Подвійна раковина: правила вибору розміру та кольору + рекомендації щодо встановлення та підключення (118 фото найкращих моделей)

Подвійна раковина: поради щодо підбору стилю та дизайну (118 фото)

Якщо вранці, у великій сім’ї, вишиковується черга у ванну кімнату, значить необхідно купити подвійну раковину, з кількома чашами. Різновидів таких раковин також багато, як і звичайних одинарних.

Можна підібрати під будь-який інтер’єр, будь-якого кольору, розміру та форми. Дизайнери не обмежують свої фантазії при проектуванні подвійних раковин для ванної кімнати.






















Переваги та недоліки

З переваг подвійної раковини можна виділити:

 • Дотримання чистоти.В одній чаші можна проводити дезінфекцію, в той час як інша використовуватиметься за призначенням;
 • Є можливість розділити раковину на дитячу та дорослу;
 • Організувати особистий простір;
 • Можливість уникнути ранкового стовпотвору біля ванної кімнати.

До недоліків можна віднести:

 • Вартість подвійних раковин. Ціна їх вища, ніж одинарних раковин;
 • Прибирання ванної кімнати триватиме більше часу;
 • Для встановлення двох, по суті, раковин необхідно додаткове місце, що проблематично у маленьких ванних.

Види подвійних раковин

Різновидів подвійних раковин дуже багато, виробники пропонують широкий асортимент цих виробів: від найпростіших з єдиною стільницею куди вбудовані дві чаші до найхимерніших.




















Наприклад, навісна різнорівнева раковина.Монолітна основа, в яку вбудована одна чаша вище за іншу, що дозволяє вмиватися одночасно і дорослому, і дитині.

За способом монтажу подвійні раковини бувають:

 • Вбудовані, які монтуються в тумбу або стільницю. Раковини цього типу виготовляються як для ванної, так і кухні. Комунікації при цьому заховані в тумбу;
 • Подвійний тюльпан або раковина-п’єдестал. Чаші встановлюються на високі ніжки-постаменти, в яких ховаються комунікаційні труби;
 • Напівп’єдестал. Ця подвійна раковина оснащена підставкою, що спирається на стіну;
 • Навісні або консольні раковини. Ці раковини кріпляться до стіни. На цьому фото подвійна раковина консольного вигляду.






Подвійна раковина з тумбою

Подвійні раковини з тумбою бувають у кількох випадках. Одна тумба з двома вбудованими чашами і дві окремі туби з чашами.

Вибираючи тумбу під подвійну раковину у ванну необхідно пам’ятати, що ванна це приміщення з підвищеною вологістю, а значить вона має бути виготовлена ​​з вологостійкого матеріалу, найкраще підійде:

 • Деревина, але вибирати тумбу потрібно з дуба або бука;
 • МДФ, похідний матеріал від деревини;
 • Метал. Міцний та стійкий матеріал найкраще виглядає у поєднанні зі склом.
 • Не рекомендується придбати тумби для подвійної раковини з:
 • ДСП або ДВП, оскільки цей матеріал здатний вбирати вологу та набухати;
 • Пластика, яка може не витримати подвійного навантаження чаш.






Розмір та колір подвійної раковини

Подвійні раковини виготовляють різних розмірів. Це дуже зручно, тому що можна підібрати оптимальний варіант раковини не лише для ванної кімнати, а й для кухні.

Для невеликих приміщень можна вибрати компактний виріб. Фахівці рекомендують віддавати перевагу подвійним раковинам вмонтованим в одну стільницю або стоять на ній.

За формою подвійні раковини можуть бути круглими або напівкруглими, крім класичного варіанта квадратних раковин. Раніше всі сантехнічні вироби були білого кольору, тепер їхня кольорова гамма різноманітна, є можливість вибрати раковину під стиль інтер’єру.






Матеріал виготовлення

Найпопулярнішими завжди були і залишаються раковини з кераміки. Вони екологічно чисті, їх нескладно доглядати, крім того, вони чудово вписуються в будь-який інтер’єр.

Раковини з натурального каменю потребують ретельного та постійного догляду, крім того, вони дорого коштують. Штучний камінь має у своєму складі частинки граніту або мармуру із додаванням поліефірних смол. Раковини зі штучного каменю менш міцні за натуральні аналоги.

Раковини зі скла набирають популярності. Вони міцні, довговічні, їх легко доглядати. Чаші виготовляють як матовими, так глянсовими. Різноманітність форм та варіацій дозволяє підібрати подвійну раковину зі скляними чашами до будь-якого інтер’єру.

Подвійна металева раковина менш популярна через шум, що створюється, води про металеву чашу. Раковини з бронзи або міді встановлюють, щоб підкреслити стиль інтер’єру, хоча вони потребують постійного догляду.

Дерево використовується рідко для виготовлення раковин, хоча такі вироби вважаються екологічно чистими та довговічними. Неприваблива висока вартість раковин із дерева.

Встановлення подвійної раковини

Головне правило. якого слід дотримуватися при установці подвійної раковини – симетричність. Для цього необхідно придбати два однакові набори комплектуючих.

Сифони бувають двох видів:

 • Пляшкові
 • І трубні.

Найчастіше при установці подвійної раковини використовуються пляшкові сифони. У трубних сифонів коліно замість колби, у якому накопичується вода. сантехнічні роботи зі встановлення подвійної раковини слід розпочати з підключення сифона до каналізаційної системи.

Сифон, що має дві роздільні колби, можна підключити на два окремі умивальники, а також на спарену чашу. За бажанням можна підключити кілька сифонів.

Подвійний сифон встановлюється таким чином:

 • На підставі зливу притиснути гвинт, прикріпити до нього сітку;
 • Патрубки прикріпити до зливних отворів за допомогою гайок;
 • У місці відстійника з’єднати патрубки;
 • Приєднати до каналізації вихід патрубка.

Роботи по з’єднанню проводяться за допомогою спеціальних гвинтів та конусної прокладки. Змішувач поставити в отвір чаші, закріпити за допомогою гайки та прокладки. Кінці шлангів просунути в посадкове місце чаші, на підводки надіти притискні шайби, закрутити шланги з нижньої частини миття.

Гумові ущільнювачі повинні бути з обох боків чаші. Щоб встановити раковину необхідно зробити розмітку кріплень, щоб верхній край раковини знаходився на відстані 80 сантиметрів від рівня підлоги. Хід робіт із встановлення раковини залежить від способу монтажу. Найскладніше встановити вбудовану раковину.

Фото подвійної раковини в інтер’єрі ванної кімнати