Плитка для ванної на підлогу (135 фото): ідеї дизайну та поради, як вибрати кахельну плитку для укладання її на підлогу у ванній кімнаті

Плитка для ванної на підлогу: покрокове укладання плитки своїми руками. 135 фото ідеальних поєднань та прикладів дизайну

Сьогодні немає універсального оздоблювального матеріалу для всіх приміщень. Для кухні, ванної кімнати та санвузла необхідні вологостійкі покриття, для спальні та дитячої кімнати використовуються, перш за все, безпечні матеріали.

На особливу увагу заслуговує оздоблення підлогового покриття, особливо, у ванній кімнаті. Пов’язаний подібний факт з частим облаштуванням теплої підлоги, адже далеко не кожен матеріал може поєднуватися з водяним або електричним контуром опалення знизу. Одним із найпопулярніших сьогодні матеріалів є плитка.

Вимоги до плитки для підлоги

Ванна кімната відноситься до приміщень з підвищеними вимогами безпеки, оскільки в цій кімнаті завжди високий рівень вологості, є небезпека послизнутися і впасти, а вогкість і тепло приваблюють патогенні грибки.

Саме з цієї причини до матеріалу, що використовується при внутрішній обробці, пред’являється досить багато вимог:

  1. Вибрана модель плитки повинна мати стійкість до дії вологи. Високий рівень вологості завжди є ушкоджуючим фактором, тому у ванній рідко використовується дерево, ламінат, та багато інших видів покриттів.
  2. Стійкість до розвитку патогенного грибка. Але ця вимога пред’являється не так до самого плиткового модуля, як до замазки для швів. Боліснотворні мікроорганізми накопичуються в місцях стиків, у погано оброблених швах, і є джерелом інфекцій та різних патологічних станів.
  3. Використовуваний для обробки матеріал повинен мати стійкість до різких перепадів температури, витримувати вплив тепла від облаштованої теплої підлоги. Плитка якнайкраще підходить для цієї мети, оскільки відмінно поєднується з водяним опалювальним контуром.
  4. Для покриття для підлоги краще вибрати плитку з шорсткою або рифленою поверхнею. Таке рішення у сукупності з використанням спеціальних килимків забезпечує безпеку власникам під час перебування у ванній кімнаті.
  5. Наявність достатнього опору на вигин дозволяє легко провести самостійне укладання плитки без допомоги фахівців.

Вибраний різновид плитки повинен добре переносити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих та очищувальних засобів.