Шпалери для передпокою та коридору: 150 фото сучасного дизайну, колірних поєднань та гарних прикладів оформлення інтерєру

Шпалери для передпокою та коридору: як вибрати для маленького, великого передпокою? Сучасні фото ідеї та поради дизайнерів

Передпоки — це своєрідна особа всього будинку. Інтер’єр, створений у цьому приміщенні, зустрічає гостей та господарів будинку. Саме тут складаються перші враження про мешканців, саму оселю.

Тому займатися оформленням передпокою треба особливо ретельно. Максимум уваги завжди спрямований на стіни. Правильний вибір шпалер для передпокою виходить на перший план.

Особливості вибору шпалер для передпокою

При виборі шпалер для передпокою воліють враховувати не лише високий рівень представництва цього приміщення. Важливо звернути увагу на наступне:

 1. Архітектурні складнощі. Передпокій зазвичай має не вдало сплановану конфігурацію. Часто це невелике приміщення з безліччю дверей. Нерідко форма, геометрія цього простору бажають кращого. У багатьох випадках тут складно вмістити все, що необхідно, а також створити інтер’єр, який хочеться.
 2. Відсутність природних джерел світла. У передпокої рідко бувають вікна. Сонячне світло сюди може взагалі не потрапляти.Це накладає відбиток створення інтер’єру. Необхідно не тільки ретельно подбати про штучне освітлення, але й створити доброзичливу обстановку на користь наявних параметрів кімнати.
 3. Необхідність стилістичного з’єднання всіх кімнат, що примикають. Передпокій стане не лише «обличчям» квартири, а й місцем сполучення різних кімнат. При відкритті дверей в приміщення, що примикають, не повинен створюватися дисбаланс. Не обов’язково для дизайну використовувати єдиний стиль, але напрямки мають гармонійно поєднуватися.Окрім основної передпокою біля вхідних дверей у квартирі можуть бути коридори, яким притаманні схожі принципи оформлення. Одні фактори тут можуть виявитися яскравішими, інші мають менше значення.

Плюси шпалер у передпокої

Для ремонту в передпокої особливу увагу приділяють вибору матеріалів обробки. Відбиток накладає специфіка кімнати. Тут є висока прохідність, мало місця.

Люди приходять з вулиці, знімають взуття та верхній одяг.

 • Тому оздоблювальні матеріали повинні витримувати навантаження.
 • Щоб зберегти зовнішній вигляд ремонту, доведеться постаратися або часто виконувати оновлення.

Для обробки стін передпокою прийнято використовувати шпалери. Ними легко обклеїти поверхню, вони не вимагають догляду, мають невисоку вартість.Який вид шпалер підійде для передпокою

У продажу можна зустріти різні шпалери для передпокоїв. Кожен із цих варіантів з успіхом використовується для обробки цього приміщення. Враховуючи високе навантаження кімнати, паперові шпалери виявляться недовговічними.

 • При цьому вони найдешевші, їх не шкода замінити, а виконання оновлення стін на маленькій площі займе мінімум часу.
 • Не обов’язково в цьому приміщенні скрупульозно дбати про екологічність. Тому вінілові варіанти не тільки не виключають, але й віддають перевагу найчастіше.

Саме вони мають максимум необхідних характеристик. Флізелінові шпалери як «золоту середину» також не виключають. Використовують у передпокоях особливі варіанти: склотканинні, шовкографію, рідкі та інші види шпалер.

Вплив кольору шпалер на інтер’єр передпокою

Для оформлення передпокою з успіхом використовують як однотонні, так і різні варіанти шпалер. Враховуючи типову мізерність простору та погане освітлення території, доцільно зупинитись на світлих варіаціях.


Специфіка кімнати також накладає свої відбитки. Найчастіше воліють використовувати сірі, бежеві та інші універсальні, не темні тони. Від білого у цьому приміщенні нерідко прагнуть відмовитись.

Якщо висота стель дозволяє, то можна виконати комбінацію на кшталт «світлий верх, темний низ». Яскраві або затемнені фарби можна використовувати як малюнок.

Популярні малюнки шпалер у передпокої

У передпокої можна поклеїти однотонні шпалери, але це не завжди дозволяє створити потрібну картину. Нерідко інтер’єр намагаються зробити цікавіше за допомогою яскравих барвистих стін.

 • Для передпокою підійдуть шпалери з різними малюнками. Насамперед увагу звертають на варіанти зі смужками.
 • Це класичний, відмінно підходить для передпокою малюнок. Використовують будь-які інші геометричні принти.
 • Не виключають квітковий малюнок, різні орнаменти. Вибір завжди ґрунтується на стилістиці та габаритах приміщення, що використовується.

Відмінним варіантом стане використання фотошпалери з ефектом розширення простору. В інтер’єрі передпокою популярно використовувати шпалери з малюнком цегляної кладки. Це універсальне рішення, що не виходить з моди.


Комбіновані шпалери в передпокої

При виконанні ремонту не обов’язково повністю обклеювати стіни єдиним варіантом шпалер. Найчастіше оптимальним рішенням стає створення комбінації.

Таким чином можна виділити певну зону.

 • Часто особливе місце займає область вхідних дверей або акцентна стіна навпроти неї.
 • Нерідко нижню частину кімнати обклеюють шпалерами темного відтінку, а верхню оформляють світлішими екземплярами.
 • Комбінацію можна виконати за іншим принципом.
 • Поєднання вдасться провести навіть діагонально або за складною траєкторією.
 • Різниця в парі може ґрунтуватися не лише на кольорі, а й фактурі, малюнку. Поєднувати можна навіть різні типи шпалер. Ситуацію завжди оцінюють індивідуально.

Візуальне збільшення простору в маленькому передпокої

У більшості випадків передпокій і коридори мають скромні габарити. Для зорового збільшення площі доводиться використовувати різні хитрощі. Більшість із них пов’язані з оформленням стін. Щодо шпалер це робота з кольором, малюнком, способом обклеювання.


Для невеликих приміщень краще вибирати варіанти світлих відтінків, але холодних гам. Саме такі шпалери максимально позитивно впливають на маленький простір. Що стосується малюнків, то краще віддати перевагу дрібним, але не незграбним варіантам.

Існує багато різних шпалер для передпокоїв. Для правильного вибору необхідно ретельно оцінити наявний простір, способи, що допоможуть довести його до ідеалу.

Добитися результатів реально виключно за допомогою оформлення стін, а якщо до цього додати виконання інших хитрощів, то можна творити дива дизайну.
Фото шпалер для передпокою та коридору