Плитка мозаїка для кухні на фартух (150 фото): красиві ідеї та новинки дизайну. Поради щодо вибору та укладання плитки

Плитка мозаїка для кухні на фартух: реальні фото та рекомендації щодо підбору кольору, розміру, поєднання та дизайну мозаїчної плитки

Кухонний фартух між стільницею та верхнім рядом шафою потрібен щоб уберегти стіну від забруднень та як прикрасу кухонного гарнітура. Оформлення фартуха у мозаїці стало модним трендом.

Сама мозаїка є дрібними фрагментами скла, каменю, кераміки розміром 1х1 см або 5х5см. Такі фрагменти називають “тесери”. З’явились елементи прямокутного формату. У продажу можна зустріти шестикутні, ромбоподібні, круглі фрагменти та тесери неправильної конфігурації.

Розмаїття форм, матеріалу та кольору уможливлює застосування мозаїки у всіх стилях від класики до лофта та мінімалізму. Однак викладання таких дрібних шматочків – трудомісткий процес. Тому фрагменти наклеюють на основу із приблизними розмірами 30х30 см, які можуть відрізнятися у різних виробників.

Що таке плитка-мозаїки

Для створення мозаїчних полотен використовують різні матеріали: скло, смальта, перламутр, камінь, керамічна плитка, керамограніт, металеві покриття. Кожен варіант по-своєму хороший.

Скляні фартухи

Мозаїка зі скла традиційна, має багатовікову історію. Відомі знахідки скляної мозаїки у Стародавньому Єгипті, Месопотамії та Межиріччя.

Скло грає яскравими фарбами при природному та електричному освітленні. Гладка поверхня просто витирається ганчіркою. Кольоровий спектр широкий і дозволяє створити різні малюнки та орнаменти.

Скло може бути простим, смальтовим, з додаванням мінералів, перламутрові.

  1. Однорідне схоже на гладкі, рівні уламки, заполіровані морськими хвилями.
  2. Смальта — смажене скло з додаванням оксидів металів, які надають різні відтінки матеріалу. Витривалість матеріалу з металевими добавками зростає у рази.
  3. Мінерали арагоніту і карбонату кальцію створюють щільний матеріал, який міцніший за просте скло.
  4. Перламутр може бути натуральним річковим або морським покритим авантюрином різних кольорів. Особливість перламутру в його переливчастості та багатогранності відтінків під різними кутами зору.Керамічні елементи

Керамічна плитка, що імітує мозаїчний малюнок, один із поширених та практичних варіантів оформлення стіни на кухні. Поверхня керамічної плитки може бути матовою, глянсовою, гладкою, шорсткою.Кераміка міцна, витримує перепади температури та вологості. Вона не вимоглива у догляді. Легко протирається вологою ганчіркою.

Мозаїка з каменю

Кам’яна мозаїка – дорогий вид декору. Особливо при використанні мармуру, травертину, топазу. Однак простий кам’яний шпон або окреме каміння доступні за ціною. Камені мають пористу текстуру, тому вимагають спеціального покриття, що запобігає руйнуванню матеріалу.

Камінці повністю наклеюють на основу, створюючи пластини з неповторним візерунком. Натуральне каміння зазвичай ріжуть на однакові фрагменти та наклеюють на рівну поверхню, заповнюючи порожнечі затиранням.Керамогранітні варіанти

Керамограніт – сучасний матеріал, який програє натуральним покриттям у колірній насиченості, глянцевості. Однак явно перевершує інші натуральні декори за міцністю та технологічними можливостями.

Проводиться величезна кількість варіантів малюнків, кольору, конфігурацій окремих елементів. Керамограніт дорожчий за ціною, ніж керамічна плитка, але дешевша мозаїка з натурального каміння.

Метал, як покриття для мозаїки

Металева мозаїка поширена менше за інші варіанти. За сучасного інтересу дизайнерів до кухонь у металевому оздобленні з’явилися і металеві фартухи. Мозаїка на них або так само склеєна зі шматочків, або просто малюнок, що імітує мозаїчний орнамент. Лицьова поверхня покривається сталевим латунним або тонким бронзовим листом.

Металевий блиск і відлив особливо цікавий у стилях лофт і техно. А золотисте забарвлення хороше навіть для класичного інтер’єру.

Дзеркальні мозаїки

Дзеркальна мозаїчна сітка може бути віднесена до окремого виду. Сріблясті або бронзові кольори переливаються при попаданні світла та розширюють кухонний простір.

Дзеркало, як і скло, небажано протирати абразивними матеріалами та хімічними засобами. Інакше воно поверхня мозаїки потемніє, втратить привабливість.

Важливо. При покупці мозаїчних плиток поштучно або квадратурою треба правильно вирахувати кількість, необхідну до наклеювання. У кожного виробника свої розміри матриці: від 120х120мм, і 300х300мм та 315х315мм. Прямокутні плитки також різняться за розмірами.Види мозаїки за способом нанесення на стіну

Самоклійні плівки у вигляді мозаїчного малюнка продають у полотнах. Нанести її на стіну вдасться у будь-якої непідготовленої людини. Поверхня має бути гладкою.

Паперова основа нанесена на лицьову частину елементів мозаїки. Після приклеювання блоків до стіни папір знімають.

  • Особливо міцними є мозаїчні фрагменти, нанесені на матричну сітку з пінополіуретану.
  • Сітка служить каркасом, до того ж з нею процес приклеювання до стіни стає простішим і надійнішим.

Мозаїка не обов’язково має бути однотонною. Існують візантійська, флорентійська, інші види мозаїки, на яких однотонні фрагменти поєднуються із візерунковими вставками. Вони передають національний колорит, виглядають напрочуд стильно.

Нанесення на стіну

Стіна під мозаїчні матриці має бути попередньо вирівняна, очищена, підготовлена ​​до нанесення клею. Рівна гладка стіна буде гарантією щільного прилягання мозаїки до стіни, без перепадів та виступів.

  1. Уважно розмітити всі ділянки стіни, на які буде нанесено покриття. Візуально перевірити чи збігається кількість плиток.
  2. Наносити клей не відразу на всю стіну. Приклеювання проводити окремими ділянками.
  3. Міцно притискати матрицю до стіни на кілька хвилин для міцного приклеювання.
  4. Дати просохнути клею та затерти шви.


Затирання для мозаїки буває або на основі цементу або з епоксидної смоли. Перевага смоли в тому, що вона може бути білою. Її можна використовувати для світлих покриттів.

Вона не темніє з часом. Така затирка дорожча за цемент, але виграє у зовнішньому вигляді та довговічності.

Колір

Правильно підібране забарвлення для кухонного фартуха здатне прикрасити будь-який інтер’єр. Якщо обробка та меблі в яскравих насичених кольорах, то бажано вибрати для мозаїчного фартуха однотонну фактуру. Перламутрові та м’які відтінки можна сміливо вибрати для кухні зі спокійним інтер’єром та декорованою яскравими акцентами.

Мозаїка у вигляді панно, з орнаментом, дзеркальна або в яскравих сміливих кольорах підходить по дизайну до кухонь зі спокійними м’якими квітами в обробці приміщення та в меблів.

Бажано, щоб кольори фартуха перекликалися з кольором фасаду, стільниці або покриття підлоги. Або можна зробити покриття стіни контрастним.

Колекції мозаїчних плиток різноманітні за матеріалами, ціною та забарвленням. Вони можуть відрізнятись за розмірами. Вибирати мозаїку треба виходячи з дизайну кухні, колірного рішення, а також бюджету та смаку її власника.


Фото плитка мозаїки для кухні на фартух