Сифон для раковини: огляд найкращих моделей. Нюанси вибору, встановлення та ремонту системи (120 фото)

Сифон для раковини: різновиди та підбір розмірів + посібник з встановлення та обслуговування

Сифон для раковини є невеликим, але важливим елементом будь-якої водопровідної системи. Якби не він, користуватися ванною або кухнею було б досить складно та неприємно.

Ми пояснимо, що насправді робить ця водопровідна пастка, які типи доступні, у яких ситуаціях використовують той чи інший вид сифона під раковину та які пастки більше не застосовують професіонали.

В результаті до кінця цієї статті ви будете мати величезний обсяг корисної інформації. Що-небудь, пов’язане з сантехнікою, ви повинні бути впевнені, що достатньо поінформовані в цьому питанні.

Сифон для раковини – як він працює

Сифон – це пристрій, що дозволяє воді стікати з резервуару прямо до водопровідної системи.

 • Під час встановлення сантехніки цей елемент є перешкодою, що перешкоджає попаданню каналізаційних газів у ванну кімнату.
 • Таким чином приміщення захищене від неприємних запахів, які можуть виходити з каналізаційної системи або бака для стічних вод.
 • Іноді у сифоні недостатньо води.Така ситуація зазвичай виникає, коли установка тривалий час не використовувалася, через що вода у трубах випаровується.

У цьому випадку для усунення запаху необхідно знову наповнити пастку водою.

Класифікація

Доступні різні типи сифонів. Щоб правильно вибрати пристрій, що підходить до вашого приладу, корисно знати, що пастки розрізняються за характеристиками конструкції, матеріалу, призначення та зовнішнього вигляду.

Нижче наведено фото сифона для раковини найпопулярніших моделей, що використовуються в системах зливу.

 • Пляшковий тип – безумовно, одна з найпопулярніших та універсальних моделей. Його головна перевага – невеликі розміри, що дозволяє встановити елемент прямо під раковиною чи умивальником. З цієї причини він ідеально підходить для використання у невеликих ванних кімнатах та кухнях. Водостік такого типу будується вертикально. Його нижня частина складається з елемента, що нагадує пляшку, саме там накопичується вода. Це запобігає виходу неприємних запахів із системи трубопроводів. Ще одна важлива перевага пасток цього типу – простота очищення. Щоб видалити бруд зсередини пристрою, достатньо відкрутити нижню частину уловлювача.
 • P-подібний відстійник – це хороша альтернатива, якщо у вас є більше місця для використання. Також типові форми – U та S. Пастки цього типу горизонтальні. Вони рідко виходять з ладу та їх легко чистити.Часто кажуть, що сифони цього виду є самоочисними. Чому? Сифон очищається щоразу, коли він використовується, коли вода протікає крізь нього. Він також стійкий до утворення кірки – процесу, що може створювати перешкоди, порушуючи нормальний потік води. Встановлювати їх досить просто, зазвичай, виробники надають докладну інструкцію, як встановити сифон на раковину.
 • Сифон із клапаном використовується в місцях, що піддаються зворотному стіканню води. Він оснащений спеціальним м’ячем, зазвичай із гуми. У разі зворотного потоку він вдавлюється у випускний отвір і стічні води не можуть вийти назовні.
 • Сифони для ванни та душу – вони відрізняються від інших типів, насамперед, конструкцією та способом очищення. Вони досить плоскі, що пояснюється місцем встановлення. В обох випадках вони очищаються зверху, що пов’язано з конструкцією душових та ванн. Доступ до таких стоків набагато складніший, ніж раковини або умивальники.
 • Плоский сифон – це ще один вид пляшкового типу. Конструктивна особливість полягає у відстійнику – він компактний та плоский. Завдяки цьому рішенню, монтаж водної пастки стає можливим у місцях обмежених іншими перешкодами. Це чудовий варіант сифона для раковини над пральною машиною, оскільки обидва об’єкти вмонтовані в спільну шафу і простір для сифону обмежений.
 • Сифон прихованого монтажу – встановлюється у спеціальних конструкціях, зазвичай використовується у душових та туалетах. Вся установка прихована у стіні. Це ідеальне рішення для тих, хто цінує естетичний дизайн.

Матеріали, що використовуються в дренажних сифонах

Пастки можуть бути виготовлені із пластику ПВХ або міді. Вироби з першої групи досить довговічні: стійкі до механічних пошкоджень, корозії та хімічних речовин.

Зазвичай вони білі. Сифони з міді дуже міцні, і вони красиво виглядають. Завдяки хромованій обробці їх можна розміщувати на видних місцях.

Важливо. Вибір відповідного розміру сифона для раковини може бути складним завданням. Щоб прийняти правильне рішення, слід зважити на всі питання, що стосуються правильного функціонування системи. Це допоможе вам вибрати відповідний продукт для вашого пристрою.

Встановлення та обслуговування

Сифон – не дуже складний пристрій і його відносно легко встановити. Якщо вам потрібно замінити старий водовідділювач, спочатку необхідно його демонтувати.

Для цього просто відкрутіть обидва кінці загину пастки (вручну або плоскогубцями).Обережно вилийте воду у цебро. Потім відкручуємо відстійник.

Порада: Перед встановленням нової пастки для води переконайтеся, що вона підходить по довжині.

При необхідності укоротіть один із елементів труборізом.

 • Помістіть всі гайки та шайби на торці елементів.
 • Вставте кронштейн у злив, а вигин – у злив раковини.
 • Якщо всі деталі правильно вирівняні, затягніть накидні гайки.
 • Перевірте сифон на витік, пропустивши воду.
 • За потреби підтягніть гайки.

Часті питання

Для чого потрібен сифон?

 • Сифон або зливний сифон дозволяє воді текти з резервуару до водопровідної системи.
 • Його основне призначення – створення перешкоди, що перешкоджає розповсюдженню неприємних запахів від каналізації.

Як встановити?

 • Достатньо слідувати інструкції виробника, в якій поетапно зазначено як зібрати сифон для раковини.
 • Установка зазвичай полягала в тому, щоб вставити деталі в злив раковини та закріпити їх ущільненнями.

Як зняти?

 • Щоб зняти сифон для раковини, відкрутіть заглушку і акуратно злийте вміст у відро.
 • Потому просто відкручуємо відстійник.

Як очистити сифон для раковини?

 • Розберіть нижню частину пастки.
 • Вилийте вміст та промийте трубку чистою водою.
 • Поверніть елемент на місце.

Фото сифонів для раковини