Люстра в спальню (150 фото): поради щодо вибору сучасної люстри в спальну кімнату. Огляд найкращих новинок з гарним дизайном

Люстра в спальню: правила підбору люстри в залежності від стилю, розміру, методу управління та способу кріплення, 150 фото

Одну третину свого часу людина проводить уві сні, отже, місце де вона спить має бути зручною та максимально комфортною. Спальна кімната – одне з найголовніших приміщень у вашому будинку, в ній має бути все необхідне для відпочинку і спокійного сну.

Як будь-яка інша кімната, спальня потребує освітлення. Завершальний етап будь-якого ремонту – вибір та встановлення люстри. Люстра – прикраса спальної кімнати, вона є завершальним елементом декору, люстра може як прикрасити, так і зіпсувати зовнішній вигляд вашої спальні, якщо її неписьменно підібрати.

Люстру треба підбирати під стиль і колірну гамму вашої кімнати, так само і з вибором матеріалу з якого зроблена люстра, він повинен гармоніювати із загальною ідеєю та дизайном спальні. Погодьтеся, буде дивно побачити в спальні, яка зроблена в стилі «кантрі» кришталеву люстру і навпаки, у кімнаті у «вікторіанському» стилі люстру з дерева. Спробуймо розібратися, під який стиль спальні підійде та чи інша люстра.

Люстра в етнічному стилі

Для спальні, виконаної в етнічному стилі, підійде люстра із природних матеріалів.Це можуть бути мозаїчні люстри в турецькому стилі, паперові в азіатському, шкіряні люстри з тисненням під крокодила, дерев’яні та ковані люстри.

Люстра в етнічному стилі доповнить вашу спальню своєю автентичністю та перенесе вас у ті далекі часи, коли люстру замінювали масивні конструкції зі свічками.

люстра в колоніальному стилі

Якщо ваша спальна кімната виконана в колоніальному стилі, підійдуть люстри у вигляді класичних абажурів, відмінно впишуться канделябри в один або два рівні, люстри у вигляді пальників та вуличних ліхтарів. Люстра у такому стилі дарує атмосферу подорожі, далеких поїздок за океан.Люстра в прованському стилі

Інтер’єру в прованському стилі характерна м’якість та стриманість у кольорах. Оптимально використовувати люстри світлих відтінків із ефектом «під старовину» із штучно створеними потертостями та напиленням.Ідеально підійде люстра з тканинними плафонами на кілька ріжків або люстра у вигляді великого абажура. Завдання такої люстри створити особливу атмосферу у спальні та перенести вас на південь Франції.

люстра в класичному стилі

Спальній кімнаті виконаній у класичному стилі підійдуть кришталеві люстри-підвіси, канделябри з підвісами та вензелями, якщо у вас високі стелі, ви можете дозволити собі масивну люстру на ланцюгу.


Якщо ви зробили спальню у такому стилі, вам необхідно витримати його до кінця, люстра відіграє важливу роль в інтер’єрі класичної спальні. Люстра має стати елементом розкоші та достатку.

Люстра в стилі модерн

Якщо ви естет та ваша спальна кімната виконана у стилі модерн, вибирайте люстру химерної, неординарної форми. Найчастіше такі люстри виготовляють із металу та скла.

  • Така люстра не впадає у вічі своєю дорожнечею, своєю оригінальністю.
  • Крім люстри в спальню в стилі модерн чудово підійдуть софіти, їхня кількість на стелі залежить від кубатури кімнати.Стиль модерн характеризується, як «тиха» розкіш і люстра має бути такою самою.

Люстра у стилі вінтаж

Сьогодні вінтажний стиль повертається до моди. Вінтажний стиль поєднує в собі англійські та французькі традиції, а саме, початку та середини ХХ століття.

Скляні плафони, встановлені на залізні основи, лампочки у формі свічки, що горить, і скляні абажури — все це допомагає перенестися в затишну атмосферу старого європейського готелю, де панує напівтемрява і грає грамофон.люстра в стилі кантрі

Кантрі означає «село», і всі предмети інтер’єру повинні нагадувати заміський будинок. Грубі масивні дерев’яні конструкції, прикрашені ланцюгами та мотузками – такі люстри характерні для спальної кімнати, виконаної у стилі кантрі. Такі люстри чудово впишуться у стелю з великими дерев’яними балками.Люстра в стилі лофт

Особливість цього стилю в тому, що однієї люстри в кімнаті недостатньо, щоб зберегти концепцію стилю. За допомогою люстри у такій кімнаті необхідно створити ефект зонування з акцентом на певних елементах інтер’єру.Люстра у стилі лофт виглядає досить грубо та мінімалістично. Це може бути як проста лампочка на дроті, так і виглядати як інженерна конструкція.

люстра в стилі хай-тек

З англійської, «хай-тек» перекладається як «високі технології». Спальна кімната в такому стилі зазвичай схожа на борт космічного корабля, і освітлення в такій кімнаті має бути відповідним.Лампи геометричної форми зі скла або металу не повинні висіти низько, вони повинні максимально близько прилягати до стелі.

Як освітлення в спальню в стилі хай-тек добре підійдуть софіти та світлодіодна стрічка, можна скомбінувати: по периметру спальні пустити світлодіодне підсвічування, а по площі стелі розташувати софіти.

люстра в стилі поп-арт

Якщо ви зробили свою спальну кімнату в стилі поп-арт, значить ви творча і нестандартно мисляча людина, тому що потрібно бути дуже сміливою та життєрадісною людиною, щоб оформити свою спальню у стилі поп-арт.

  • Яскраві меблі, плакати на стінах, кислотного кольору декор, люстра повинні бути відповідними.
  • Головне правило для люстри в стилі поп-арт — бути яскравою та хитромудрою формою, ніби ви знаходитесь у нічному клубі.Люстра може бути у вигляді диско-кулі, прикрашена пластиковими пластинами яскравих кольорів.

люстра в стилі мінімалізм

Мінімум меблів та декору, практично одне ліжко, так має виглядати спальна кімната у стилі мінімалізм. Люстра в таку спальню має бути проста і нехитра, геометричної форми, квадратна, у вигляді кулі або овалу виконана з матового скла, щоб не зіпсувати і не обтяжити простір такої особливої ​​спальні.

Як бачите, підбір люстри дуже цікавий і хвилюючий момент, неправильний вибір люстри, здавалося б, така дрібниця може цілком зіпсувати інтер’єр.

Але якщо ви підберете правильну люстру відповідну стилю вашої спальної кімнати, ви почуватиметеся в ній гармонійно, засипатимете і прокидатиметеся із задоволенням.Фото новинок дизайну люстри до спальні