Плитка для ванної на підлогу (135 фото): ідеї дизайну та поради, як вибрати кахельну плитку для укладання її на підлогу у ванній кімнаті

Плитка для ванної на підлогу: покрокове укладання плитки своїми руками. 135 фото ідеальних поєднань та прикладів дизайну

Сьогодні немає універсального оздоблювального матеріалу для всіх приміщень. Для кухні, ванної кімнати та санвузла необхідні вологостійкі покриття, для спальні та дитячої кімнати використовуються, перш за все, безпечні матеріали.

На особливу увагу заслуговує оздоблення підлогового покриття, особливо, у ванній кімнаті. Пов’язаний подібний факт з частим облаштуванням теплої підлоги, адже далеко не кожен матеріал може поєднуватися з водяним або електричним контуром опалення знизу. Одним із найпопулярніших сьогодні матеріалів є плитка.

Вимоги до плитки для підлоги

Ванна кімната відноситься до приміщень з підвищеними вимогами безпеки, оскільки в цій кімнаті завжди високий рівень вологості, є небезпека послизнутися і впасти, а вогкість і тепло приваблюють патогенні грибки.

Саме з цієї причини до матеріалу, що використовується при внутрішній обробці, пред’являється досить багато вимог:

 1. Вибрана модель плитки повинна мати стійкість до дії вологи. Високий рівень вологості завжди є ушкоджуючим фактором, тому у ванній рідко використовується дерево, ламінат, та багато інших видів покриттів.
 2. Стійкість до розвитку патогенного грибка. Але ця вимога пред’являється не так до самого плиткового модуля, як до замазки для швів. Боліснотворні мікроорганізми накопичуються в місцях стиків, у погано оброблених швах, і є джерелом інфекцій та різних патологічних станів.
 3. Використовуваний для обробки матеріал повинен мати стійкість до різких перепадів температури, витримувати вплив тепла від облаштованої теплої підлоги. Плитка якнайкраще підходить для цієї мети, оскільки відмінно поєднується з водяним опалювальним контуром.
 4. Для покриття для підлоги краще вибрати плитку з шорсткою або рифленою поверхнею. Таке рішення у сукупності з використанням спеціальних килимків забезпечує безпеку власникам під час перебування у ванній кімнаті.
 5. Наявність достатнього опору на вигин дозволяє легко провести самостійне укладання плитки без допомоги фахівців.

Вибраний різновид плитки повинен добре переносити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих та очищувальних засобів.

Види плитки для підлоги

Найбільш значущим критерієм вибору оздоблювального покриття є матеріал виготовлення.

Залежно від цього параметра виділяють такі види плитки для підлоги:

 1. Керамічна плитка, яка відноситься до найпопулярніших моделей. Такий матеріал має досить доступну вартість, має достатню міцність, стійкість до вологи і миючих складів. До переваг відносять також легкість самостійного укладання покриття у ванній кімнаті. Майбутніх власників порадує великий асортимент кольорів, розмірів та форм плиткових модулів.
 2. Клінкерна плитка. У технології виробництва використовується процес екструзії, що надає модулям особливої ​​міцності. Подібні матеріали для обробки підлоги мають стійкість до зносу, значного механічного тиску, дії високих температур. Серед великого асортименту товарів можна знайти плитку, покриту глазур’ю, що дозволить вигідно підкреслити інтер’єр приміщення.
 3. Плитка котто відома високими показниками пористості. До переваг використання відноситься можливість монтажу на інші види матеріалів, наприклад, на ДСП або дошку.
 4. Керамогранітна плитка також широко застосовується для облаштування ванних кімнат. Дана модель відрізняється найвищими показниками міцності і має тривалий термін експлуатації. Однак, завжди є складності демонтажу.
Досить рідко, але застосовується метлахская плитка. Цей варіант виготовляється за особливих виробничих умов із додатковим випалом у печі.

«Запікання» плиткових модулів з використанням спеціальних барвників дозволяє отримати напрочуд стильне та яскраве покриття. Укладання такого матеріалу не є особливими труднощами, а максимальний термін служби може досягати 35-40 років.

Вибір оптимального кольору плитки

Ванна кімната є виключно господарським приміщенням, але зі своїм особливим інтер’єром. Сьогодні прийнято навіть ванну та санвузол оформляти в рамках сучасних стилів дизайну.

Для облаштування використовуються «розумні» меблі, багатофункціональні предмети інтер’єру, і, звичайно, практичні оздоблювальні матеріали.
Вибір кольору багато в чому визначається загальною площею приміщення, кількістю, розмірами та розташуванням віконних отворів, особистими уподобаннями власників:

 1. Не слід оформляти ванну в білих тонах. Біла плитка на підлозі швидко забруднюється, і різко збільшується частота прибирань.
 2. Не підійде для облаштування і чорне покриття, на якому після збирання залишаються розлучення та сліди миючого засобу. Крім того, на чорній поверхні добре видно пил і дрібне сміття.

Найбільш оптимальними забарвленнями для плитки для підлоги визнані бежевий, сірий або попелястий, зелений або блакитний кольори.

Такі відтінки роблять бруд та розлучення невидимими для ока. Крім того, психологи підтверджують сприятливий вплив подібних кольорів на настрій людини, її сон та денну активність.

Як вибрати плитку для підлоги

Придбання матеріалів для внутрішньої обробки завжди є складним завданням, впоратися з яким допоможуть певні правила:

 1. Першим кроком має стати вимірювання площі ванної кімнати. Залежно від отриманих показників вибирається розмір плиткового модуля, забарвлення і навіть форма.
 2. Якщо в сім’ї є діти молодшого віку або люди похилого віку, слід вибирати максимально рельєфну плитку, яка перешкоджає ковзанню.
 3. У магазині обов’язково оцінюється маркування плиткового модуля. На упаковці плитки для підлоги, як правило, є відповідне маркування у вигляді ноги або напису «підлога».
 4. Якщо під підлогою проходить водяне опалення, слід правильно підібрати підлогове покриття, яке має стійкість до високих температур.

Обов’язково слід визначити складність самостійного укладання матеріалу, можливість поєднати форми суміжних плиткових модулів, особливо при формуванні малюнка або орнаменту.
Фото дизайну плитки для ванної на підлогу