Бра в зал (92 фото): огляд кращих моделей настінних світильників + креативні ідеї щодо розташування в інтерєрі зали

Бра в зал: оптимальні рішення щодо розміщення в інтер’єрі настінних світильників, 92 фото

Освітлення у залі відіграє важливу роль. Воно створює настрій, зонує кімнату, виконує декоративну функцію. Єдиної люстри в інтер’єрі вітальні з перерахованими завданнями впоратися складно.

У таких випадках потрібні додаткові джерела освітлення. Оптимальним варіантом стане бра – настінний світильник, який виступає в ролі локального підсвічування.

Конструктивні особливості

Бра являє собою настінний освітлювальний прилад, що складається з корпусу, плафона, лампи, дроту та вимикача. Під час виробництва використовують матеріали зі скла, дерева, нержавіючої сталі, легкі метали, кришталь, шкіру.

В якості декору застосовуються стрази, напівдорогоцінне каміння. Легка конструкція дозволяє їх розміщувати на будь-якій поверхні стін, у тому числі з гіпсокартону.

Правила вибору

Кожний світильник вибирається суто індивідуально, виходячи з особливостей інтер’єру. При покупці настінного світильника слід звертати увагу на ключові параметри.

Стиль

Кожне приміщення оформлене у певному стилістичному напрямку.

І для кожного стилю буде доречний той чи інший тип світильника:

 1. Класичний стиль відрізняється компактністю, чіткістю ліній, простотою та функціональністю. Конструкції світильників виготовлені з кришталю або бронзи. Вітається невелика кількість елементів, що прикрашають.
 2. Хай-тек включає суміш конструктивізму разом з високими технологіями. Оздоблення інтер’єру передбачає наявність простих моделей без натяку на пафос.
 3. Модерн – підходять для приміщень із сучасним оздобленням, відмінно гармонують із рівними лініями дизайну інтер’єру, авангардними формами. Бажано вибирати вироби з округлими формами або ламаними лініями.
 4. Кантрі – йому властиве застосування натуральних матеріалів. У світильниках мають бути елементи з дерева та тканини. Лінії м’які, що нагадують рослини.
 5. Еко – характеризується освітлювальними приладами з дерев’яними абажурами. Оптимально поєднуються з дерев’яними елементами інтер’єру — приголів’ям, дзеркалом у дерев’яній рамці.
 6. Лофт — багато варіантів бра відносяться до категорії універсальних освітлювальних приладів через відсутність зайвих деталей. Тим не менш, сам обраний прилад привнесе характерну старовинну нотку.
 7. Готика – це поєднання колориту з витонченою пластикою. При виборі бра підійде кришталь та ажурне кування, кольорове скло та елементи металу.

Функціонал

Головна функція бра – якісне освітлення. Варіанти керування вважаються додатковими опціями. Виділяються два види напрямків — поворотні та стаціонарні варіанти.

Поворотні моделі можуть обертатися, змінюючи траєкторію світла. Їх застосовують біля столу, крісла, де потрібно переміщати потік світла.

Стаціонарні підходять для предметів, що не переміщуються у просторі – ліжок, дзеркал. Світильники стаціонарного вигляду кріпляться до стіни, утворюючи під час увімкнення розсіяне світло.

Розміри та форми

Виробники випускають світильники різних конфігурацій — у формі куль, дисків, овалів, у формі труб, квітів, конусів тощо. Одні моделі вимагають простору, іншим буде досить невеликої ділянки на поверхні стіни.

Естетичний принцип при виборі полягає в гармонії бра із предметом інтер’єру. Тобто, настінний світильник не повинен бути розмірами більше, ніж освітлювана ним репродукція чи дзеркало.

Тип плафонів

Розділяють три основні групи плафонів:

 • Закриті — виготовляються із суцільними плафонами. Вони представлені зі скла, мають просту форму. Лампа в таких моделях залишається закритою;
 • Відкриті — прозорий плафон виробляється у вигляді лампової колби;
 • Половинки — модель, у якій плафон закриває лише певну частину бра. Такий тип плафонів сприяє певному напрямку світлового потоку.
Варіант подачі живлення

Найпоширенішим методом є підключення світильника безпосередньо до електромережі.

 • Електричний провід утоплюється в стіну, а встановлення контакту з проводами, що живлять, відбувається клемним з’єднанням.
 • Світло включається за допомогою клавішного вимикача або спеціальної кнопочки на корпусі приладу.
 • Знедавна на ринку з’явилися моделі настінних світильників, оснащених пультом керування.

Розміщення

Бра вішають на стіні з відстанню від поверхні підлоги 1,0 -1,5 м. Важливо враховувати конфігурацію меблів, висоту стелі та форму настінних світильників.

Розмістивши світильник напроти телевізора, може погіршитися якість показу через відблиски на екрані.

Метод світлорозподілу

Існує чотири види розподілу світлового потоку:

 1. Рівномірний — перерозподіляє світловий потік уздовж заданої ділянки.
 2. Розсіюючий — світловий потік направлений у кімнатний простір по всьому внутрішньому об’єму приладу.
 3. Спрямований — світло спрямоване для освітлення конкретної ділянки.
 4. Напівспрямований — світло частково розподіляється, але переважно розсіюється в заданому напрямку.

Бра в інтер’єрі

При виборі світильника важливо, щоб бра співпадали із загальним стилем інтер’єру. Якщо у вітальні висить люстра, настінні світильники підбирають точно в такому самому стилі.

 • Змішування різних стилів порушить гармонію домашнього інтер’єру і виглядатиме безглуздо.
 • Найбільш вдалими місцями для підвіски бра є камін, кушетка, м’які меблі. Ефектно виглядатимуть яскраві моделі бра з спрямованим потоком світла.
 • При підсвічуванні картин та дзеркал підійдуть прості конструкції світильників на тонкій ніжці.
 • У місці розташування дзеркал рекомендується повісити пару бра на рівній відстані.


У кімнатах із низькою стелею світловий потік має бути спрямований вгору. У особливих ситуаціях світловий потік можна перенаправити убік. І навпаки, у високих — світло спрямовується на підлогу.

Важливо пам’ятати, безграмотно продуманий спосіб освітлення приверне увагу на нерівність стін.

Якщо зал вузької прямокутної форми, слід зупинити вибір на компактних світильниках.

В оформленні інтер’єру зали основна роль відводиться освітленню. З його допомогою можна досягти приємної, затишної атмосфери. Настінні бра підкреслюють красу інтер’єру, об’єднують предмети в цілісну композицію, наповнюючи приміщення світлом.
Фото бра в зал