Чавунні ванни – рейтинг найкращих виробників 2022 року, ціни, відгуки

Чавунні ванни: переваги матеріалу + поради щодо вибору відповідного розміру та форми

У минулому столітті чавунна сантехніка вважалася найнадійнішою та найміцнішою. Прогрес не стоїть на місці.

Сьогодні ринок пропонує продажі ванни, виготовлені з різних матеріалів. Однак недорогі чавунні ванни становлять конкуренцію найновішим виробам.

Переваги чавунної ванни

Перш ніж вибрати такий виріб, необхідно ознайомитися з усіма позитивними перевагами матеріалу. Вивчення фото чавунної ванни на просторах інтернету допоможе зробити правильний вибір, знайти відповідь на запитання: скільки є чавунна ванна?

Якщо ванна кімната не має великих габаритів, найбільш підходяща буде чавунна ванна прямокутної форми.

На ринку можна також придбати сталеві конструкції, що відрізняються від чавунних, своїми характеристиками. Однак, за деякими параметрами чавунні вироби набагато перевершують металеві купелі.Чугун відрізняється від сталі позитивними характеристиками, до яких належить:

 1. Міцність. Найкращі чавунні ванни відрізнялися від сталевих аналогів своєю довговічністю. Це були міцні конструкції, які можна було використовувати за найвищих температур.
 2. Низька теплопровідність. Ванна повільно нагрівається, поступово віддаючи тепло. Вода залишається гарячою протягом тривалого часу.
 3. Стійкість. Завдяки значній вазі, чавунна ванна відрізняється високою стійкістю. Після встановлення на міцні опори, вона ніколи не ковзатиме, не перевернеться і не «поїде» по поверхні кахельної підлоги. Крім того, вона ніколи не просідає, її становище залишається стабільним.

Корисно знати! Ціна на чавунну ванну багато в чому залежить від технології виготовлення. Готовий виріб емальують, поверхню покривають спеціальним складом, що захищає від корозії. Для отримання гладкої поверхні, збільшення терміну експлуатації ванну запікають у печі.

При виборі чавунної ванни обов’язково зверніть увагу на кілька важливих характеристик:

 • Гладкість емальованого шару;
 • Зовнішню пористість;
 • Естетичність купелі.

Різновиди чавунних ванних

Щоб зрозуміти, якими бувають чавунні ванни, необхідно вивчити варіанти розміщення. Вони можуть бути:

 • Окремі. Найестетичніша установка. У просторій кімнаті можна створити оригінальну композицію. Надати їй аристократичний вигляд допоможуть різьблені ніжки. За бажання можна створити плоский п’єдестал.
 • Вбудовувані. Для встановлення у підлозі виготовляється спеціальна ніша. Такий монтаж відрізняється високою трудомісткістю, тому його використовують переважно власники приватних котеджів. Дизайнери позитивно ставляться до таких конструкцій, що вбудовуються. Ванна кімната стає невеликим басейном.
 • Прістінні. Купіль встановлюється біля стіни. В результаті заощаджується значна частина площі кімнати. Ці конструкції залишаються найбільш популярними, оскільки вони мінімізують настановні роботи. Звичайно, такий варіант не можна назвати дуже оригінальним, проте все компенсується невеликою вартістю.
Підбираємо габарити

Щоб правильно вибрати чавунну ванну, необхідно визначити місце установки купелі, виміряти розміри санвузла.

Важливо! Пам’ятайте, якщо ширина ванної кімнати буде перевищувати розмір дверного отвору, буде потрібно його розбір. Інакше купіль неможливо занести всередину кімнати.

Чавунні ванни виготовляються згідно з встановленими стандартами, з розмірами:

 • 170х70;
 • 160х70;
 • 150х60;
 • 160х60.

Для маленьких приміщень випускаються асиметричні, а також кутові конструкції. Вони не мають стандартних розмірів, їх вибір залежить від індивідуальних розмірів приміщення.

Кілька нюансів

Щоб створити завершену композицію, гарний інтер’єр, необхідно правильно вибрати форму ванної кімнати, а також її колірну палітру.

Виробники випускають купелі різних кольорів:

 • Бардовий;
 • Білий;
 • Темно-синій;
 • Чорний;
 • Сірий.

Для створення оригінального дизайну, виробники пропонують моделі з нанесеними малюнками чи візерунками.Для світлого просторого приміщення підходять темні тони.

Інтер’єр стає солідним, виглядає дуже суворо. Найкращим варіантом для класичного стилю вважається чавунна ванна білого кольору. Для досягнення більш елегантного вигляду, ванну варто встановити на гарні різьблені ніжки.

Різновиди форми

На сьогодні найпоширенішими вважаються чавунні ванни:

 1. Прямокутні. Призначені для невеликих приміщень з установкою біля стіни.
 2. Овальні. Конструкція виглядає дуже оригінально, але вона програє прямокутній формі в ефективному обсязі при однакових габаритах. Купатися у ній менш зручно.
 3. Асиметричні моделі. Така форма з’явилася нещодавно. Оскільки технологія виготовлення відрізняється високою трудомісткістю, ванна реалізується за дуже високою вартістю.

Який виробник кращий

Чавунні купелі випускають як вітчизняні, так і закордонні виробники. До найкращих відносяться фірми:

 1. Jacob Delafon. Ця компанія відрізняється багаторічною історією, що розпочалася у минулому столітті. Вона займає лідируючу позицію, серед виробників чавунних конструкцій. Вони пропонують до реалізації звичайні класичні моделі, а також оригінальні дизайнерські рішення.Вироби відрізняються високою якістю, мають багатошарове емалеве покриття. Купелі перебувають у преміальному вартісному сегменті, реалізуються за ціною 30 – 70 тис. рублів.
 2. Roca. Іспанська компанія, що випускає класичні, овальні чавунні ванни, високої якості. Ціна знаходиться в діапазоні 20-50 тис. рублів.
 3. Elegansa. Німецька фірма, що займається виготовленням елегантних ванн, що відносяться до преміум-класу. Випускає окремо ванни, що встановлюються на різьблені ніжки. Конструкція розрахована на дорогий інтер’єр. Вартість таких купелів доступна не кожному: 90 -180 тис. руб.
 4. Універсал. Російська компанія випускає сантехніку, спираючись на Японські технології. Вартість виробу 11-25 тис. рублів.
 5. Кіровський завод. Виготовляє чавунні купелі, що відповідають чинним стандартам. Ціновий діапазон: 10 – 16 тис. рублів.

Безумовно, чавунні ванни набагато дорожчі за сталеві або акрилові вироби. Це пов’язано з трудомісткістю виготовлення, а також високими характеристиками міцності чавуну.

Звичайно, вітчизняні вироби набагато дешевші, але зовнішній вигляд залишає бажати кращого. Іноземні вироби залишаються за цим параметром поза конкуренцією.

Фото чавунних ванн