Скільки сохне плитка після укладання на підлозі: ознаки висохлої плитки та коли можна по ній ходити? Скільки сохне товстий шар клею, затирання?

Скільки сохне плитка після укладання: через скільки часу можна ходити плиткою? Інструкція з точного розрахунку часу

Часто при ремонті багато хто поспішає швидше його закінчити. Але для того, щоб він був якісним, потрібно якраз терпіння та витримка.

Особливо якщо справа стосується плитки для підлоги. Сполучний склад повинен добре підсохнути, тільки після цього можна розпочинати експлуатацію підлогового або настінного покриття.

Чому склад сохне довго

Зазвичай виробник клею на упаковці завжди вказує, скільки буде сохнути склад. Цей показник слід вважати умовним, оскільки це приблизний відрізок часу, який можуть впливати безліч чинників. Отже, все індивідуально.

Щоб створити ідеальні умови для підсихання клею, потрібно забезпечити температуру в приміщенні в межах від 20 до 22 градусів, а ще вологість має бути в межах 60%. Тоді склад добре зчепить плитку та поверхню. Але якщо в будинку триває ремонт, то складно буде досягти цих умов.

Якщо не дотриматися потрібного часу і почати експлуатувати плитку раніше, можуть піти тріщини та злами, тому що на цей матеріал йде серйозне навантаження, у тому числі не тільки від пересування, але й від встановлення важких предметів.


Є 3 показники, які впливатимуть на швидкість висихання складу:

 • Кімнатна та вулична температура – ​​один із головних факторів. Якщо стоїть тепла та суха погода, то і клей висохне швидше. Часто процес прискорюють за допомогою нагрівання. Влітку клей висохне приблизно за добу, в зимовий час цей показник може сягнути і 2;
 • Коли ви класти плитку, обов’язково дивіться і на саму підлогу, його температуру. Зазвичай із кімнатної вона розходиться. Зазвичай за теплої погоди цей показник становить 20 градусів, може бути нижчим, але не менше 5 навіть у холодну погоду. Так що це теж варто враховувати, часу при підлоговій кладці знадобиться більше;
 • Якщо повітря надто вологе, то й сохнути склад буде повільніше. Тому й треба оцінювати приміщення, де триває ремонт. Наприклад, у ванній цей процес буде довшим, ніж у коридорі.

Як визначити готовність

Якщо ви не розумієте, чи підсох склад чи ні, можна скористатися двома перевіреними методами.

Використовуючи перший, ви зможете виявити ті місця, де клей не просох повністю або не встиг схопитися.Або де його було настільки мало, що повністю вся поверхня не промазала.

Кожну плитку потрібно простукати. Зазвичай це роблять гумовим молоточком, щоб не зашкодити цілісності матеріалу.

Якщо ви знайшли місце з дефектом, його потрібно усунути. Зробити це можна так:

 1. Плитку акуратно підчіпають і піднімають;
 2. Залишки клею потрібно прибрати з місця, яке контактувало з підлогою;
 3. Нанести свіжий клей заново та приклеїти частину.

Якщо плитка приклеїлася, але не повністю, то просто потрібно додати клею на ту ділянку, яка не встигла схопитися. Її також акуратно піднімають, а потім сильно притискають.

Другий спосіб досить просто – потрібно не тільки постукати, а й підняти. Якщо матеріал піднімається, це означає, що клей схопився погано. Потрібно нанести його повторно, інакше покриття може переміститися.Навіщо потрібне повне висихання

Багато будівельників упевнено, що можна не чекати повного висихання. Навіть не перевіряючи, як схопився склад, вони починають ходити плиткою і навіть затирати шви. Цього робити категорично не можна і чому.

 • Пересуваючись плиткою і тим більше ставлячи на неї щось важке, ви таким чином впливайте на матеріал.
 • Навіть якщо клей встиг зв’язати підлогу та покриття, але не до кінця висох, він може сприяти переміщенню матеріалу.
 • Плитка зсувається, як наслідок, роботу доводиться переробляти. Це не так легко, якщо усунення відбулося в центрі.
 • У кутку це зробити буде простіше, але все одно виникнуть труднощі.

Іноді відбувається не тільки усунення, але й пошкодження самої плитки. Вона може зламатися, тріснути. А це ще збільшує трудовитрати на її зміну.

Етапи висихання

Є кілька етапів, які належать до того чи іншого виду робіт:

 1. Безпосередньо саме укладання. Час може бути різний, залежно від площі укладання та виду складу. У середньому цей процес триває півгодини чи годину. В окремих випадках він досягає 2 годин;
 2. Далі відбувається первинне застигання, коли клей вже підсихає. В принципі, на цьому періоді матеріал уже не зсувається, тому можна затирати шви. Але активно пересуватися, а тим більше ставити меблі на поверхню не можна. Варто почекати ще день чи два;
 3. Коли розчин повністю підсох, можна ставити різне навантаження, щось рухати по підлозі. Загалом, ідеально клей підсихає за 3-5 днів.
Корисні поради

Багато хто намагається зробити ремонт не тільки швидко, але й не дуже якісно, ​​лінуючись, наприклад, демонтувати старе покриття. Категорично цього робити не можна.

Ніхто не укладає нову плитку поверх старої, тому що клей може не схопитися або взагалі зіпсуватися від такої кладки.

 • Якщо у вас готується поверхня, наприклад, ви робите наливну підлогу, потрібно пам’ятати і про те, що йому теж потрібно дати час підсохнути.
 • Для цього потрібно не менше доби. Багато виробників пишуть, що наливною підлогою можна ходити вже після 2 годин після нанесення.
 • Це неправда. Склад може схопитись, але не повністю застигнути, тому відбудеться його деформація. Та й час на повне застигання збільшитись.

Якщо немає часу чекати

Бують випадки, коли чекати на повне застигання абсолютно немає часу. Для такого поспіху є спеціальні швидкозастигаючі суміші. Йому потрібно приблизно три години, щоби встигнути схопитися. Так, за три години після закінчення робіт вже можна приступати до затирання швів.

Є також спеціальний клей, який зазвичай використовується в тандемі з наливною підлогою. Усі роботи, включаючи і затирання, і завершальні етапи, можна завершити з ним протягом доби.Але йдеться все ж таки про мінімальну витримку. Те, що зазначено на упаковці, не завжди може відповідати вашим умовам. Краще перестрахуватися і залишити на застигання більше відведеного часу, ніж потім усувати косяки ремонту і страждати від підлоги, що «пливе».

Фото ідеального укладання керамічної плитки