Вбудовані вітальні: 135 фото новинок вбудовуваних меблів для залу

Вбудовані вітальні. Які бувають і як вписати в інтер’єр? 135 фото ідей та варіантів застосування меблів

Вбудовувані шафи у вітальню – це відмінне вирішення проблеми зберігання речей та зонування приміщень. Вибрати відповідну модель для квартири дозволяє знання видів вбудованих меблів, їх наповнення та дизайну.

Переваги шаф, що вбудовуються

Особливості дизайну та конструктивних рішень вбудовуваних меблів визначають низку незаперечних переваг.

 1. Економія простору. Шафа займає весь відведений простір. Немає витрат на верхню та нижню планку, боковину.
 2. Нестандартна конфігурація. Вбудована меблі проектується виходячи з особливостей та розмірів приміщення. Вона дозволяє врахувати нестандартне планування, приховати наявні недоліки, скоригувати кути. Меблі вбудовуються у вже наявну або підготовлену нішу або кут.
 3. Двері. Меблі, що вбудовуються, передбачає використання дверей типу купе. Вони не вимагають додаткового місця для відкриття та дозволяють залишити невеликий простір для підходу до меблів. Таке рішення є оптимальним там, де не можна використовувати стулки.
 4. Індивідуальний дизайн. Різноманітність матеріалів для фасу дозволяють створити меблі під будь-який стиль приміщення.
 5. Надійність. Шафи, що вбудовуються, мають каркасну конструкцію. Кріплення здійснюється до стін приміщення. Це забезпечує додаткову надійність та стійкість меблів.

Зверніть увагу! Дзеркальні фасади на одній або кількох стулках шафи дозволяють зорово збільшити приміщення.Конструктивні особливості та внутрішній пристрій

Вбудовані шафи на перший погляд не відрізняються від звичайних моделей. Але якщо оглянути його зсередини, то відразу помітні характерні особливості.

До конструктивних відмінностей відноситься:

 • Спосіб монтажу;
 • Відсутність верхньої та нижньої панелі, бічних стінок;
 • Різноманітне внутрішнє обладнання;
 • Відкриті області для габаритних речей.

Монтаж виробу проводиться у підготовлену нішу або до стіни. Напрямні встановлюються першими. Після них монтуються внутрішні перегородки, полиці та інші деталі. Постановка стулок завершує складання шафи. Як панелі біля меблів виступають стіни, підлога і стеля приміщення.

Внутрішній пристрій шафи залежить від його габаритів та призначення. Компонування меблів провадиться на стадії дизайн-проекту.

Для заповнення вбудованих меблів використовують:

 • Полиці;
 • Ящики;
 • Сітчасті кошики;
 • Відкриті ніші;
 • Висувні або стаціонарні штанги;
 • Взуття.

Різновиди шаф

Вбудовані меблі відрізняються за формою та способом відкриття дверей. Найбільшого поширення набули моделі, оснащені дверима купе. Вони займають менше простору та зручні в експлуатації.

Фахівці виділяють кілька класифікацій шаф.

 1. Прістінні. Такі моделі монтуються вздовж несучої стіни. Шафи оснащують робочим місцем або полицею для телевізора.
 2. Трикутні. Набули поширення у вітальні, де залишається вільний кут. Шафа відрізняється місткістю, дозволяє організувати вбиральню або зберігання габаритних речей.
 3. Радіусні. Відрізняються ефектним зовнішнім виглядом, додають інтер’єру оригінального вигляду. Характерна особливість – двері із закругленням.
 4. Трапецієподібні. Походять для розташування в розі. Двері шаф встановлюють не від стін, а по центру. Модель має трапецієподібну форму.
 5. Г-подібні. Г-подібні шафи виконані у вигляді двох блоків, з’єднаних у місці в кутку. Такі моделі відрізняються більшою місткістю та габаритами. Вони підходять для просторих віталень.Стилеві рішення та поєднання кольорів

Оформлення вбудованої шафи підбирають залежно від стилю інтер’єру вітальні. На вибір кольору впливає загальна колірна гама приміщення. Дизайнери рекомендують у стильових рішеннях дотримуватися низки правил.

