Як вибрати найкращий клей? Види, поради початківцям, властивості, характеристики, відгуки + поради, як розводити клей

Клей для шпалер: рейтинг 5 найкращих виробників клею на 2024 рік за характеристиками, складом та відгуками споживачів

У наші дні майстри ремонту все частіше відмовляються від такого матеріалу як шпалери. Оскільки клейка шпалер досить примхливе заняття. Для вдалого обклеювання стін без бульбашок та зовнішніх пошкоджень потрібно дуже постаратися, особливо якщо ви не фахівець.

Але, що ж робити, якщо вам просто потрібні саме шпалери в інтер’єрі? Або якщо раптом вам необхідно привести стару квартиру в більш менш старанний вигляд? Саме в таких випадках шпалери найкращий вихід.І саме правильно підібраний клей грає 90% у вдалій поклейці. Перш ніж клеїти шпалери, уважно вивчіть види клеїв, їх призначення та правильне застосування.

Види клею для шпалер

  1. Паперовий – цей вид призначений для виключно паперових шпалер. Він має особливу властивість просочення. За допомогою нього ви не можете розчинити шпалери під час нанесення клею.Має вигляд порошку, який необхідно змішати з водою у певних пропорціях та довести до однорідного стану. Такий клей не є дорогим і навіть певною мірою його можна назвати універсальним для шпалер.
  2. Флізеліновий – як ви вже могли здогадатися за назвою – цей клей використовують для флізелінових шпалер. Головною і не менш важливою особливістю є те, що клей необхідно наносити виключно на стіну, так як консистенція клею має унікальну консистенцію, яка швидко та надійно прихоплює шпалери.
  3. Вініловий – це клей для вінілових шпалер, до речі, досить популярних останнім часом. Спосіб застосування цієї клейкої речовини збігається з клеєм для паперових шпалер, так як клей виглядає як порошок, який необхідно розчинити у воді до утворення однорідної речовини. Клей наносять безпосередньо на шпалери та на стіну. Відзначається довгий час схоплювання, тому що клей не дихає.
  4. Дисперсійний – така речовина використовується для поклейки склошпалер та тканинних шпалер. Клей має високі характеристики, з чого випливає, що шпалери, приклеєні таким способом неможливо просто відклеїти, потягнувши за край. Для того, щоб їх зняти, необхідно скористатися спеціальним розчинником, за допомогою якого шпалери легко відклеяться від стіни.
  5. Клей-індикатор – це речовина зі спеціальним рожевим або навіть червонуватим барвником, доданим у клей. Це зроблено для того, щоб контролювати рівномірність намазування клею на поверхні.
Не варто переживати про те, що рожевий відтінок передасться на шпалери, особливо якщо вони білі, тому що відтінок випаровується після висихання.