Кутки для плитки у ванній кімнаті: найкращі фото ідеї та правила вибору. Види, класифікація та монтаж куточків своїми руками

Кутки для плитки у ванній: види та призначення, правила монтажу та способи оформлення стиків кахельної плитки (110 фото)

Для оформлення грамотного інтер’єру потрібно використовувати багато матеріалів та різноманітних допоміжних інструментів. У сучасному дизайнерському світі високих технологій їх придумано безліч.

Одним із таких приладів можна називати кутові кріплення або просто куточки. Це досить маленькі інструменти, незаслужено обділені увагою.

Застосування куточків для плитки

Загалом, за назвою даного інструменту має бути приблизно зрозуміло, для чого він потрібен. Але все-таки слід внести ясність і детальніше описати практичне застосування куточків для плитки у ванній.

Вони кріпляться до кутів кімнати, щоб виділити певну частину плитки. Робиться це найчастіше, якщо плитка була накладена непропорційно та виникають проблеми візуального чи практичного характеру.Через неакуратне укладання плитки можуть виникати нерівності та деформації. Вони, крім того, що роблять підлогу у ванній кімнаті незручною для ходьби, так ще й псують весь зовнішній вигляд.

Спеціально для таких ситуацій і були придумані кутові кріплення та коригувальні пристрої з кутовою конструкцією. Куточки можуть накладатися між підлогою та стіною, між стіною та стелею.

Головне, підібрати правильний профіль та розміри куточків. Це робиться за допомогою вимірювання параметрів вашої ванної кімнати. Ви приходите до будівельного магазину та підбираєте кутові кріплення відповідного розміру.


Класифікація куточків для плитки

Куточки випускають вже досить давно і за цей час встановилася чітка класифікація цих матеріалів.

В основному їх поділяють за такими ознаками:

 • Призначення
 • Матеріал
 • Декоративні властивості
 • Функціонал

Доцільніше все буде зупинитися на кожному розділі більш докладно, щоб картина розуміння була більшою і глибшою. Це зробить підсумковий вибір кутового кріплення для плитки у ванну набагато легше та швидше.


За призначенням

За своїм застосуванням куточки поділяються на кілька основних груп. Найпоширенішою з них є розділ куточків, що застосовуються для кріплення підлоги.

Примірники подібного типу часто плутають із плінтусом.

 • Так, можна використовувати підлогові куточки як продовження плінтуса, але з погляду конструкції та технології виготовлення це абсолютно різні речі.
 • Перевага такого типу куточків у їхній універсальності та малій вартості.
 • Виробляють підлогові кріплення кутової конструкції величезним тиражем великої кількості компаній по всьому світу.
 • Знайти їх не важко, навіть якщо у вашому місті до ладу немає будівельних магазинів з широким вибором товару.
 • Матеріалом, з якого виробляють такі куточки, найчастіше є високоякісний пластик з додаванням дерева.

Окрім цього, є ще куточки, зроблені під бордюр. Вони менш функціональні, ніж минулий тип подібних кріплень, але з декоративного погляду набагато краще. Виглядають вони і справді дуже привабливо, особливо якщо відповідають і добре вписуються в загальний інтер’єр ванної кімнати.

За матеріалом

Це, мабуть, найбагатша класифікація, адже з розвитком технологій та появою у широкому виробництві великої кількості технік, методик та обробок, зробити куточки можна практично з усього завгодно.

 • Особливою популярністю користуються кріплення, виготовлені з високоякісного пластику.
 • Вони найуніверсальніші і мають відмінне співвідношення ціни і якості.
 • Окрім цього, є алюмінієві або латунні екземпляри.
 • Загалом такі куточки теж є досить непоганим варіантом, але не для ванної.

Більшість кріплень не обробляють спеціальною антикорозійною сумішшю, тому при великому контакті з водою структура металевих куточків може порушитися і вони швидко вийдуть з ладу.

Якщо ви хочете, щоб куточки були не тільки практичними, а ще й красивими, то вам можуть підійти керамічні екземпляри. Окрім солідного та приємного зовнішнього вигляду, вони мають хорошу стійкість до попадання води.

Єдиним недоліком таких куточків, як і всіх керамічних виробів, є крихкість. Якщо ви не впевнені в тому, що на підлогу не буде жодних різких механічних впливів, то від таких кріплень доведеться, на жаль, відмовитися.

За декоративними властивостями

Важливо не просто встановити надійні та довговічні кутові кріплення, а ще й надати ванній кімнаті відповідного вигляду. Куточки повинні підходити за кольором та стилем оформлення до інтер’єру однієї кімнати.

Інакше вся композиція виглядатиме неповноцінно і навіть трохи безглуздо. Існує багато різних за оформленням куточків, ви точно зможете знайти відповідний екземпляр.

 • Якщо ви любитель експериментів, спеціально для цього випускаються різні хромовані, матові моделі.
 • Також, не варто обходити стороною різні позолочені та платинові екземпляри.
 • Загалом головне вибирати самому і відштовхуватися від своїх переваг.

У питаннях зовнішнього вигляду єдиний критерій — це ваша власна думка.

За функціоналом

Як уде було сказано раніше, кріплення з кутовою конструкцією украй універсальний інструмент. Застосовувати його можна не лише для підлогових робіт.

Встановлення заглушок і коректорів між стінами та стелею так само спокійно здійснюється за допомогою куточків.

Розділяють такі куточки за параметром їхньої основної функції:

 • Компенсаторні. Виконують функцію деяких стабілізаторів. Потрібні не так для створення якоїсь зовнішньої естетики, як для вирівнювання поверхні та усунення нерівності між плитками.
 • З’єднувальні. Якщо попередні кутові кріплення ставилися тільки після укладання основної плиткової поверхні, дані кріплення безпосередньо беруть участь у монтажі. Їх використовують для з’єднання шарів плиток між собою. Коли на кутах один шар змінюється іншим, який кладеться інакше, без такого кутового кріплення точно не обійтися.
 • Декоративні куточки. З погляду практичного застосування, дані кріплення вкрай убогі. Вся їх привабливість у зовнішньому вигляді.

Фото куточків для плитки у ванній