Паперові шпалери: 150 фото найкрасивіших новинок та кращих варіантів дизайну шпалер на паперовій основі + переваги та недоліки шпалер

Паперові шпалери: види, плюси та мінуси шпалер, варіанти малюнків та квітів, 150 фото + інструкція, як клеїти та фарбувати своїми руками

Шпалери – це прикраса, яка швидко допоможе змінити інтер’єр. З їх допомогою можна внести бажану атмосферу та зробити кімнату оригінальною та неординарною. При виборі шпалер найбільша увага приділяється колірній гамі та дизайну, але також варто враховувати вигляд та матеріал, з якого вони виготовлені.

Шпалери недавно повернули собі популярність і з’явилися в новій версії, трохи більш сучасній та оновленій. На ринку представлені варіанти, які поєднуються зі скандинавським стилем, гламуром або навіть ретро.

Матеріал паперових шпалер

Виробники пропонують безліч видів шпалер, які різняться не лише за стилем, але й за матеріалом. Вибір багато в чому повинен залежати від того, де планується наклеїти шпалери та наскільки стійкий ефект потрібен.

 • Для деяких кімнат, таких як ванна або кухня, потрібні міцніші та якісні матеріали, які прослужать довгі роки.
 • Перш ніж приступити до вибору відповідних шпалер, варто вирішити, які властивості від них очікуються.
 • Потрібно, щоб шпалери були водонепроникними? А може акцент робиться на довговічність та стійкість до механічних пошкоджень?

Зовнішній вигляд шпалер, хоч і надзвичайно важливий для дизайну інтер’єру, не повинен бути єдиним критерієм вибору правильного продукту. На ринку є безліч видів шпалер, що відрізняються матеріалом, з якого вони виготовлені, кількістю шарів і способом нанесення.

Паперові шпалери – доступний варіант

Паперові шпалери хоч і мають ряд недоліків, але залишаються в асортименті найбільших виробників.

 • Паперові шпалери – найдешевший, але найменш міцний вид шпалер.
 • Проте вони все одно знаходять своїх покупців.
 • Порівняно з флізеліновими або вініловими екземплярами вони мають ряд недоліків.

Клеїти та видаляти з поверхні їх досить проблематично, шпалери майже не підходять для миття (непридатні для місць з підвищеною вологістю) і не підходять для стін, схильних до розтріскування.

Паперові шпалери випускаються у двох варіантах: одношарові та двошарові. Їх найчастіше вибирають для спалень та дитячих кімнат. Серед них багато гладких та візерунчастих моделей, які підходять для будь-якого аранжування.
Паперові шпалери дуже дешеві, але, на жаль, мають недоліки. Через матеріал, з якого вони виготовлені, на них можуть залишатися плями після видалення бруду.


Паперові шпалери на стіну

Паперові шпалери зазвичай дешевші за флізелінові або вінілові. Легкі паперові шпалери також легко утримувати на підкладці, де з важкими шпалерами можуть виникнути проблеми. З іншого боку, недоліків у них чимало. • Вони можуть трохи дати усадку після фарбування, що необхідно враховувати перед поклейкою.
 • Клей необхідно нанести на шпалери і почекати кілька хвилин, поки матеріал добре намокне.
 • Їх можна зрідка протирати вологою ганчіркою, але в жодному разі не мити, їхня стійкість до стирання також значно нижча, ніж у інших матеріалів.

Це шпалери з тисненого, набивного та пресованого паперу. Найвищої якості мають двошарові паперові шпалери з тисненням – так звані дуплекси. За вагою сировини паперові шпалери поділяються на легкі, середні та важкі.

Сучасні та класичні варіанти

Потрібний доступний варіант, нехай і невисокої якості? Паперові шпалери будуть відповідним рішенням, з яким не може зрівнятися жоден інший вид за ціною. Однак низька ціна досягається за рахунок низької довговічності, оскільки цей вид також має низку недоліків.Їх не рекомендується застосовувати у вологому середовищі, тому вони підходять для житлових кімнат, спалень або дитячих кімнат.

Красиві та стійкі кольори

Окрім мінусів, дані моделі мають ряд переваг. Це не лише малий цінник, а й постійний колір – ось головні позитивні риси цих шпалер.Тонкі паперові шпалери

Шпалери з великим вибором різних малюнків та забарвлень, а також найнижчою ціною – це паперові шпалери. Серед них є однотонні та однобарвні, візерунчасті, так звані структурні (тиснені) і навіть фосфоресцірующие. Можна вибрати шпалери для фарбування.Чи можна мити паперові шпалери

Для стіни, яка легко брудниться (наприклад, у вітальні), можна вибрати шпалери, що миються. Шпалери для кухні – хороша альтернатива плитці. Найлегше утримувати в чистоті водостійкі шпалери – вінілові, склопластикові або коркові.


Їх можна мити багато разів. Дещо важче в цьому відношенні з текстильними екземплярами. Найгірша справа з паперовими шпалерами. Їх можна лише акуратно протирати вологою тканиною.

Поклейка шпалер

Наклеїти шпалери – це, всупереч простоті, що на перший погляд, не така вже й легка задача, хоча для її виконання не потрібен видатний фахівець.

Найголовніше – акуратність, терпіння, але також ретельне планування роботи, завдяки якій вдасться уникнути зайвих проблем. Також для роботи знадобляться аксесуари, які дозволять зробити якісно.


Як наклеїти паперові шпалери

Для початку потрібно підготувати поверхню. Вона має бути чистою, гладкою та рівною. Звичайно, для наклеювання шпалер знадобиться клей.

 • Також можуть стати в нагоді універсальний ніж, губка для видалення надлишків клею та валик для розподілу бульбашок.
 • Смужки паперових шпалер слід змастити клеєм і рівномірно нанести на стіну, починаючи згори.
 • Найголовніше – не забути зберегти малюнок на шпалерах так, щоб накривши стіну, він злився в єдине ціле.
Клей для паперових шпалер

Для поклейки знадобиться клей для паперових шпалер. Цей процес трохи відрізняється від розміщення флізелінових шпалер, адже тут знадобиться наносити клей не лише стіну, а й самі шпалери.


Варто пам’ятати, що для рівного укладання шпалер необхідно точно виміряти першу смугу. Найкраще це зробити до замішування клею.

При приготуванні клею для шпалер слід дотримуватися інструкцій на упаковці. Інструкція також містить інформацію про те, для якого типу шпалер використовується клей (що вкрай важливо), скільки води потрібно підготувати для замішування і на скільки квадратних метрів вистачить розчину.

 • По можливості бажано використовувати спеціальне відро для клею з розміткою рівня рідини.
 • Відро має бути чистим, без плям від іржі чи бруду.Краще використовувати цебро більшого розміру, щоб клей не вилився через край.
 • Потрібно завжди використовувати нову невідкриту упаковку з клеєм.
 • Після відкриття клей може трохи втратити свої якості, що негативно позначиться на стійкості шпалер на стіні.
 • Зберігати продукт слід у сухому та прохолодному місці не більше 14 днів.


У ситуації, коли не можна відразу розпочати роботу, рекомендується щільно накрити відро з клеєм, а перед використанням перемішати вміст.

Фото паперових шпалер в інтер’єрі