Диван до зали: ТОП-120 фото новинок дизайну з каталогу 2022 року!

Диван у залі. Як обрати? Види, механізми, розміри та кольори (покрокова інструкція від А до Я)

Багато людей при покупці дивана в квартиру намагаються максимально гармонійно підібрати співвідношення ремонту приміщення з м’якими меблями. Але варто враховувати ще деякі особливості при виборі.

Диван у залі стає гостьовим або сімейним місцем для посиденьок. У деяких випадках він перетворюється на куточок для відпочинку або в справжнє спальне місце.

Призначення дивана може бути найрізноманітнішим і при покупці варто врахувати всі особливості.

Розмір та форма дивана

Габарити дивану. Розмір дивана безпосередньо пов’язаний із його призначенням. Тут варто враховувати кількість людей, які одночасно проводитимуть час на дивані, будову тіла та різні ортопедичні проблеми.

За розмірами дивани ділять на кілька типів:

 • Міні-дивани. Розміри таких меблів 0,7-08х1,2-1,5 метра. Зазвичай цей варіант не трансформується у спальне місце. Такі дивани підійдуть для маленької квартири.
 • Полуторні. Габарити варіюються не більше 0,7-0,9х1,4-1,7 метрів. Такі дивани трансформуються у спальне місце. Вони займають невелику площу.
 • Повногабаритні дивани. Тут розміри сягають від 0,8-0,9х1,8-2,0 метрів. Ці дивани вміщують велику кількість людей одночасно і трансформуються у повноцінне спальне місце.

Так само будь-яка меблева компанія пропонує своїм клієнтам дивани, виконані на замовлення за індивідуальними розмірами та дизайнами.

Форма дивана

При виборі дивана до зали важливою є його форма.

Найчастіше зустрічаються такі види:

 • Прямі. Найпоширеніший варіант. Відмінно підійде для зали, займає трохи місця та буває різних габаритів. Вибір залежить від площі кімнати. Чудово вписується в інтер’єр. Поставити його можна вздовж будь-якої стіни, при великій площі добре виглядає у середині зали.
 • Кутові. Це досить великий варіант. Добре впишеться у великий простір. Прекрасно підходить для великої сім’ї, відпочинку з гостями. Трансформується у повноцінне двоспальне місце.
 • Модульний трансформер. Такі моделі підійдуть для нестандартного планування кімнати. Частини дивана, що складають, можна вибрати самостійно або купити в запропонованому продавцем варіанті.
 • Трансформери. Це дивани, які за допомогою вбудованих у них механізмів перетворюються на спальні місця. Часто такий варіант обладнаний ящиками для зберігання речей.
 • Дизайнерські. Тут немає конкретної форми. Все залежить від переваг замовника. Такі дивани вимагають великого простору та чудово підходять у зали приватних будинків. Форма такого дивана може бути як напівкруглою, так і трикутною і навіть квадратною.

Види трансформації диванів

Перетворюватися на спальне місце дивани можуть за допомогою різних механізмів розкладання. Умовно розділити їх можна на три групи.

Розкладний механізм

Такі дивани ще називають диван-книжка.

Існують у кількох варіантах:

 • Спрощений. Він має два положення – сидяче та спальне місце.
 • Ускладнений. Такий диван може перетворюватися на три положення – варіант для сидіння, спальне місце та проміжне «релакс».


Як правило, практично всі розкладні дивани оснащені спеціальним ящиком для зберігання речей. Мають лише один недолік: щоб додати дивану положення спального місця його потрібно відсунути від стіни.

Викатний механізм

Такі дивани відносяться до більш сучасного варіанту. Їх прийнято називати «євро-книжка».

 • Диван розділений на дві складові сидіння та спинка. У більшості варіантів сидіння викочується вперед за допомогою встановлених роликів, а спинка легко опускається на місце. Також під спинкою є один або кілька містких ящиків для білизни.
 • У євро книжок поширений пружинний механізм розкладання. У такому варіанті сидіння легко піднімається і витягується на себе. Є варіанти, коли під сидінням знаходиться додатковий блок для спального місця, який розкладається так само і встає впритул до сидіння, тим самим утворюючи спальне місце.


Механізм розкладачки

Найпростіший варіант диванів-трансформерів. Не потребує складнощів у розкладанні під спальне місце. Такі меблі практично завжди оснащені щільними матрацами.

Для того щоб розкласти такий диван, потрібно підняти і витягнути вперед сидіння.

