Скільки сохне плитка після укладання на підлозі: ознаки висохлої плитки та коли можна по ній ходити? Скільки сохне товстий шар клею, затирання?

Скільки сохне плитка після укладання: через скільки часу можна ходити плиткою? Інструкція з точного розрахунку часу

Часто при ремонті багато хто поспішає швидше його закінчити. Але для того, щоб він був якісним, потрібно якраз терпіння та витримка.

Особливо якщо справа стосується плитки для підлоги. Сполучний склад повинен добре підсохнути, тільки після цього можна розпочинати експлуатацію підлогового або настінного покриття.

Чому склад сохне довго

Зазвичай виробник клею на упаковці завжди вказує, скільки буде сохнути склад. Цей показник слід вважати умовним, оскільки це приблизний відрізок часу, який можуть впливати безліч чинників. Отже, все індивідуально.

Щоб створити ідеальні умови для підсихання клею, потрібно забезпечити температуру в приміщенні в межах від 20 до 22 градусів, а ще вологість має бути в межах 60%. Тоді склад добре зчепить плитку та поверхню. Але якщо в будинку триває ремонт, то складно буде досягти цих умов.

Якщо не дотриматися потрібного часу і почати експлуатувати плитку раніше, можуть піти тріщини та злами, тому що на цей матеріал йде серйозне навантаження, у тому числі не тільки від пересування, але й від встановлення важких предметів.


Є 3 показники, які впливатимуть на швидкість висихання складу:

  • Кімнатна та вулична температура – ​​один із головних факторів. Якщо стоїть тепла та суха погода, то і клей висохне швидше. Часто процес прискорюють за допомогою нагрівання. Влітку клей висохне приблизно за добу, в зимовий час цей показник може сягнути і 2;
  • Коли ви класти плитку, обов’язково дивіться і на саму підлогу, його температуру. Зазвичай із кімнатної вона розходиться. Зазвичай за теплої погоди цей показник становить 20 градусів, може бути нижчим, але не менше 5 навіть у холодну погоду. Так що це теж варто враховувати, часу при підлоговій кладці знадобиться більше;
  • Якщо повітря надто вологе, то й сохнути склад буде повільніше. Тому й треба оцінювати приміщення, де триває ремонт. Наприклад, у ванній цей процес буде довшим, ніж у коридорі.