Товщина, висота, маса профлиста

  Тепер настав час дізнатися, які межі мають різні параметри профнастилу різних маркувань. Знання цих меж допоможе під час роботи з дахом будинку.

  • “Н”, “НС”, “С” – товщина від 0,4 до 1,2 мм.
  • «МП» – 0,4-0,8 мм.

  Товщина листа впливає на міцність. Чим лист товстіший, тим стійкішим буде дах до різних природних явищ.

  Висота хвилі впливає на 2 речі: на відведення дощової води та міцність матеріалу. Використовується висота хвилі в межах 18-60 мм.

  Необхідно враховувати, що профнастил має бути достатньо міцним, щоб витримати сніг на даху взимку.Також він повинен витримувати людську вагу, оскільки на дах потрібно залазити.

  Різновиди покриттів профлиста

  Поліестер. Профнастил із покриттям з поліестеру користується величезною популярністю через свою низьку ціну. Його особливістю є збереження первісного кольору на довгі роки завдяки стійкості до ультрафіолету.

  Перед покупкою листи потрібно перевірити, спробувавши зігнути їхній край. Якщо з’являться тріщини, то профнастил неякісний і купувати його не варто.


  Матовий поліестер

  На відміну від попереднього поліестеру, цей варіант міцніший. Тому можна говорити про великі терміни експлуатації матового поліестеру. Нерідко за його допомогою на поверхні листів роблять імітацію різних малюнків.

  Пурал

  Наступне покриття для профільованого листа прослужить півстоліття із збереженням основних властивостей та зовнішнього вигляду. Пуралу важко завдати шкоди не лише механічно, а й хімічно.

  Тому представлений матеріал можна використовувати при будівництві в місцях з високою вологістю і забрудненим повітрям. У пурала є мінус у вигляді великої вартості.

  Пластизол

  Міцний матеріал, стійкий у механічному та хімічному впливі, проте має істотний недолік – його не можна застосовувати при будівництві в жарких місцях.

  При цьому слабке місце пластизолу полягає в поганому захисті від ультрафіолетових променів – матеріал швидко втратить свій вигляд. Покупцям подобається пластизол за його преміальний вигляд.
  Покриття ПВДФ

  Має найвищий ступінь захисту від усіх видів впливів. Матеріал абсолютно невибагливий і може застосовуватись при будівництві у будь-якому кліматі.

  Застосовуючи перераховані вище поради, можна підібрати профнастил для будь-яких завдань і для будь-якого гаманця.


  Фото кращого профліста