Ванна з вікном (105 фото): поради, приклади, рекомендації з дизайну, оформлення та вибору розмірів вікна

Ванна з вікном: сучасні приклади реалізації (105 фото ідей стильного дизайну)

Уже чого точно не вистачає вітчизняній ванній кімнаті, то це вікон. Не дивно, адже квартири всередині старого житла здебільшого проектувалися за радянським ГОСТом, який не передбачав денне освітлення.

Виняток – окремі дво- та триповерхові будинки 70-річної давності. Причому не треба плутати вікно між санвузлом та кухнею з вікнами, які відкривають вид на вулицю.

Актуальність установки вікна у ванній кімнаті

Сучасна нерухомість суттєво змінилася та вдосконалилася. Тому питання, навіщо вікно у ванній обов’язково хвилює цільову аудиторію.

Причини наступні:

 • Приплив денного світла;
 • Посилення повітрообміну;
 • Завершення інтер’єру.

З іншого боку, старе житло, як і раніше, в ціні. Іноді легше купити готовий будинок, ніж проектувати отвір та скління всередині санвузла у «хрущовці» або «сталінці». Тому наявність скління по сусідству з купальною можна вважати везінням. І нехай нікого не лякають цікаві роззяви:

 • По-перше, скління традиційно доповнюється завісами у вигляді портьєр або гардин;
 • По-друге, замість завіси можна використовувати покриття зі світловідбиваючим ефектом.

Світловідбивна плівка наклеюється на лист скла або склопакет, вбудований у стулку. Також замовити вікна із готовим покриттям можна заздалегідь. Якщо скління «проводить» на кухню, то необхідність доповнення наведеними елементами подвоюється подвійно.

Розміри вікна

Вибір розмірів вікна для ванної кімнати залежить від площі безпосередньо приміщення, точніше за його підлоговий настил. Останній повинен бути у 6-8 разів більшим за скління.

Тому великі ванни з вікном нерідко передбачають кілька стулок. Буває, що самих вікон кілька, і вони попрощаються від підлогового підлоги до стелі. Така ідея не позбавляє самотності та безпеки, т.к. сам приватний будинок має високу огорожу.

Інша справа – засклена ванна кімната у старому житлі:

 • По-перше, площа готового вікна зазвичай становить 0,3-0,6 м (все залежить від виходу – на вулицю чи кухню);
 • По-друге, з метою безпеки скління знаходиться на висоті понад 1,5 м;
 • По-третє, тематична конструкція має одну глуху або працюючу стулку.

Для санвузла всередині ветхого житла рекомендується вибирати моделі з нешироким профілем.Адже останній скорочує площу безпосередньо скла, що зменшує пропуск світла та повітрообміну.

Форма, кількість, розташування

Усередині санвузла використовуються квадратні та прямокутні вікна. В окремих випадках зустрічаються круглі аналоги (не кожен хоче знаходитися всередині «батискафа»).

Якщо суміщена ванна з вікном сама по собі прямокутна, скління рекомендується організувати одним з наступних способів:

 • У прорізі вузької стіни в єдиному екземплярі;
 • У кількох прорізах довгої стіни на висоті понад 1,5-1,7 м.

Занадто вузька ванна вітає одне горизонтальне або квадратне вікно на висоті понад 1,5-1,7 м.

Всередині квадратного санвузла віконний вертикальний або горизонтальний отвір краще влаштовувати збоку душової кабіни і навіть над купальною. Декілька вікон підходять складному санвузлу з п’ятьма стінами або округлими площинами.

Склад профілю

У гонитві за якісним освітленням цільова аудиторія часто забуває про довговічність та функціональність безпосередньо вікон. За ці якості багато чому відповідає профіль, тобто. несуча частина конструкції.

З профілю складаються короби, рами, підрамники. Сам віконний профіль буває:

 • Дерев’яним;
 • Пластиковим;
 • Алюмінієвим;
 • Комбінованим.

На перший погляд, вибір профілю досить простий. Наприклад, якщо ванна кімната з вікном у будинку з бруса-зрубу, її краще доповнювати дерев’яними конструкціями. Всередині каркасної або залізобетонної споруди заповнювати віконні отвори рекомендується пластиковими або комбінованими моделями.

Стійкий до механічних навантажень алюмінієвий варіант швидко промерзає та нагрівається, тому його треба використовувати за умови, що нерухомість знаходиться у південному регіоні країни.

В той же час дерев’яні вікна з цільного масиву дають усадку, зношуються від змінної вологості та комах.Вологість дуже характерна для санвузла, тому для нього краще замовляти традиційні вікна з клеєним брусом із хвої.

Пластикові та комбіновані вікна не гниють і не вицвітають. Вони за замовчуванням мають поворотно-відкидні стулки та багатокамерний профіль зі склопакетом (хоча відповідні ноу-хау все частіше зустрічаються у дерев’яних конструкціях).

Також пластикові вікна виробляються білими, і тому вітають білі укоси, що сприяє пропуску денного світла через отвір. А якщо інтер’єр усередині ванної кімнати класичний, то можна замовити пластикові вікна з покриттям, що ламінує, під лісовий масив.

Засклення відповідно до інтер’єру

Якщо подивитися на фото ванни з вікном, можна помітити, що профіль скління завжди відповідає профілю міжкімнатних дверей. Не дивно, адже таким чином створюється гармонія та лаконічність.

Раніше вже говорилося, що класичним стилям підходять дерев’яні вікна або пластикові аналоги зі спеціальним покриттям.

Також класикам можна порадити:

 • Вітражне скління, якщо вишукування важливіше за освітлення;
 • Арочну форму, якщо проріз йде вертикальним та прямокутним;
 • Шпроси, якщо площа скління велика.

У випадку з квартирами доводиться обмежуватися невеликим типовим склінням.

Але навіть такий дизайн ванної кімнати з вікном заслуговує на наступні експерименти:

 • Встановлення неширокого підвіконня під горщик для квітів;
 • Монтаж карнизу під завіси (бажано використовувати напівпрозорий тюль або штори, аналогічні завісам купальні);
 • Придбання драбини, якщо вікно знаходиться дуже високо (стрем’янка буде служити для підйому вгору та зберігання різного приладдя).

Чи стулки повинні бути рухливими або глухими – справа особисто кожного. Головне, щоб поворотно-відкидний механізм не заважав завісам та сприяв повітрообміну. За замовчуванням вікна з глухими стулками не пропускають повітря.

Тому їх краще купувати разом із припливними клапанами (отворами), які влаштовуються всередині віконного профілю.

Фото дизайну ванної кімнати з вікном