Засор у ванній: найкращі способи усунення засмічення в домашніх умовах (покрокова інструкція)

Засор у ванній: інструкція з усунення засмічення від майстра!

Від проблеми засмічення ванної кімнати не застраховані ні власники квартир, ні господарі заміських котеджів. Неприємність ускладнюється неможливістю користуватися сантехнікою, можливий розлив води, виникнення запахів та ін.

Як же ефективно прочистити засмічення якнайшвидше у ванній кімнаті? Вирішити проблему можна самостійно, вибравши один із наведених у статті способів.

Часті причини виникнення засорів

Недостатня прохідність води каналізаційними трубами виникає в таких випадках:

 • Сміття, фурнітура та частини одягу, катиші та інше, що надходить у каналізацію з пральної машинки;
 • Скупчення вовни, волосся та інше сміття;
 • Жир, відкладення якого зменшують діаметр труби;
 • Інші відходи, що виливаються в каналізацію;
 • Зношеність каналізаційних труб тощо

Способи ліквідації засмічення у ванній

Професійні сантехніки та власники квартир для усунення різних засорів, у тому числі у ванній використовують різні методи, які можна розділити на:

 • Механічні. Очищення проводиться за допомогою спеціальних пристроїв, наприклад, закрученого по спіралі сантехнічного троса, що має на кінці щітку з металу. Ефективно усувають пробки, утворені через щільне засмічення;
 • Гідравлічні.Проблема усувається завдяки сильному повітряному чи водному потоку. Рух відбувається при застосуванні вантуза чи шланга з розпилювачем на кінці. Такі інструменти усувають навіть ті засмічення, що знаходяться на відстані від зливного отвору;
 • Хімічні. Ефект очищення відбувається внаслідок хімічної реакції, що розщеплює жир та інші забруднення. Засобами очищення є готові склади від виробників або доступні домашні засоби, наявні.

Сантехнічний трос

Найнадійніший варіант для швидкого очищення засорів у ванній кімнаті в домашніх умовах.

 • Довжина троса зазвичай становить 10 м, а діаметр, як правило, від 6 до 9 мм.
 • Спіраль, що обертається, розміщується в трубці з металу.
 • Ефективному чищенню сприяє наявність щітки або наконечника з гострими піками.

Пристрій зручно обертати за допомогою зручної ручки.

Етапи роботи з сантехнічним тросом:

 1. Зняти сифон, видалити видимі забруднення, промити.
 2. Вставити трос у трубу каналізації, прокручувати його, тим самим проштовхуючи далі.
 3. Коли трос упирається в перешкоду, його необхідно трохи відтягнути на себе, а потім продовжувати проштовхувати вглиб труби, докладаючи невеликих зусиль.
 4. Коли трос досягне стояка, його виймають та промивають. Відстань до стояка визначається за довжиною зовнішніх комунікацій.
 5. Повторити процедуру неодноразово і щоразу промивати трос.
 6. Рухи повинні бути плавними і не швидкими, щоб не запобігти пошкодженню пластикових труб.

Для видалення волосся в сливі спочатку вийміть основне скупчення, а потім використовуйте пристосування, наприклад, в магазинах продається змійка із пластику, що має по краях зазубрини.

Вантуз

Найпростіший і недорогий засіб від різноманітних засмічень у ванній, що є практично у будь-якого домашнього майстра. Предмет складається із ручки, із закріпленою на ній півсфери з гуми.

При тиску на неї відбувається виштовхування повітряного потоку в каналізацію. Гідравлічний удар усуває засмічення, змиваючи його вертикальною трубою.

Крім примітивних пристроїв на ринку представлені складні механізми, робота яких можна порівняти з гідравлічним насосом.

Етапи прочищення зливу за допомогою вантуза:

 1. Встановити вантуз на отвір зливу і, докладаючи невеликі фізичні зусилля, енергійно неодноразово натискати, після чого підняти і подивитися, чи вода зливається.
 2. Зливний отвір щільно заткнути за допомогою пробки та налити у ванну великий об’єм гарячої води. Вийнявши пробку проконтролювати, як виливається рідина із повним заповненням труби.
 3. Повторити процедуру роботи з ручним сантехнічним інструментом, натискаючи кілька разів.
 4. Включивши кран здійснити перевірку роботи труби на прохідність рідини. Якщо необхідно, повторіть процедуру кілька разів.

