Склошпалери: огляд всіх видів шпалер для обробки стін. Переваги та недоліки, як клеїти та фарбувати, відгуки

Склошпалери: що таке, як виглядають і де можна використовувати? Все про плюси, мінуси, як клеїти, фарбувати та підготувати під фарбування

У сучасному світі високих технологій з’явилася неймовірна кількість різних будівельних матеріалів. З кожним днем ​​у подібну промисловість впроваджується дедалі більше виробничих ідей.

Устежити за всім просто фізично неможливо. Серед новинок у сфері шпалер особняком виглядають склошпалери. Це дуже незвичайно, адже мало хто думає, що шпалери можна робити із скла, це просто не вкладається у голові. Але це цілком реально та використовується вже не перший рік. Якщо ви затеяли ремонт і хочете спробувати щось кардинально нове та оригінальне, то цей варіант вам чудово підходить.

У чому відмінність склошпалер

Перш ніж приступати до опису конкретних характеристик та запровадження класифікації цих матеріалів, варто наочно показати його високу універсальність та практичність.
Як уже було сказано, склошпалери активно використовуються будівельниками різних рангів уже не перший рік.За цей час з їх використанням було створено багато чудових споруд у всьому світі.

З найочевидніших можна виділити Інститут ім. Макса Планка у німецькому місті Дортмунді, величезна кількість ресторанів у цій же Німеччині. Також чудовий конгрес-центр у Гамбурзі так само прикрашений склошпалерами. Ці приклади наочно доводять, що склошпалери — це цікаво та перспективно.

Технологія виготовлення склошпалер

Назва цього матеріалу викликає вкрай незвичайні асоціації. Відразу на думку закрадаються думки у тому, що це дуже складно технологічно й у виробництві. Але це не так, техніка виробництва склошпалер не являє собою щось надприродне.

 1. Першим кроком є ​​створення кількох заготовок зі скла.
 2. Самі заготівлі є невеликими кубиками.
 3. З них потрібно отримати дуже тонкі скляні нитки, щоб скріпити їх потім у повноцінні шпалери.
 4. Досягається це за допомогою відомої всім термічної обробки.
 5. Кубики поміщають у спеціальну виробничу машину, яка виконує обробку за 1100-1200 градусів за Цельсієм.
 6. Це призводить до того, що кубики плавляться і їх на стадії постобробки вже розтягують на спеціальні нитки.
 7. Далі починають виготовляти саме полотно шпалер.

Раніше це робилося вручну кількома майстрами та займало купу часу. Але сьогодні, в епоху підвищеної індустріалізації та роботизації, у цьому зникла потреба.


Вся робота виконується на ткацькому верстаті. Це швидше і вимагає менше витрат на персонал.

Коли виготовили полотно, воно проходить ще серію обробки спеціальними природними сумішами. Після того, як шпалери повністю просочилися, їх відносять до спеціальної камери зберігання та далі випускають на прилавки будівельних магазинів.

Переваги склошпалер

Зрозуміло, підвищений інтерес до таких шпалер з’явився не на рівному місці. Існує дуже багато плюсів склошпалер.До найголовніших відносять такі:

 • Стійкість до механічних впливів. Це, мабуть, найголовніший плюс, особливо якщо ви живете в будинку з маленькими дітьми. Незважаючи на те, що в основі цих шпалер лежить скло, яке, здавалося б, є дуже тендітним матеріалом, самі шпалери досить стійкі. Справа в тому, що на стадії постобробки вони проганяються через спеціальні пристрої для зміцнення їх структури та обробляються природними матеріалами.
 • Екологічність. Скло є абсолютно екологічно чистим матеріалом. Крім цього, всі добавки, якими обробляють склошпалери так само нешкідливі. Вони не виділяють жодних шкідливих для вдихання пари в атмосферу і не вступають у токсичні хімічні реакції.
 • Стійкість до вогню та води. Крім того, що шпалери спокійно переносять удари та інші механічні дії, вони ще й не сприймають такі подразники, як вогонь та вода. Склошпалери зовсім не горять, вони не є пожежонебезпечним матеріалом. Це підвищує їх затребуваність та практичність. Так само, склошпалери абсолютно стійкі до вологи. Вони не псуються і не втрачають своєї структури при попаданні води. Це їх дуже відрізняється від аналогів на ринку подібних матеріалів. Допустимо, якщо вода потрапить на звичайні шпалери, то сумних наслідків уникнути практично неможливо.Або зіпсується відтінок, або структура або шпалери взагалі почнуть відклеюватися від стіни. Купуючи склошпалери, ви можете забути про подібні проблеми.
 • Довговічність. На відміну від звичайних паперових шпалер, які переклеюють раз на 5-7 років, склошпалери здатні довговічніше. Якщо правильно доглядати і особливо сильно не наражати їх на якісь зовнішні роздратування, то такі шпалери можуть прослужити до 30 років.
 • Оригінальність та різноманітність. Оскільки склошпалери з’явилися порівняно недавно, вони не встигли повністю увійти в ужиток і приїстися всім. Тому, гості, які бачитимуть у вас стіни, вкриті склошпалерами, явно здивуються. Крім цього, виробляють величезну кількість різних екземплярів. Кожен знайде для себе те, що йому підходить за кольором, формою, візерунком, дизайном. Жодна творча особистість точно не залишиться байдужою.


Недоліки склошпалер

Але шпалери, виконані зі скловолокна, мають і свої недоліки. Їх не варто упускати, думаючи, що цей матеріал ідеальний. Якщо відразу не розібрати всі мінуси матеріалу, можна зіткнутися з проблемами щодо використання подібних шпалер.

 • Велика витрата фарби. якщо ви вирішите перефарбувати склошпалери, то вам доведеться зіткнутися з чималими грошовими витратами. Фарби потрібно буде купувати дуже багато. Це пов’язано з тим, що на поверхні склошпалер утворюються пори, які дуже швидко вбирають фарбу.Щоб пофарбувати одну ділянку, потрібно витратити набагато більше фарби, ніж для фарбування звичайних шпалер.
 • Ціна. Ціна безпосередньо залежить від якості і для таких технологічних шпалер і ціна має бути відповідною. Коштують склошпалери в 2-2,5 рази дорожчі за звичайні паперові шпалери.

Погана пластичність. Склошпалери зовсім не можуть підлаштовуватися під кривизну рельєфу. Щоб шпалери зі скловолокна не потріскалися та зберегли свою форму та структуру, поверхня має бути виключно рівною.Фото ідей склошпалер в інтер’єрі