Шафа-купе у вітальню: плюси та мінуси, огляд красивих новинок дизайну (126 фото)

Шафа-купе у вітальню: правила вибору + поради щодо внутрішнього наповнення шафи (на всю стіну або з нішою під телевізор)

Шафа-купе найчастіше можна побачити у віталень невеликих квартир, для яких економія простору стоїть на першому місці.

Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів та підходити під будь-який стиль вітальні. Залишається тільки вибрати відповідну шафу-купе та придбати її.
5 .jpg”>

Плюси та мінуси шафи-купе у вітальні

Довгі шафи-купе добре виглядають у вітальні. Далі будуть розглянуті плюси та мінуси шафи-купе.

Плюси:

 • Вони легко збираються.
 • Там можна зберігати велику кількість речей.
 • Служить роздільником зон у маленьких квартирах.
 • Підходять під будь-який інтер’єр.
 • Гарно виглядають.
 • При дбайливому догляді буде довго.

Мінус:

 1. Механізм шафи-купе періодично виходить з ладу. Час від часу необхідно його ремонтувати.
 2. Механізми потребують чищення.

Насправді ж мінусів не так багато. І все вирішуване. Проте скільки плюсів.

Види шаф

Шафа купе може бути вбудованою та корпусною. Корпусний – звичайна шафа, яку можна пересувати по житловому приміщенню. Його можна з легкістю розібрати та наново зібрати. Він має розсувні двері.

Завдяки цьому економиться простір. Такий вид шафи-купе робиться за часом швидше, ніж убудований. Перевага такого виду і в тому, що він набагато дешевше за вбудований варіант.

Мінус такої шафи в тому, що на вгорі і внизу може накопичуватися пил та сміття.

Вбудована шафа купе – складна конструкція. Така шафа кріпиться до підлоги, стелі та стін. Такий альбом виготовляється під кожну кімнату індивідуально шляхом виміру всіх необхідних розмірів у кімнаті.Його вже після демонтажу не можна буде перемістити до іншого приміщення. Можна розташувати їх уже в готових нішах квартири. Об’єм внутрішній у нього більший, ніж у корпусного.


Форми шаф-купе

 1. Прямі – звичайні прямокутні шафи-купе. Він зазвичай стоїть у приміщенні на всій стіні. Такий форми шафа-купе може бути і корпусною, і вбудованою. Вони найпопулярніші з усіх форм. Підходять такої форми шафи для приміщень сучасного та ретро стилю.
 2. Кутові шафи-купе раціональніше використовують приміщення. Такі шафи поділяються на г-подібні, діагональні, трапецієподібні.
 3. Радіусні – шафи закругленої форми. У продажу вони з’явилися кілька років тому. Вони дуже дорогі у виготовленні. Двері шаф відчиняються по радіусній напрямній. Набагато функціональнішими за інші форми шаф-купе.


Наповнення шафи-купе у вітальні

Зазвичай шафа поділяється на три частини.

 • Основна зона знаходиться посередині і займає досить великий простір шафи-купе. Тут можуть розташовуватися полиці або вішалки. Полиці можуть бути простими. Так само популярними стали полиці, що висуваються. На штангу вішають плічка з різним одягом. Штангу роблять із сталі, бо якщо виготовити з іншого матеріалу вона може зламатися. Також там можуть бути висувні механізми для зберігання краваток і ременів. Встановлюються навіть брюкотримачі. Це свого роду вішалка, тільки вона ще й висувається. Дуже зручно класти туди штани. Зовнішній вигляд штанів не втрачається. Можуть бути різні гачки.
 • На верхній частині зберігаються головні убори або коробки із взуттям.
 • Нижня частина шафи-купе служить для зберігання переважно коробок із взуттям, сумок. У цій частині можуть бути похили підставки. Полиці можуть бути відкритими або закритими. Також можна встановити висувні ящики. Такі ящики потрібні для зберігання різних речей.

Наповнення шафи у вітальні вибирається індивідуально під членів сім’ї. Там можна зберігати різний одяг, взуття, сумки, книги, пилосос та іншу техніку.

Матеріали

 1. ДВП. Найдешевший спосіб покриття шафи-купе у вітальню. Мінус цього матеріалу в тому, що поглинає воду. Як тільки рідина потрапляє на цей матеріал, одразу починає набухати. Коштує шафи-купе з такого матеріалу найдешевше.
 2. ДСП. Цей матеріал не має такого мінусу як вологонепроникність, тому що складається зі смоли, яка робить її міцною. Вартість готової шафи-купе для вітальні знаходиться в середній ціновій категорії.
 3. МДФ та дерево. Вважається найдорожчим при виготовленні шафи-купе. Виготовляється найчастіше із сосни. Шафи зі МДФ найчастіше прикрашають класичний стиль вітальні.

Двері шафи-купе можуть бути виконані зі скла або дзеркала.


Стилі шафи-купе

Шафа-купе можна виготовити таким чином, щоб вона підходила по інтер’єру будь-якої вітальні.

Далі будуть розглянуті стилі докладніше.

 • У класичній вітальні шафа-купе повинна виглядати розкішно та елегантно. Шафа повинна бути виготовлена ​​бажано з натурального матеріалу. Можна прикрашати дзеркалами, гарними візерунками на дверях шафи. Таку шафу можна спокійно підійти і для сучасної вітальні. Якщо розмір вітальні невеликий, то краще, щоб він був світлим, а дзеркальним фасад.
 • Матеріалом для виготовлення шафи для вітальні в стилі мінімалізму можна вибрати ДСП. Але на дверях жодних малюнків не має бути. Все має бути просто та зі смаком. Якщо вибирається дерево, досить часто поєднуються кілька кольорів.
 • Для вітальні в стилі хай-тек шафа-купе повинна бути неординарною. Досить часто такі шафи виготовляються за допомогою електроніки. Підійде до такої вітальні повністю чорна шафа-купе. Фасад буває із матового скла.
 • Для такої вітальні у стилі Прованс підходить шафа-купе з французьким акцентом. Двері можуть бути зроблені зі скла або дерева. На скляних дверях може бути розпис у вигляді рослинних елементів.
 • Шафи-купе для лофта виготовляються в чорно-білому або коричневих тонах. На фасаді шаф можуть бути зображені малюнки із зображенням міст.
 • У вітальні в японському стилі шафа-купе найчастіше світло-коричнева, бежева, червона. На фасаді шафи зображують журавлів, павичів, гейшу, квітучу сакуру.


Поради

 1. Якщо у вітальні є готова ніша, шафу-купе потрібно поставити туди.
 2. Шафа-купе повинна підходити за стилем до вітальні.
 3. При малому освітленні у вітальні шафа купе має бути світлого відтінку.


Фасад не повинен мати більше трьох кольорів.

Фото шафи-купе у вітальню