Є ще кілька варіантів механізму. Перш ніж розкласти диван, потрібно прибрати сидіння і дістати приховану розкладачку, так само потягнувши її на себе. Такий варіант не дуже зручний для щоденних маніпуляцій. У них немає скриньки для білизни.

Найпростіший варіант механізму представлений «італійською розкладушкою». Тут необхідно лише опустити спинку і просто її розгорнути. Такі дивани оснащені матрацом, що відмінно згладжує всі нерівності поверхні.
Матеріал дивана

Каркас. Дивани виробляють із різних варіантів металу та деревини. Використовують матеріали, які мають невелику вагу, щоб меблі не були дуже важкими.

Найпоширеніші матеріали – це ДСП, МДФ, багатошарова фанера, метал або комбінація декількох матеріалів в одній конструкції.

 • У деяких випадках використовують натуральну деревину, але такі моделі часто є дизайнерськими та мають високу вартість.
 • ДСП матеріал один із найдоступніших і дозволяє зібрати довговічний, міцний каркас. Вироби виходять досить важкі.
 • Матеріал МДФ має високу міцність і має середню вагу.
 • Вироби з багатошарової фанери, так само досить міцні і не розсихаються з часом, але тут все залежить від товщини матеріалу, чим він товстіший, тим виріб надійніший.
 • Чисто металевий каркас практично не використовують, а комбінують з дерев’яним матеріалом, так конструкція виходить більш надійною і має невелику вагу.Диван із повністю металевим каркасом можна зустріти лише при замовленні нестандартної форми виробу.

Наповнювач та оббивка

Диванонаповнювачі можуть бути зі штучних та натуральних матеріалів, так само використовується пружинний блок. Від того, що вибрати залежить комфорт і термін служби меблів.

Зі штучних матеріалів використовують пінополіуретан, поролон, холлофайбер та ін. З натуральних матеріалів застосовують латекс, повсть, кінський волосся.

 • Менш надійним є застосування поролону. Даний матеріал швидко втрачає свою форму і виріб стає непридатним. Найбільш довговічні наповнювачі з пінополіуретану та холлофайберу. Варіанти з натуральними матеріалами одні з найнадійніших, але ціна такого виробу на порядок вища.
 • Простий і нехитрий у конструкції є пружинний механізм. Він може надійно прослужити довгі роки, якщо виконаний із якісного матеріалу. Меблі витримують великі навантаження.
 • Для оббивки використовуються також різні матеріали. Найдорожчий та надійний варіант – це натуральна шкіра. Вона тривалий час зберігає свої властивості та захищає внутрішні механізми дивана від сторонніх факторів.Один із найпоширеніших матеріалів – шеніл. Довго службова та недорога оббивка, яка не брудниться і не вбирає сторонні запахи.

Диван у зал

Після того, як зроблено вибір по складових частинах дивана, варто звернути увагу на стиль майбутньої покупки.

Розглянемо найпоширеніші стилі диванів:

 • Англійський стиль. Прямі дивани із закругленими підлокітниками. Здебільшого виконуються в однотонній оббивці та відмінно підходять для сімейного відпочинку.
 • Кабріолет. Такий диван виглядає досить об’ємно і має дерев’яні вставки на поверхні, низькі підлокітники та однотонну або з великим малюнком оббивку. В основному, цей стиль не трансформується, але цю опцію можна замовити додатково.
 • Честерфілд. У цих диванів спинка та підлокітники злиті докупи. Оббивка найчастіше шкіряна чи велюрова. Не трансформуються та були розроблені для приймальних офісів та ділових кабінетів.
 • Кемелбек. Диван із напівкруглою спинкою. Має невеликі розміри у зв’язку з чим встановлюється у маленьких квартирах.
 • Сліпер. У таких диванів відсутні підлокітники, що сприяє вміщенню великої кількості людей. Легко трансформується на спальне місце.
 • Лоусон. Дивани мають зручну спинку та невисокі підлокітники. Обов’язковим є подушки. Ця модель вважається універсальною та впишеться в будь-яку кімнату з будь-яким інтер’єром.img src=”/wp-content/uploads/54556er_22059.jpg”>

Для зали можуть підійти всі перелічені моделі диванів. Тут все залежить від бажання та переваг, а також від стилю самого житла.

При виборі меблів у зал варто звернути увагу на площу самої кімнати, габарити, форму та функціонал майбутньої покупки

Фото нових моделей диванів у зал