Вітальня з шафою: 140 фото новинок дизайну + варіанти розміщення та наповнення шафи в інтерєрі

Вітальня з шафою: ТОП найкращих моделей з каталогу меблів 2022 року!

На даний момент стійка думка про те, що шафи з одягом повинні розташовуватися в спальних кімнатах або коридорі. Однак часто буває так, що в спальні не вистачає місця, щоб розмістити повноцінну шафу для всього одягу, тому доводиться використовувати вільний простір вітальні, щоб поставити шафу там.

Для того, щоб шафа ідеально вписалася в інтер’єр вітальні, необхідно знати кілька особливостей і рекомендацій щодо розміщення таких меблів. Насамперед необхідно вирішити, який одяг і в якій кількості планується там розміщувати, це дозволить визначитись із розміром майбутньої шафи.

Також необхідно брати до уваги виділений бюджет саме на цей елемент меблів, в одна і та ж модель може сильно відрізнятися за вартістю в залежності від компонування, тому що можуть використовуватися різні матеріали.

Основні вимоги до шафи

За сучасними мірками дизайн вітальні має бути максимально просторим та простим. Ця кімната служить для прийому гостей, сімейних вечірніх зборів та спільного проведення часу. Як правило, в цій кімнаті розташовується або невелика стінка, або один комод і кілька полиць, також диван і журнальний столик.

Цього цілком достатньо, щоб забезпечити необхідний функціонал кімнаті, при цьому залишиться багато вільного простору, що дозволяє не тільки вільно пересуватися по кімнаті, але навіть грати в активні ігри.

Іноді буває так, що однієї шафи для одягу в спальні недостатньо, і необхідно десь розмістити ще одну, щоб усі речі зберігалися в належному місці.
У цьому випадку необхідно враховувати кілька факторів, які допоможуть раціонально організувати простір і залишити багато вільного місця.

Функціональність шафи у вітальні

Бажано підібрати таку модель, яка при мінімумі займаного простору видаватиме максимальну функціональність. Цей параметр залежить від кількості відділів і полиць усередині шафи.

Ідеальним варіантом будуть кутові моделі, вони займають трохи місця, а за рахунок поглиблення між суміжними стінами відкривається додатковий простір для зберігання речей.

Також можна вибрати таку модель, яку можна підігнати під конкретну мету. Вона повинна мати знімні поперечини, полички та інші елементи, щоб була можливість зробити шафу максимально зручною в конкретному випадку.

Вибір розміру шафи

У цьому параметрі необхідно враховувати розміри вітальні, в якій буде розташована шафа.

  • Для вибору оптимального варіанту достатньо дотримуватися простої закономірності, якщо кімната маленька, значить і шафа має бути компактною.
  • Якщо кімната велика, шафа може бути більшою.
  • Компактні шафи не зможуть вмістити в себе велику кількість одягу, однак вони суттєво скоротять її кількість.
  • Залишок можна буде розмістити в просторі під ліжком або організувати додаткові навісні полиці або шафи для легкого одягу.Вибір шафи за стилем

Окрім функціональних аспектів, також варто приділити увагу зовнішньому вигляду конструкції. Шафа повинна ідеально вписуватися в інтер’єр, гармонійно поєднуватися з іншими елементами меблів та доповнювати вибраний стиль у конкретній кімнаті.

У тому випадку, якщо меблі не будуть підходити за стилем, створюватиметься відчуття перевантаженості простору, візуально кімната стане меншою, що несприятливо позначиться на її загальному зовнішньому вигляді.

Наприклад, якщо вітальня виконана в класичному стилі, меблі потрібно підбирати в стилі мінімалізму або суміжних стилів, щоб вона перегукувалася з іншими предметами інтер’єру.

Використання за призначенням

Якщо шафа призначена тільки для зберігання верхнього одягу, її потрібно використовувати тільки для цього, тому що в ній просто відсутні додаткові полички та перекладини. Якщо самостійно доопрацювати конструкцію, її міцність може сильно знизитися, внаслідок чого може статися поломка.

Саме тому рекомендується використовувати шафи строго за призначенням, це дозволить забезпечити речам належні умови зберігання, до того ж меблі прослужать зазначений термін експлуатації, і можливо навіть більше за відповідного догляду.

Де краще розмістити шафу у вітальні

Перш ніж почати вибирати конкретну модель, потрібно спочатку вибрати місце, в якому буде розташовуватися шафа. У вітальні, як правило, шафи розташовують з боків або в кутах, якщо посередині стоїть невелика стінка.

Існують моделі, які поєднують у собі стінку і шафи, вони мають велику кількість різновидів.

  • Наприклад, класичний вигляд найкраще розміщувати вздовж стіни строго посередині, якщо вона не займає всю стіну.
  • Потрібно стежити, щоб з обох боків була однакова кількість вільного простору, симетрія позитивно позначиться на зовнішньому вигляді кімнати.
  • Класичні моделі мають найбільшу місткість, і при цьому самі займають досить багато місця, особливо в невеликих віталень.

Для компактних приміщень найкраще підбирати кутові моделі, вони займають мінімум простору і мають достатню кількість внутрішнього простору, в якому можна розмістити всі речі.

Однак варто враховувати, що далеко не у кожній вітальні можна розмістити кутову модель.Це може бути обумовлено тим, що поруч із кутом знаходиться вхід у приміщення, або вихід на балкон.
П-подібні моделі стінок з шафами є найбільшими та місткими, проте їх рекомендується розміщувати тільки у великих кімнатах, тому що в середніх та маленьких приміщеннях вони будуть створювати відчуття перевантаженості простору, внаслідок чого зникне комфортна атмосфера.

У тому випадку, якщо у продажу немає необхідної моделі, яка б задовольнила всі вимоги, завжди можна купити меблі на замовлення за власними кресленнями. Наприклад компанія Ікеа дуже часто виготовляє меблі на замовлення для своїх покупців, при цьому вартість серійних моделей не сильно відрізняється.

Фото вітальні з шафою