Ремонт у прямокутній вітальні: найкращі ідеї дизайну інтерєру (150 фото)

Ремонт у прямокутній вітальні: вибір матеріалів обробки. Усі особливості оформлення інтер’єру

Квадратними в квартирах найчастіше бувають лише холи, а більшість віталень спроектовано у вигляді прямокутника, відрізняючись між собою розташуванням дверей та вікон.

Але навіть цього достатньо, щоб дизайн кожної з віталень виглядав ексклюзивно. Займаючись оформленням вітальні прямокутної форми, потрібно врахувати безліч нюансів щодо колірної гами, стилю, меблювання.

Як вдало розставити меблі

Робота над оформленням кімнати повинна починатися з розмежування функціональних ділянок.

При цьому слід дотримуватися двох рекомендацій:

  • Потрібно уникати розміщення меблів вздовж стін, залишаючи центром довгий прохід.
  • Такий дизайн нагадуватиме загальний вагон або коридор комуналки.
  • Недосконалість прямокутних планувань може бути підкреслена симетричною розстановкою.Коли вікно вітальні розташовується навпроти дверей, напрошується розстановка вздовж довгих стін, щоб забезпечити рівномірну освітленість приміщення. Але робити так не варто, оскільки яскраве світло, що висвітлює вузьке проходь між диваном, кріслами та телевізором на тумбі або підставці, лише посилить відчуття довгого коридору.

Дизайнери приміщень рекомендують розставляти меблі торцями до довгих стін.

У вітальні, де вікно та двері розташовані не навпроти один одного, гармонійно розташувати предмети меблів набагато простіше. Тут є можливість створити кілька функціональних зон одразу при вході, потім центром кімнати, а також в районі вікна.