Змивання старої фарби з металу: найкращі способи, рідини та засоби за складом для зняття фарби з металу

Змивання старої фарби з металу: добірка дієвих методів для якісного видалення старої фарби своїми руками

Всі роботи з реставрації вимагають, щоб на металі не залишилося старого шару фарби. Процес, при якому старий лакофарбовий шар видаляється, називається змивкою.

Навіщо вона потрібна? Її проводять, щоб лакофарбовий склад був рівномірно нанесений і краще контактував з поверхнею. В даний час набирає популярності мехмоду – новий напрямок у дизайні. Тому буде корисно дізнатися про методи змивки фарби з металу.

Вибір методу змивки

За бажання змінити фарбу на будь-якому металевому предметі потрібно запастися терпінням. Насамперед необхідно зняти лакофарбовий шар.

 • Виробники прагнуть поліпшити свою лакофарбову продукцію.
 • При перефарбуванні металу це може стати серйозною проблемою: зняти вручну старий шар фарби неможливо через її стійкість до зовнішніх факторів.
 • Тому потрібно підготуватися перед початком робіт: запастись відповідним обладнанням, знайти час, приміщення тощо

Щоб зняти лакофарбовий шар, існує 3 методи. Кожен із них застосовується в різних умовах і залежить від того, скільки шарів фарби завдано, скільки виділено на цей процес грошей, типу фарби, наявності необхідного інструменту тощо.

Перш ніж почати змивати фарбу, слід ознайомитися з наступними методами та вибрати найбільш оптимальний.

Механічний спосіб

Цей спосіб є найважчим. Необхідно виявити велику фізичну силу, щоб змити фарбу механічним способом. Зате цей метод не вимагає стільки грошей, скільки вимагають решта 2 методів. Таким чином, прибирали фарбу з металу в ті часи, коли ще не придумали спеціальні склади.


Необхідні предмети: наждачка та будь-який електроінструмент. Також можна скористатися гострим ножем.

Процес зняття попереднього лакофарбового шару полягає в його ручному відколупуванні. Потім сміття, що залишилося, потрібно змити водою.

Які мінуси у механічного методу?

 • Це надзвичайно важка фізична робота. Чим більша оброблювана поверхня, тим більше сил і часу доведеться витратити.
 • Є ризик пошкодження поверхні.
 • Після закінчення роботи все навколо буде в пилюці, що може негативно позначитися на здоров’ї.
 • Метод не працює для багатьох видів фарби.

Незважаючи на тяжкість, люди досі змивають фарбу таким способом незалежно від розмірів оброблюваної поверхні.

Як прибрати наліт з латуні

Щоб оновити зовнішній вигляд дрібних латунних виробів, необхідно скористатися миючим засобом. Для цього предмет необхідно покласти в каструлю з водою та миючим засобом і залишити кип’ятитися на кілька годин. Потім витягнути виріб і за допомогою нейлонової щітки прибрати фарбу. Після цього для захисту від іржі потрібно протерти виріб ганчіркою з воском.

Далі метал грунтується і стає доступним для нанесення нового лакофарбового шару.

Термічний спосіб

Необхідні предмети: паяльна лампа, газовий пальник. Цей спосіб буде ефективний, якщо потрібно зняти кілька шарів старої фарби. При цьому метод пожежонебезпечний і ним рідко користуються.


Для початку оброблювану поверхню потрібно помити. Після цього нагрівати її доти, доки фарба не почне пузиритися. У такому стані її легко зняти за допомогою ножа.

Необхідно дотримуватися запобіжних заходів: при роботі з пальником необхідно стежити, щоб поблизу не було предметів, що легко загоряються. Також не можна допускати попадання гарячої фарби на шкіру. Це призведе до опіків.

Мінус термічного способу:

 • Не можна проводити цей процес у закритих приміщеннях, оскільки при нагріванні фарби виділяються токсичні речовини.
 • Не можна проводити операцію, якщо оброблювана поверхня – латунь або чавун.
 • Також деякі види металів під час нагрівання можуть втратити свою первинну форму.

Хімічний спосіб

Найкращий спосіб прибрати стару фарбу з металу – застосувати спеціальну рідину, що продається у магазинах. Більше нічого використовувати не потрібно, що заощаджує кошти. Подібних рідин багато. Усі вони призначені для різних умов роботи.

Як працюють такі хімічні склади? Потрапляючи всередину непотрібної фарби, вони розм’якшують її, що дозволяє дуже просто видалити шар.

Засоби видалення лакофарбового шару містять парафін і віск.

 • Вони сприяють зменшенню кількості шкідливих речовин, що утворюються під час роботи, що підвищує безпеку робіт. Однак існують і такі засоби, де замість парафіну та воску використовуються досконаліші компоненти.
 • Перш ніж працювати з хімічним засобом, поверхню потрібно відмити водою або мильним розчином. Якщо ж потрібно змити масляну фарбу, замість води потрібно скористатися ацетоном.


Найпопулярніші засоби для змивки виробляються за кордоном. Проте ніхто не забороняє користуватися вітчизняною продукцією. Вибір кошти залежить найчастіше від його ціни. Якщо невідомо, з якою фарбою доведеться працювати, слід купувати універсальні засоби.

Приклади хімічних складів

Виробляються хімічні склади у вигляді рідини, а й у вигляді гелів, порошків, аерозолів. Різновиди складів будуть корисні при змиванні фарби за різних умов. Наприклад, за допомогою порошку зручно працювати з вертикальними поверхнями, тому що рідина в цьому випадку скло б униз.

Необхідно дотримуватися запобіжних заходів: т.к. ведеться робота з хімічними засобами, потрібно підготуватися. Слід придбати респіратор, окуляри, рукавички. Також не варто забувати про регулярне провітрювання приміщення.

Також цей спосіб змивки фарби є найпростішим. Достатньо нанести склад та почекати. Потім фарба легко відокремлюється від поверхні.


У способу є недолік – доводиться працювати з токсичними речовинами, що є небезпечним для здоров’я. Також змити товстий шар фарби за раз не вдасться. Потрібно повторювати операцію кілька разів.

Застосовуючи 3 вищезазначені методи за посиланням фарби, можна легко видалити непотрібний лакофарбовий шар.

Фото змивки старої фарби з металу