Плитка для туалету: 150 фото ідей дизайну та красивих варіантів укладання плитки + поради, як вибрати з прикладами оформлення туалету та ванної

Плитка для туалету: поради щодо вибору та укладання своїми руками. 150 фото красивих ідей та варіантів оформлення маленького приміщення

Краса інтер’єру кожного приміщення в будинку залишається для власників пріоритетом при виборі декоративних матеріалів. Однак у санвузлах та ванних кімнатах до оздоблення пред’являються ще й вимоги технічного характеру.

Керамічна плитка, призначена для облицювання санвузлів, має бути достатньо міцною, водовідштовхувальною та стійкою до численних впливів санітарних препаратів та миючих засобів.

Вимоги до облицювання санвузлів

Найчастіше ванні та туалетні кімнати мають малогабаритні розміри, що позитивно відбивається на кількості необхідних для його обробки будівельних матеріалів.

Натомість якість керамічної плитки для туалетних приміщень має відповідати особливостям умов експлуатації. Оздоблення має бути міцним і легко піддаватися регулярному догляду за його поверхнею, оскільки санвузол потребує обстановки, близької до стерильності.

При виборі барвистої керамічної плитки слід основну увагу звертати на її якісне виконання. Хороший матеріал для покриття стін та підлоги в санвузлі допоможе заощадити не лише на швидкому укладанні, але й на довгому терміні користування.

Переваги керамічної плитки

Для стильного та надійного оформлення санвузла в будинку чи квартирі найкращим способом не дарма вважається оздоблення підлоги та стін керамічною плиткою.

Серед інших відомих видів декоративних та захисних покриттів, цей матеріал виділяється найбільш підходящими для туалетної кімнати характеристиками, серед яких можна звернути увагу на головні:

 • Оригінальні керамічні вироби здатні повністю перетворити інтер’єр невеликого приміщення, візуально розширивши його габарити за рахунок кольору та малюнку.
 • Вирівнювання під час укладання плитки будівельних недоліків внутрішніх поверхонь стін та підлоги
 • Стійкість декоративної кераміки до підвищеної вологості та регулярного миття.
 • Екологічна безпека матеріалу, що виготовляється з натуральних компонентів.
 • Великий вибір кольорів, параметрів та фактур оздоблювального матеріалу, широко представлений на ринку будівельних матеріалів.
 • Доступна вартість керамічної плитки для різних верств населення.


Завдяки кахлю, яким покрита підлога та стіни в туалетних та ванних кімнатах, господарям стає набагато легше стежити за чистотою та здійснювати часті прибирання.

При цьому можна не боятися за зміни зовнішнього вигляду плитки з великого модельного ряду, в якому зустрічаються стильні керамічні вироби із дзеркальними, скляними або тисненими поверхнями.

Види кахлю для туалетів

Геометричні форми плиток для покриття стін та підлоги в санвузлах можуть бути різними, від дрібних мозаїчних виробів на клейовому паперовому полотні, до великих панелей, розміром 60х60 см.

У продажу зустрічаються прямокутні та квадратні плитки, а також із закругленими кутами. Для покриття підлоги частіше використовують шамотну кахель або керамограніт, без блискучого покриття глазур’ю.

Він не ковзає і за міцністю перевершує стінові види кахлю. На панелях різної висоти чудово виглядає плитка у вигляді так званого «кабанчика» або дзеркального кахлю.

Поверхні стін у ванній та туалетній кімнатах за бажанням можна прикрасити зносостійкими плитками з нанесеним на неї фотодруком, з яких складають цілі панно або орнаменти.

Параметри кахельних плиток

Санвузли можна обробити за допомогою кахлів різних типорозмірів, які виробляються промисловістю. Серед найбільш затребуваних параметрів є розмірний ряд:

 • 10Х10; 15Х15; 10Х20; 20Х20; 30Х45; 30Х60 та 60Х60 сантиметрів;

А також популярна квадратна плитка, розмірами:

 • 25Х25; 30Х30; 48Х48 сантиметрів.

Керамічні вироби різної форми та параметрів використовуються для укладання мозаїчного облицювання, створення незвичайних поєднань кахлів різних розмірів та кольорів.

Декоративне оформлення технічного приміщення

Дизайнерська фантазія допомагає за допомогою універсального облицювального покриття приховати дефекти та комунікаційні конструкції в інтер’єрі санвузла.

Крім того, при правильному колірному рішенні, можна змінити не лише зовнішній вигляд, а й візуальну атмосферу санвузла.

 • Ділення світлими та темними кахлями стін навпіл по висоті не підійде для малогабаритного приміщення.
 • Глядно розширять стіни великі горизонтальні смуги з контрастної або близької по тону кахлю.
 • Підбираючи фактуру керамічної плитки для туалетної кімнати, слід враховувати, що імітація під дерево може не підійти для оформлення інтер’єру будь-якого санвузла.


При невеликому джерелі освітлення в туалеті та відсутності вікон, слід вибирати для облицювання стін найсвітліші, тепліші тони. Плитку для укладання на підлозі ванної кімнати краще не використовувати у вигляді яскравого мозаїчного орнаменту, так як таке покриття викликатиме невпевненість та спотворюватиме форму простору.

Основні правила обробки плиткою

Відмінності між кахлем для підлоги та плиткою для стін не дозволяють використовувати їх не за призначенням. Занадто тонка та тендітна стінова кераміка швидко потріскається і втратить вигляд, якщо укласти її на підлозі туалетної кімнати.

Також не підійде для облицювання стін товстіший кахель, призначений для покриття підлоги. Тяжка плитка погано триматиметься на вертикальній поверхні і швидко відпаде після укладання.

 • Для опалювального санвузла не варто купувати кахель з морозостійкими якостями, оскільки це стане неекономічною та недоцільною витратою коштів.
 • Перш ніж замовляти кахель у магазині, треба ретельно підрахувати його кількість, зробивши обміри підлоги та стін санвузла.
 • Виходячи з форми та габаритів приміщення, треба подумати про оптимальні розміри плитки, величина та колірні поєднання якої вплинуть на укрупнення або зорове звуження простору.


Виходячи з того, що керамічні вироби можуть розбитися при транспортуванні, укладанні або нарізанні, завжди слід закуповувати на 15-20% більше кахлю, ніж потрібно за проектним розрахунком.

Фото красивого оздоблення туалету плиткою