 1. Класичний стиль. Для оформлення використовуються світлі відтінки. Гармонійно виглядають білий, бежевий, пісочний, лимонний колір. Для фасадів використовують скляні чи дзеркальні вставки. Дозволяється наявність пластикових елементів золотого або срібного кольору.
 2. Стиль бароко, рококо, ампір, класицизм. Ці стилі з давніх-давен використовувалися для оформлення віталень. Меблі мають химерні фасади.Характерні риси стилю – велика кількість позолоти, дзеркал, дорогої якісної фурнітури. Основні кольори – коричневий, бежевий, пісочний. На дзеркалах допускається малюнок із рослинними мотивами.
 3. Хай-тек, мінімалізм, скандинавський стиль. Такі моделі відрізняються контрастними кольорами. Класичним поєднанням є чорний та білий. Як малюнок – діагоналі та смуги. Шафи можуть бути позбавлені явної фурнітури. Поверхня глянсова.

Зверніть увагу! Меблі в етнічному стилі відрізняються наявністю характерних малюнків на фасадах. Для готики властиві гострі кути та темні розквіти деревини.

Матеріал виготовлення фасаду

Матеріал для виготовлення фасаду відрізняється різноманітністю.

Вибирають його, виходячи із загального стилю приміщення.

 1. ДСП. ДСП є найпоширенішим і найдоступнішим матеріалом для виготовлення фасаду. Він підходить для віталень у класичному стилі. Колірна гама плит ДСП відрізняється різноманітністю.
 2. Дзеркала. Дзеркальний фасад ідеально вписується у вітальні невеликих розмірів чи вузьких приміщень. Він дозволяє зорово збільшити простір. Колірна гармонія із загальним інтер’єром досягається за рахунок кольору матеріалу облицювання дзеркала. Це може бути графіт, бронза, срібло.
 3. Матове скло. Для мінімалізму або хай-тек характерне використання фасадів із матового скла. Як родзинки можуть виступати піскоструминні візерунки.
 4. Бамбук чи ротанг.Ротанг та бамбук є екологічно чистими матеріалами. Їх використовують для оформлення віталень у сільському стилі. Такі меблі відрізняються практичністю та довговічністю.
 5. Штучна шкіра. Шкіра це матеріал для сучасних дизайнерських рішень. Його головним недоліком є ​​недовговічність.
 6. Повнокольоровий друк. Панелі з повнокольоровим друком дозволяють створити унікальний дизайн. Такі фасади підходять для яскравих стильових рішень. Фасади з полімерним напиленням відрізняються практичністю та довговічністю.

Як не припуститися при виборі

Вбудовані стіни – це функціональне рішення. Вони дозволяють вирішити одразу низку проблем зі зберіганням речей, а також зробити дизайн приміщення завершеним.

Щоб меблі виглядали у вітальні гармонійно, необхідно дотримуватися порад від фахівців.

 1. Виміри. Від вимірів залежить, наскільки точно меблі стануть на своє місце. Вбудовані шафи виготовляються під конкретне приміщення. Вони не продаються у готовому вигляді.
 2. Наповнення. Слід заздалегідь визначитися, які речі зберігатимуться у шафі. Від цього залежить висота та кількість полиць, розташування ящиків. Можлива організація простору під телевізор.
 3. Підготовка поверхні. Вбудовувані меблі краще стають у приміщенні, де підлога та стіни попередньо вирівняні.
 4. Дизайн фасаду. Колір, матеріал виготовлення та дизайн залежать від загального вигляду приміщення та його стильових рішень.
 5. Якість фурнітури. Продовжити довговічність техніки, що вбудовується, дозволяє якісна фурнітура.

Вбудовані шафи в інтер’єрі вітальні дозволяють організувати додаткове місце для зберігання речей, а також оригінально обіграти меді-зону або камін.

Завдяки різноманітності матеріалів вони вдало вписуються в будь-який дизайн, надаючи йому оригінального та завершеного вигляду.


Фото вітальні, що вбудовується