Паперові шпалери: 150 фото найкрасивіших новинок та кращих варіантів дизайну шпалер на паперовій основі + переваги та недоліки шпалер

Паперові шпалери: види, плюси та мінуси шпалер, варіанти малюнків та квітів, 150 фото + інструкція, як клеїти та фарбувати своїми руками

Шпалери – це прикраса, яка швидко допоможе змінити інтер’єр. З їх допомогою можна внести бажану атмосферу та зробити кімнату оригінальною та неординарною. При виборі шпалер найбільша увага приділяється колірній гамі та дизайну, але також варто враховувати вигляд та матеріал, з якого вони виготовлені.

Шпалери недавно повернули собі популярність і з’явилися в новій версії, трохи більш сучасній та оновленій. На ринку представлені варіанти, які поєднуються зі скандинавським стилем, гламуром або навіть ретро.

Матеріал паперових шпалер

Виробники пропонують безліч видів шпалер, які різняться не лише за стилем, але й за матеріалом. Вибір багато в чому повинен залежати від того, де планується наклеїти шпалери та наскільки стійкий ефект потрібен.

  • Для деяких кімнат, таких як ванна або кухня, потрібні міцніші та якісні матеріали, які прослужать довгі роки.
  • Перш ніж приступити до вибору відповідних шпалер, варто вирішити, які властивості від них очікуються.
  • Потрібно, щоб шпалери були водонепроникними? А може акцент робиться на довговічність та стійкість до механічних пошкоджень?

Зовнішній вигляд шпалер, хоч і надзвичайно важливий для дизайну інтер’єру, не повинен бути єдиним критерієм вибору правильного продукту. На ринку є безліч видів шпалер, що відрізняються матеріалом, з якого вони виготовлені, кількістю шарів і способом нанесення.