Ремонт у прямокутній вітальні: найкращі ідеї дизайну інтерєру (150 фото)

Ремонт у прямокутній вітальні: вибір матеріалів обробки. Усі особливості оформлення інтер’єру

Квадратними в квартирах найчастіше бувають лише холи, а більшість віталень спроектовано у вигляді прямокутника, відрізняючись між собою розташуванням дверей та вікон.

Але навіть цього достатньо, щоб дизайн кожної з віталень виглядав ексклюзивно. Займаючись оформленням вітальні прямокутної форми, потрібно врахувати безліч нюансів щодо колірної гами, стилю, меблювання.

Як вдало розставити меблі

Робота над оформленням кімнати повинна починатися з розмежування функціональних ділянок.

При цьому слід дотримуватися двох рекомендацій:

 • Потрібно уникати розміщення меблів вздовж стін, залишаючи центром довгий прохід.
 • Такий дизайн нагадуватиме загальний вагон або коридор комуналки.
 • Недосконалість прямокутних планувань може бути підкреслена симетричною розстановкою.Коли вікно вітальні розташовується навпроти дверей, напрошується розстановка вздовж довгих стін, щоб забезпечити рівномірну освітленість приміщення. Але робити так не варто, оскільки яскраве світло, що висвітлює вузьке проходь між диваном, кріслами та телевізором на тумбі або підставці, лише посилить відчуття довгого коридору.

Дизайнери приміщень рекомендують розставляти меблі торцями до довгих стін.

У вітальні, де вікно та двері розташовані не навпроти один одного, гармонійно розташувати предмети меблів набагато простіше. Тут є можливість створити кілька функціональних зон одразу при вході, потім центром кімнати, а також в районі вікна.

Організація функціональних зон

Колись давно в будинках знаті під кабінет, бібліотеку, їдальню відводилося цілою просторою кімнатою. Сучасна людина позбавлена ​​цього щастя через обмежену площу житла. Доводиться втискати все в один об’єм.

А щоб при цьому не виникала візуальна плутанина, дизайнери приміщень давно навчилися зонувати простір, виділяючи функціональні зони за допомогою обробки різного типу, розсувних перегородок, завіс на стельових карнизах, стельових і стінних арок, різнорівневих підлог, освітлення різного типу, масивних предметів меблів.

Використовуючи принцип зонування, можна з однієї вітальні зробити багатофункціональне приміщення, не позбавлене естетичної привабливості. Кожна сім’я у вітальні не лише вітає гостей.

У цій кімнаті можна організувати:

 • Обідню зону;
 • Робоче місце або навіть добре обладнаний кабінет з оргтехнікою;
 • Дитячий куточок;
 • Спортивний зал;
 • Куточок для занять хобі;
 • Читальні;
 • Рекреаційну зону;
 • Спальне місце.

Прості прийоми створення гармонії

Будь-яка дрібниця в інтер’єрі може як зруйнувати загальне враження, так і зіграти на руку.

Розглянемо, як за допомогою нескладних маніпуляцій покращити зовнішній вигляд прямокутної вітальні:

 1. Рослини у великих горщиках, квіткові композиції у вазах на підставках по кутах кімнати допоможуть уникнути відчуття довгого коридору;
 2. Візуальну витягнутість приміщення можна усунути за допомогою щільних штор на вікні;
 3. Розсунути стіни допоможе картина, яка розташована в самому центрі довгої сторони. Цей ефект спостерігається, якщо замість картини використовувати дзеркало в гарній рамі;
 4. Якщо відійти від традиційної центральної люстри, обмежившись світильниками в районі кожної з функціональних зон, можна ефективно розмежувати прямокутний простір;
 5. Дивовижний результат можна отримати, уклавши по центру прямокутної вітальні круглий килим із гарним малюнком. Починає здаватися, що витягнута кімната змінює розміри, підлаштовуючись під форму килима: довга сторона скорочується, а коротка витягується;
 6. Якщо паркетну дошку укласти вздовж короткої сторони, кімната здаватиметься ширшою.

Оздоблення стін та підлоги

У вітальню просять підлогові покриття з натурального дерева – гарний паркет або ламінат. Цікавий ефект створює покриття із пробки.

Щодо кольору можна стверджувати, що підлога має бути трохи темнішою за стіни.

Стіни краще обробляти панелями або рельєфними рідкими шпалерами, оскільки в подовжених приміщеннях всі нерівності поверхонь стають очевидними. Але якщо добре підготувати поверхню за допомогою шпаклівки та ґрунтовки, то й паперові шпалери з гарним вигадливим малюнком виглядатимуть непогано.


Оформлення вікна

Що краще вибрати – масивні штори, легкі фіранки, металеві або матер’яні жалюзі, залежатиме від обраного стилістичного напрямку.

Виходити з принципу максимального розширення простору.

 1. Прованс. Легкі квітчасті фіранки із ситцю, льону та бавовни підкреслять всі переваги інтер’єру в цьому стилі. Такі фіранки чудово виглядають, якщо їх підвісити до дерев’яної перекладини на великих кільцях.
 2. Барокко. Поруч із інкрустованими меблями та численними декоративними елементами доречно використовувати масивні штори з оксамиту та жаккарду. Щоб штори здавалися більшими, використовується тканина з підкладкою. Однак не варто зловживати забарвленням. Темні штори нададуть вікна дуже масивний вигляд. Краще використовувати сріблясті та золотисті відтінки.
 3. Мінімалізм. Під цей стиль краще не знайти легких металевих жалюзі.
 4. Хай-тек. Вся обстановка у цьому стилі покликана демонструвати практичність та простоту. Для оформлення вікна доречно використовуватиме однотонні римські або рулонні штори.

Колірна гама

Грамотно підібране колірне рішення здатне вдихнути життя навіть у відносно слабкий дизайнерський проект. Оптимальним варіантом колірного оформлення прямокутної вітальні можна вважати монохромні стіни.

Використовуючи при цьому пастельну світлу гаму, кімнату можна зробити набагато просторіше візуально. Яскравих палітр краще уникати.

У разі, коли вікна вітальні виходять на сонячну сторону, ставку краще зробити на прохолодні відтінки – бузковий, холодний зелений, світло-блакитний колір. На північній стороні, навпаки, краще додати «температури» за допомогою помаранчевого, кремового, бежевого. При цьому стеля має бути світлішою за стіни.

Фото гарного ремонту у прямокутній вітальні