Розсувні міжкімнатні перегородки: 100 фото ідей дизайну перегородок

Розсувні міжкімнатні перегородки: встановлення, різновиди. Огляд переваг використання у зонуванні простору кімнати

Здавалося б серед різноманіття варіантів міжкімнатних перегородок легко вибрати конструкцію. Але якщо не розібратися в особливостях усіх моделей, можна отримати не зовсім бажаний результат.

Класифікація перегородок на види

Будь-яка міжкімнатна перегородка встановлюється для виконання певного завдання.

За своїм функціоналом виділяються три види конструкції:

  1. За допомогою нерухомих полотен стаціонарної моделі виділяється всередині одного приміщення потрібний простір. Це може бути вбиральня в спальні. Стаціонарна перегородка, що відокремлює кухню у вітальні, доповнюється орними або розсувними дверима. Така конструкція зупиняє запахи і вони не поширюються по всьому простору.
  2. Організувати на єдиному просторі особисту зону на якийсь проміжок часу та швидко повернути цілісність цього простору за бажанням господарів допомагає розсувна міжкімнатна перегородка. Матове або тоноване світлопропускне скло посилять приватність зони. Скло з дзеркальним ефектом прикрасить перегородку для вбиральні.
  3. Якщо простір не дозволяє встановити розсувну конструкцію, то перегородка-трансформер для обмеженої площі є просто вдалою знахідкою. Конструкція «складається» в один бік, в основі її роботи є принцип книжки.

Короткий опис розсувної перегородки

Вирішити питання зонування в одному приміщенні дозволяє розсувна міжкімнатна система. Найчастіше інших моделей вибирається скляна перегородка. Вона не тільки поділяє на зони, а й пропускає природне світло на всю площу кімнати.

Для міжкімнатних розсувних перегородок немає єдиних універсальних розмірів. Кожна система виконується на замовлення і має свою ширину та висоту.Розсувну перегородку часто плутають із розсувними дверима. Друга конструкція монтується для перекриття отвору між двома кімнатами. Не йдеться про створення зони на єдиному просторі.

Як вибрати розсувну міжкімнатну перегородку

На перший погляд, досить визначитися з габаритами перегородки і можна вибирати розсувну систему. Але якщо не виконати низку певних дій, то не обійтися без розчарувань за витрачені фінанси та сили.

  • Розсувна система в кімнаті може бути не тільки роздільником, а й стати частиною її декору, знижувати рівень шуму в одній із зон. Це означає, що з першого кроку визначається її функції.
  • Відштовхуючись від функціонального призначення розсувної перегородки, вибираються для неї матеріали. Враховується їхня товщина, світлопроникність. Для вставок зі скла важливим є рівень удароміцності. Спеціальне загартоване скло не розбивається на шматки, а розсипається на крихту. Другий варіант безпечного скла – це багатошаровий триплекс. Якщо скляна вставка розбивається, то уламки залишаються на найтоншій плівці між двома стеклами.

Полотно з обрамленням надійніше. Як рамка може бути легкий надійний профіль з алюмінію.

  • Сучасні конструкції кріпляться на верхню опору і без міцної стелі зробити це буде складно. У консультанта компанії потрібно заздалегідь дізнатися, які характеристики повинна мати стелю, щоб витримати вагу конструкції. Якщо у конструкції є ще й нижня опора, розбирається покриття підлоги. Перед встановленням перегородки вивчаються нюанси її монтажу.
  • Стан житлоплощі підкаже, з яким кріпленням вибирати перегородку. У новобудові відсутність оздоблювальних робіт дозволяє вибирати систему і з верхнім, і нижнім кріпленням. У житловій квартирі, щоб не розбирати підлогу, рекомендується конструкція з верхньою підвіскою. Хоча натяжна і підвісна стеля все ж таки розбирається для того, щоб дістатися до основи. Адже напрямна рейка монтується лише до неї.
Варіанти встановлення перегородок

Для перегородки з нижнім кріпленням напрямна рейка монтується двома способами. Перший варіант – у підлогу укладається жолоб, коли ще немає стяжки. З другим варіантом підлога не руйнується. Рейка проходить фінішним покриттям, утворюючи поріг.

Рада: Сучасні моделі без нижнього треку зручніші в побуті. Господарі через рейку-поріг часто спотикаються і це місце скупчення сміття, що з часом уповільнює хід стулки. Крім того, вичищати рейки дуже незручно. Але термін експлуатації у перегородки з нижнім кріпленням більший, ламаються рідше.

Перегородки з двома опорами відрізняються безшумним ходом, більшою стійкістю, менше скриплять. Якщо потрібно досягти максимального зниження рівня шуму, це ідеальний варіант міжкімнатної перегородки. Немає зазорів як вгорі, так і внизу.

  • Кількість стулок у конструкції диктується розміром кімнати. Не всі виробники можуть запропонувати перегородку для кімнати з високими стелями. Оскільки максимальне полотно 3,5х1,2 м, то все ж таки вибрати нестандартну систему можливо.

Рада: Якщо компанія пропонує своєму покупцеві полотна великих розмірів, то це надійний технологічний бренд.


Незвичайні дизайнерські рішення

По всій лінії монтажу перегородки з високою точністю вимірюється висота кімнати. Якщо не буде чіткого горизонту, то стулки застрягатимуть. Нерівності усуваються заздалегідь. Неправильне вимірювання ширини отвору призведе до того, що конструкція не поміститься. Думка, що перегородка візуально прибере перекоси помилкове.
Кількість механізмів у системі впливає на її подорожчання. Потрібно прорахувати свої фінансові можливості. Але не можна заощаджувати на спеціальних додаткових пристроях.

Щоб полотно не розгойдувалося під час руху по верхній опорі, використовуються пристрої – п’ята. Доводчики допомагають закривати стулки без зусиль. Італійські та німецькі механізми відрізняються своєю високою якістю. Від рівня їхньої зносостійкості залежить частота ремонту всієї розсувної перегородки.

Вимагати гарантію на встановлення такої складної конструкції, як міжкімнатна розсувна перегородка, можна тільки від компанії-виробника, яка сама займається комплексом послуг: виїжджає на виміри, виробляє конструкцію, її встановлює.

Фото розсувних міжкімнатних перегородок