Вітальні з цегляними стінами: 150 фото

Вітальні з цегляними стінами: варіанти гарного оздоблення стін, плюси та мінуси застосування цегли в інтер’єрі

Найчастіше цегляна стіна є частиною стилю лофт. Цей стиль призначений для сучасних людей, які не бояться оригінальних рішень.

Але це не говорить про те, що таке рішення підходить лише для сучасних стилів. Цегляна стіна може вписатись у різні стилі, завдяки чому приміщення матиме неповторний дизайн.

Плюси та мінуси дизайнерських рішень

У такого унікального інтер’єру є низка переваг.

 1. Неповторність. Таке оформлення ніколи не виглядатиме шаблонно чи банально. Справжня цегляна стіна завжди виграватиме в порівнянні з будь-якими шпалерами, навіть найдорожчими, тому що ніщо не зрівняється з моделюванням під цеглу.
 2. Велика палітра кольорів. Замість рідного відтінку оранжевого кольору, можливість перефарбувати стіну в будь-які відтінки. Найчастіше це світла чи коричнева гама.
 3. Сумісність із декором. Цегляна стіна добре виглядатиме як без елементів декору, картин, світильників, так і з ними.
 4. Предмети меблів на тлі цегляної стіни виглядатимуть ефектніше. Відмінним дизайнерським рішенням буде встановлення каміна. Навіть якщо він буде електричним, він буде вигідно виглядати на тлі такої стіни. Цегляне оздоблення зможе підкреслити витонченість каміна так, як не зможуть зробити навіть найдорожчі шпалери.
 5. Здійсненність відновлення. Шпалери або інше оздоблення коли-небудь доведеться міняти, цегляна стіна ж прослужить не один рік і не виглядатиме гірше, якщо з часом цегла кришиться.
 6. Реконструювати цегляну стіну не важко, для цього потрібно зачистити ділянку, покрити її ґрунтовкою, і після цього пофарбувати.
 7. Цегляне оздоблення можна перефарбувати, коли звичний вигляд трохи набридне, чого не зробиш зі шпалерами.
 8. Цегляне оздоблення довговічне і витерпить будь-яку вологу. Ніякі матеріали, будь то шпалери або штукатурка не люблять воду, і можуть стати непридатними після потопу або необережно пролитої води. Для цегляної стіни вода не завада.
Окрім ряду переваг у такого оздоблення є значні недоліки:

 1. Вартість. Натуральна цегла коштує набагато дорожче, ніж прості шпалери. У продажу існує безліч варіантів імітації цегли, які коштуватимуть дешевше за натуральну, але вони не будуть виглядати так, як справжні матеріали.
 2. Складність при укладанні. Цегляна стіна має витончено виглядати, тому краще довіритися професіоналові.Створити такий дизайн новачкові буде дуже складно.
 3. Розбирати цегляну стіну набагато складніше, ніж поміняти шпалери або інше оздоблення. Незважаючи на те, що після шпалер доведеться ґрунтувати стіну, зробити це не так складно, як демонтувати цегляну стіну.

Варіанти обробки

Цегляна кладка має низку переваг. Якщо мається на увазі стиль лофт, то стіну зовсім не обов’язково обробляти, можна залишити її в первозданному вигляді.

 • Багато покрити цеглу декількома шарами акрилового лаку.
 • Потрібно пам’ятати, що цегляна стіна багато важитиме, тому потрібно врахувати всі моменти при плануванні та конструюванні.

Облицювальна цегла відрізняється від звичайного матеріалу розмірами та вагою. Завдяки його легкості на стіну не буде лягати додаткової ваги.

 • Це має велике значення, якщо обробка підлоги є паркетом.
 • Завдяки своїм розмірам, він не забере на себе частину простору.
 • Якщо у величезних кімнатах це не буде помітно, то на маленькій площі звичайна цегла значно зменшить приміщення.
 • Оздоблення лицювальною цеглою зможе зробити навіть початківець, він неймовірно простий у використанні.

Моделювання цегляної стіни можна зробити із простої штукатурки. Але така робота не під силу початківцю, тут знадобиться спеціаліст.

Найпростішим варіантом залишаються шпалери. Флізелінові шпалери мають здатність моделювати не тільки цеглу, а й камінь та інші природні матеріали. Шпалери можна легко змінити або перефарбувати самостійно.

Колірні рішення

Звичайно, можна залишити цегляну стіну у своєму первозданному кольорі. Але є безліч способів перетворити просту цегляну кладку. Тут все залежить від фантазії.

Можна залишити цегляну стіну у своєму природному вигляді, але тоді бажано зрадити стіну спеціальної обробки. Не бажано обробляти цеглою всю стіну у маленькій кімнаті. Цегляна кладка зорово звужує простір.

 • Якщо зупинитися на світлій гамі, то зрештою така стіна зорово збільшуватиме приміщення. Кінцевий результат слід покрити лаком.
 • Бежевий колір створить у приміщенні комфорт та затишок. Він добре поєднується з натуральним деревом.
 • Сірий колір здатний зробити приміщення холодним. Щоб цього не сталося, використовуйте його на 60%, 30% піде на інший колір та 10% — на акценти.
 • Яскраві відтінки підійдуть для тих, хто не боїться сміливих рішень.
 • Якщо передбачається використовувати темні відтінки, варто подумати про достатнє освітлення. Для цього можна використовувати точкові світильники або бра.

Цегляна кладка може стати добрим об’єктом для самореалізації. Так як цегляна кладка добре переносить фарбування, на ній можна зобразити будь-яке графіті.

Оформлення вітальні з цегляною стіною

Раніше важко було уявити такий інтер’єр у радянській вітальні, зараз цегляна стіна може бути атрибутом будь-якого стилю.

 1. Як правило, цегляна стіна є частиною стилю лофт. Для цього стилю краще використовувати саме натуральну цеглу, а не імітацію. Разом із цегляною кладкою бажано використовувати світильники-прожектори або світильники-ліхтарі.
 2. Цегляна кладка підійде для стилю мінімалізм. Бажано підібрати гладкі облицювальні матеріали світлих відтінків.
 3. Для англійського стилю підійде необроблена цегла у своєму первозданному вигляді, тобто помаранчевих відтінків. Такі відтінки виглядатимуть у поєднанні з деревом, і гарним рішенням буде встановлення каміна.
 4. Індустріальний стиль має на увазі важкі конструкції, необроблені стіни та цегляну кладку. Потрібно продумати приміщення так, щоб воно виглядало придатним для житла.
 5. Хай-тек має на увазі поєднання цегли зі склом або металом.
 6. Для еко-стилю бажано вибирати цеглу або природного первозданного вигляду, або світлих відтінків. Усі матеріали мають бути натуральними.
 7. Поп-арт має на увазі яскраві стіни та наявність графіті.
 8. Цегляна кладка також підійде для Провансу або кантрі. Бажано вибирати камінь світлих відтінків.


Поради щодо створення цегляної кладки

Не варто використовувати цегляну стіну на невеликому просторі.

 • Для таких стилів, як скандинавський або Прованс, потрібно ретельно обробити поверхню.
 • Оформити стіну можна картинами або постерами, біля цегляної стіни можна розташувати зручні меблі.
 • Цегляна стіна, крім іншого, може бути оформлена штукатуркою.

Такий дизайн створює імітацію напівзруйнованої будівлі, головне, щоб таке рішення виглядало мило та комфортно.

Фото віталень з цегляними стінами