Як підібрати колір шпалер: правила поєднання кольорів для вітальні, кухні, спальні, дитячої кімнати, зали. ТОП-130 фото гарних прикладів дизайну

Як підібрати колір шпалер: загальні правила підбору колірної гами біля шпалер + інструкція з комбінування двох і більше відтінків

Шпалери в даний час є одним з найпопулярніших рішень, коли ми думаємо про зміну дизайну інтер’єру. Які шпалери будуть найкраще виглядати на вашому інтер’єрі?

Більше не потрібно асоціювати шпалери з пережитком минулого. За останні кілька років вони знову модні. До того ж у варіанті, який обов’язково сподобається всім, хто любить оформляти інтер’єри та все ще думає про зміни у своєму просторі. Для цього чудово підійдуть шпалери!

Які шпалери вибрати

Від кількості доступних візерунків, структур, прикрас або кольорів може закрутитися голова. Проте шпалери не лише прикрашають. Вінілові вироби, міцніші, ніж паперові, відмінно приховують дрібні нерівності стін.

Перш ніж вибирати шпалери, ознайомтеся з нашим коротким оглядом:

 • Якщо ви плануєте внести зміни в кухню, хол або хол, вам нема про що турбуватися. У цих приміщеннях достатньо вибрати шпалери з міцнішого матеріалу.
 • Адже це приміщення, які інтенсивно використовуються, через що частіше зазнають механічних пошкоджень.
 • Крім того, кухня є місцем, де важлива стійкість до високих температур, наприклад, під час приготування їжі.
 • Для цього приміщення відмінно підійдуть вінілові або склопластикові шпалери. Також це відмінне рішення для ванної кімнати з підвищеною вологістю.
 • Холл – ідеальне місце для текстильних шпалер. Цьому матеріалу не загрожують подряпини та розриви.

До інших приміщень, наприклад, спальні, вітальні чи дитячої, особливих вимог до шпалер не пред’являється.
Вибираючи шпалери, переконайтеся, що вони виробляються на одній виробничій лінії. Завдяки цьому ви уникнете будь-яких помилок і відмінностей, які можуть виникнути в різних партіях продукту.

Ідеї для поєднання шпалер в інтер’єрі

Які шпалери вибрати для вітальні. Вітальня має бути найпредставнішою частиною нашого будинку, тому варто ретельно продумати її облаштування. Правильно підібравши шпалери, можна ефектно приховати недоліки, замаскувати дефекти, підкреслити те, що оригінально і варте того, щоб їх подарувати.

Візерунки та кольори також творять чудеса, тому що вони змушують вітальню здаватися вищими, довшими, ширшими, нижчими, просторішими або теплішими.

Завдяки шпалерам ми також можемо розділити вітальню на зони.

 • Шпалери можуть порушити банальність білої стіни, привівши ніжний візерунок, що підкреслює характер цілого, або стати найважливішим елементом декору або стилю.
 • Не тільки класика з елементами ретро, ​​елегантна широка смужка або клітина, що створює враження тепла та затишку, також буде гарним варіантом.
 • До вітальні застосовується все, що відноситься до кольору меблів та елементів обладнання.

Колір шпалер для спальні

Якщо у нас вдома є окрема спальня, вона стає притулком, місцем, де ми відпочиваємо, заспокоюємось після робочого дня, прокидаємося з новою енергією. Вибираючи шпалери для спальні, давайте відмовимося від яскравих агресивних кольорів та візерунків, які є ефективними, але не дадуть нам заспокоїти думки та відпочити ввечері.

Однак не варто відмовлятися від сучасних, цікавих та модних дизайнів. Добре виглядатимуть ніжні стовбури дерев або листя та квіти, а також графічні композиції з використанням різних тонів одного кольору.

Колір шпалер для дитячої кімнати

Шпалери до дитячої повинні бути не тільки декоративними, а й функціональними. Ті, які легко чистяться, виготовлені зі стійкого до подряпин матеріалу, стійкі до вологого прання та чищення, ідеально підходить варіант.

Завдяки цьому ми захистимо стіни від бруду і зможемо легко видалити, наприклад, малюнки, зроблені крейдою або фломастерами.

 • Також варто продумати вибір малюнка, кольору, фактури та продумати, чи будуть шпалери на всіх стінах, чи вони будуть лише цікавим акцентом.
 • Можна, наприклад, позначити робочий кабінет або кут спальні.Виберемо зовнішній вигляд відповідно до виконуваної функції.
 • Декоративні шпалери за письмовим столом не повинні відволікати або перевантажувати складним малюнком або надто суворим кольором.

Шпалери поруч із ліжком, можуть бути ніжними, заспокійливими та пастельними або затемняючими обрану ділянку. Замість того, щоб наклеювати шпалери на одну стіну або лише на обраний її фрагмент, ми також можемо спробувати створити барвисту композицію з кількох малюнків.

Якщо ми вирішили обклеїти всі стіни шпалерами, доведеться вибирати малюнок та колір не лише під розмір кімнати, а й під обрані меблі. Відмовимося від яскравих темних кольорів та великих складних візерунків.

Врахуємо думку дитини, але пам’ятаємо, що іноді не варто піддаватися тимчасовій моді або захопленням і використовувати дуже дитячі шаблони. Якщо ми виберемо нейтральну, але все ж таки цікаву тему, нам буде простіше поєднувати інші елементи інтер’єру.

Колір шпалер для залу

Зал – це місце, яке є серцем будинку. Він повинен бути не тільки презентабельним та приємним, але й функціональним та практичним. Шпалери можуть стати хорошим рішенням, якщо ви бажаєте захистити стіни від пошкоджень або бруду.

Якщо ми наважимося на це, давайте інвестуємо в більш дорогий, але якісніший матеріал, який можна буде прати і чистити, а також не буде швидко дряпатися і рватися.

Завдяки грамотно підібраному матеріалу нам не доведеться відмовлятися від яскравіших кольорів, які ефективно висвітлять часто недостатньо сонячний інтер’єр. Оптично вони також додадуть місця.

Колір шпалер для ванної та кухні

Сучасні типи шпалер були розроблені таким чином, щоб їх можна було використовувати в таких приміщеннях, як ванна кімната або кухня.

Вони повинні відповідати певним умовам, тому що в такому інтер’єрі вони піддаються не тільки впливу бруду, а й вологи, від якої мають додатково захищати стіни.

 • З цієї причини ми можемо вибирати тільки з шпалер, призначених для кухонь та ванних кімнат, з простих у догляді, міцних та довговічних матеріалів, наприклад, вінілу або скловолокна.
 • Ще одне рішення – шпалери під фарбування, або рафас. Це цікава та оригінальна альтернатива традиційній плитці. Це дає безліч можливостей для компонування та дозволяє вам грати з текстурами, візерунками та кольорами.

Ексклюзивні ідеї комбінування шпалер

Відповідно до сучасних тенденцій цікавою ідеєю є об’єднання кількох малюнків шпалер в одній кімнаті. Це неочевидне рішення, що кидається в очі.


Наприклад, ми можемо вибрати більш класичне поєднання ніжних візерунків та нейтральних кольорів із сильними акцентами або створити яскраву оригінальну мозаїку із двох або більше візерунків. Вони мають відповідати одне одному, тобто. поєднувати стиль та колірну палітру.

Смілива ідея — зробити пазл на стіні або просто на фрагменті — наприклад, за узголів’ям ліжка чи дивана у вітальні — пазла з ромбів, восьмикутників, трикутників чи квадратів.

Фото вдалого поєднання кольору шпалер в інтер’єрі