Вінілові шпалери в інтерєрі: поради, як вибрати найкращі шпалери. 150 фото новинок дизайну + докладний огляд з ідеями оформлення інтерєру

Вінілові шпалери в інтер’єрі: переваги та недоліки, поради щодо вибору основи, дизайну, малюнка. Все про поклейку та фарбування шпалер

Якщо подобаються зміни у квартирі, але хочеться чогось нового, крім фарбування стін, варто спробувати шпалери. Це ідеальний спосіб надати інтер’єру характеру та свіжості. Серед шпалер все більшої популярності набувають вінілові моделі.

Вінілові шпалери зовні покриті плівкою ПВХ, завдяки жорсткому покриттю вони набагато міцніші за інші моделі. Чим товщі захисний шар, тим міцніше шпалери. Цей вид може бути гладким або фактурним, тим самим маскуючи будь-які недоліки стіни.

Вінілові шпалери – що потрібно знати

Завдяки передовим технологіям процес виробництва вінілових шпалер з роками покращився та спростився. Можна купити шпалери з будь-яким малюнком та кольором.

Правильно підібраний до інтер’єру варіант приверне увагу та створить характер приміщення. Отже, варто пошукати для себе відповідну версію.

  • Однак важливо розуміти, що вінілові шпалери не є ідеальним рішенням, наприклад, у ванній.
  • У цьому приміщенні найвища вологість, і якщо приміщення погано провітрюється, вінілові шпалери можуть почати відшаровуватися від стін.
  • Вінілові шпалери зі спіненого вінілу не рекомендуються для немовлят та маленьких дітей (до 6 років).

На них накопичується багато пилу, і хоча деякі моделі вінілових шпалер мають бактеріостатичну дію (вони пригнічують ріст і розмноження бактерій), пилові кліщі можуть ефективно знизити імунітет дитини.

Варто зазначити, що, на думку деяких фахівців, дані шпалери є токсичними та шкідливими для здоров’я. Ці побоювання є одним із аргументів на користь того, щоб не купувати їх.

Перш ніж ухвалити рішення про купівлю, потрібно ретельно вивчити питання про вплив на здоров’я тих чи інших будівельних матеріалів.