Як вибрати найкращий клей? Види, поради початківцям, властивості, характеристики, відгуки + поради, як розводити клей

Клей для шпалер: рейтинг 5 найкращих виробників клею на 2022 рік за характеристиками, складом та відгуками споживачів

У наші дні майстри ремонту все частіше відмовляються від такого матеріалу як шпалери. Оскільки клейка шпалер досить примхливе заняття. Для вдалого обклеювання стін без бульбашок та зовнішніх пошкоджень потрібно дуже постаратися, особливо якщо ви не фахівець.

Але, що ж робити, якщо вам просто потрібні саме шпалери в інтер’єрі? Або якщо раптом вам необхідно привести стару квартиру в більш менш старанний вигляд? Саме в таких випадках шпалери найкращий вихід.І саме правильно підібраний клей грає 90% у вдалій поклейці. Перш ніж клеїти шпалери, уважно вивчіть види клеїв, їх призначення та правильне застосування.

Види клею для шпалер

 1. Паперовий – цей вид призначений для виключно паперових шпалер. Він має особливу властивість просочення. За допомогою нього ви не можете розчинити шпалери під час нанесення клею.Має вигляд порошку, який необхідно змішати з водою у певних пропорціях та довести до однорідного стану. Такий клей не є дорогим і навіть певною мірою його можна назвати універсальним для шпалер.
 2. Флізеліновий – як ви вже могли здогадатися за назвою – цей клей використовують для флізелінових шпалер. Головною і не менш важливою особливістю є те, що клей необхідно наносити виключно на стіну, так як консистенція клею має унікальну консистенцію, яка швидко та надійно прихоплює шпалери.
 3. Вініловий – це клей для вінілових шпалер, до речі, досить популярних останнім часом. Спосіб застосування цієї клейкої речовини збігається з клеєм для паперових шпалер, так як клей виглядає як порошок, який необхідно розчинити у воді до утворення однорідної речовини. Клей наносять безпосередньо на шпалери та на стіну. Відзначається довгий час схоплювання, тому що клей не дихає.
 4. Дисперсійний – така речовина використовується для поклейки склошпалер та тканинних шпалер. Клей має високі характеристики, з чого випливає, що шпалери, приклеєні таким способом неможливо просто відклеїти, потягнувши за край. Для того, щоб їх зняти, необхідно скористатися спеціальним розчинником, за допомогою якого шпалери легко відклеяться від стіни.
 5. Клей-індикатор – це речовина зі спеціальним рожевим або навіть червонуватим барвником, доданим у клей. Це зроблено для того, щоб контролювати рівномірність намазування клею на поверхні.
Не варто переживати про те, що рожевий відтінок передасться на шпалери, особливо якщо вони білі, тому що відтінок випаровується після висихання.

Як правильно вибрати клей для шпалер

Насправді шпалери є універсальним матеріалом для косметичного ремонту житла.

Щоб правильно підібрати клей для шпалер, уважно вивчіть такі критерії:

 • Сумісність зі шпалерами – не завжди достатньо обійтися тільки правильним вибором типу клею, зверніть увагу на склад шпалер і підберіть відповідний клей, щоб шпалери і клею мали відповідне зчеплення.
 • Оцінка приміщення – з обережністю вибирайте клей для ванної кімнати, душової та кухні. Ці приміщення завжди будуть володіти високою вологістю. Відповідно необхідно підібрати клей, стійкий до вологи. Ця потреба обумовлена.
 • Висока клейкість – вивчайте склад перед покупкою. Якщо вам потрібна супер клейкість продукту – шукайте у складі карбоксиметилцелюлозу.
 • Уникнення жовтих плям на білих шпалерах – звертайте увагу на pH клею. Якщо він нижче за позначку 7, то такий клей прикрасить ваші шпалери жовтими плямами.
 • Цвіль – у разі занепокоєння за те, що стіна може покритися грибком – підберіть клей з антибактерицидними добавками.


Вага шпалер – у разі поклейки важких шпалер, скористайтеся клеєм з полівінілацетатом, інакше шпалери навіть не триматимуться на стіні.

Особливості застосування

Перш ніж займатися обклеюванням стін шпалерами, вивчіть це питання детально. Ознайомтеся з порадами від професіоналів:

 • Позбавтеся грудок – під час замішування клею, додайте його у воду поступово, не перестаючи помішувати. Якщо все-таки грудочки з’явилися – подрібніть їх шляхом проціджування або за допомогою рук.
 • Запам’ятайте, чим важчі ваші шпалери, тим густіше має бути клей. Дайте клею настоятися близько 30-40 хвилин, забезпечивши тим самим щільну зчіпку.
 • Воду для суміші не варто нагрівати, вона повинна бути абсолютно холодною.
 • Рівномірно наносите клей на стіни та шпалери.
 • Правильно підберіть клей для вашої шпалери.

Як правильно розрахувати кількість клею

Для того, щоб не витрачати гроші даремно, і не викидаючи надлишки клею – необхідно правильно розрахувати кількість необхідної речовини.

 • По-перше, необхідно визначити тип шпалер. Якщо шпалери важкі – відповідно клею потрібно брати більше. Скористайтеся способом ґрунтовки. Грунтовка стіни – це дуже важливий етап усієї підготовки, нехтувати ним не можна в жодному разі. Така важливість пов’язана з тим, що цей матеріал допоможе у забезпеченні надійного зчеплення шпалер з будь-яким типом поверхні і, відповідно, зникне потреба у надмірному використанні клею.
 • По-друге, розрахуйте площу обклеювання відповідно до того, що дванадцяти літрового відра клею вистачає на сорок кв.м.Розрахуйте площу приміщення та щільність необхідного розчину. Таким чином, ви зможете уникнути непотрібної кількості розчину.

Кращі виробники клею для шпалер

Перед початком обклеювання стін шпалер, вивчіть ремонтний ринок та підберіть кращого виробника клею.

До найкращих виробників відносять:

 • KLEO SMART – клей для вінілових шпалер з антибактерицидними добавками. Виробник Франції.
 • EXCLUSIVE NON-WOVEN PRO – розчин не тільки для флізелінових шпалер, але й для будь-яких матеріалів із флізеліну. Виробник Великобританії.
 • METYLAN – універсальний клей. Застосовується для багатьох поверхонь. Виробник гарантує гарне зчеплення матеріалів. Виробник Німеччина.
 • ТЕКС – найкращий у своєму роді клей для склошпалер. Виробник Росія.
 • EXCLUSIVE PLATINUM PRO – універсальний клей для будь-яких поверхонь. Виробник Великобританії.

Фото кращих клеїв для шпалер