Усунення проблем у роботі сифону

Вигнутість форми конструкції часто викликає сильні засмічення ванни та застій води. Ручний сантехнічний інструмент не може пройти через отвори сифона, тому елемент з’єднання необхідно зняти та прочистити засмічення за наступною інструкцією:

 1. Поставити на підлогу знизу сифона ємність або постелити ганчірку для видалення води.
 2. Відкрутити всі гайки, що є на переливному отворі та гофрі.
 3. Використовуючи інструменти, відкрутити гвинт, розташований на сливі, витягти колбу та зняти гофру.
 4. Прибрати кришку відстійника, ретельно витягнути забруднення.
 5. Розбірні елементи покласти в ємність із водою високої температури, додавши мило або інші миючі засоби та відмити всі деталі.
 6. Дотримуючись зворотної послідовності, встановити сифон. Провести перевірку герметичності стиків – включити кран з водою, та за допомогою сухої тканини, здійснити перевірку місць з’єднання.

Хімічний спосіб боротьби із засміченнями

Популярним варіантом, як прочистити засмічення в раковині і у ванні, є застосування хімічних засобів. Виробники рекламують свої препарати як ефективні та безпечні, швидко справляються з будь-якими засміченнями, розчиняють жири, залишки їжі, скупчення волосся та інші забруднення.

Такі склади представлені у вигляді:

 • Рідин;
 • Гранул;
 • Порошків;
 • Гелей.

На упаковці кожного засобу вказаний спосіб його застосування, який часто полягає тільки в необхідності висипати вміст у зливний отвір та почекати на вказаний період часу.

Найпопулярнішими є такі торгові марки:

 • Крот. Популярний російський засіб, що давно присутній на ринку і відрізняється ефективністю та доступною вартістю. Засіб заливається в слив та залишається на певний час не більше 3 годин. Потім промити трубу. Відповідно до інструкції для ліквідації засмічень, достатньо провести таку процедуру 1 раз;
 • Chirton. Препарат випускається у формі гранул, ефективний за будь-якої температури води. Англійський виробник попереджає про необхідність дотримання заходів безпеки, оскільки луг, що входить до складу, може виділяти небезпечні речовини при вступі в реакцію. При використанні Chirton слід одягати рукавички та добре провітрювати приміщення;
 • Sanfor. Російський бренд, що випускає великий асортимент засобів для чищення. Для видалення засмічень рекомендується засіб у флаконі з об’ємом 750 мг, не потребує особливих захисних заходів, ефективно видаляє різні забруднення, включаючи жир та волосся, час дії становить близько 10-15 хвилин;
 • Tiret. Найдорожчий вітчизняний склад, що випускається у вигляді гелю. Для усунення 1 засмічення не потрібне повне використання флакона. При роботі з ним рекомендується одягати рукавички. Час дії становить 5-10 хвилин, потім залитий у зливний отвір гель змити гарячою водою.

Народні методи видалення засорів

Якщо немає інструментів та інших засобів, можна використовувати доступні засоби:

 • Гаряча вода. Щоб усунути засмічення, слід відкрити кран із гарячою водою та пролити достатню кількість. Такий спосіб розм’якшує і навіть усуває невеликі засмічення, видаляє жир, що затвердів на стінках труб. Слід врахувати, що окріп всередині ПВХ-труби не повинен бути там більше 5 хвилин;
 • Соду, що змішується з сіллю. У літр води насипати 0,5 кг соди і додати|добавляти| солі приблизно 200 г. Розмішуючи, довести до кипіння, вилити отриману рідину в слив і закрити пробкою, залишивши на пару годин. Через це кілька хвилин промивати гарячою водою;
 • Сода, змішана з оцтом. Залити невелику кількість окропу в отвір зливу, всипати туди близько 250 г соди (приблизно ½ стандартної пачки). Долити води для повного розчинення, після чого вилити невелику кількість 9% оцту (приблизно склянку) та негайно прикрити пробкою. Через 30 хв.пролити каналізацію водою високої температури.

З метою запобігання засміченням слід дотримуватися заходів профілактики: закривати злив решіткою, регулярно проводити очищення каналізації промисловими або народними засобами і просто промивати трубу гарячою водою.

Такі підтримуючі заходи позбавлять неприємних проблем, пов’язаних із засміченнями каналізації.

Фото-інструкція з видалення засорів у ванній