Чавунні ванни – рейтинг найкращих виробників 2024 року, ціни, відгуки

Чавунні ванни: переваги матеріалу + поради щодо вибору відповідного розміру та форми

У минулому столітті чавунна сантехніка вважалася найнадійнішою та найміцнішою. Прогрес не стоїть на місці.

Сьогодні ринок пропонує продажі ванни, виготовлені з різних матеріалів. Однак недорогі чавунні ванни становлять конкуренцію найновішим виробам.

Переваги чавунної ванни

Перш ніж вибрати такий виріб, необхідно ознайомитися з усіма позитивними перевагами матеріалу. Вивчення фото чавунної ванни на просторах інтернету допоможе зробити правильний вибір, знайти відповідь на запитання: скільки є чавунна ванна?

Якщо ванна кімната не має великих габаритів, найбільш підходяща буде чавунна ванна прямокутної форми.

На ринку можна також придбати сталеві конструкції, що відрізняються від чавунних, своїми характеристиками. Однак, за деякими параметрами чавунні вироби набагато перевершують металеві купелі.Чугун відрізняється від сталі позитивними характеристиками, до яких належить:

  1. Міцність. Найкращі чавунні ванни відрізнялися від сталевих аналогів своєю довговічністю. Це були міцні конструкції, які можна було використовувати за найвищих температур.
  2. Низька теплопровідність. Ванна повільно нагрівається, поступово віддаючи тепло. Вода залишається гарячою протягом тривалого часу.
  3. Стійкість. Завдяки значній вазі, чавунна ванна відрізняється високою стійкістю. Після встановлення на міцні опори, вона ніколи не ковзатиме, не перевернеться і не «поїде» по поверхні кахельної підлоги. Крім того, вона ніколи не просідає, її становище залишається стабільним.

Корисно знати! Ціна на чавунну ванну багато в чому залежить від технології виготовлення. Готовий виріб емальують, поверхню покривають спеціальним складом, що захищає від корозії. Для отримання гладкої поверхні, збільшення терміну експлуатації ванну запікають у печі.

При виборі чавунної ванни обов’язково зверніть увагу на кілька важливих характеристик:

  • Гладкість емальованого шару;
  • Зовнішню пористість;
  • Естетичність купелі.