Дизайн вітальні в заміському будинку: 135 фото найкращих варіантів дизайну інтерєрів приватного будинку

Дизайн вітальні в заміському будинку: практичні ідеї облаштування зали (135 фото). Гарні інтер’єри та планування

Гостину кімнату найчастіше вважають центральною кімнатою будинку, тому що тут відбуваються всі важливі, з погляду людини, події: зустріч із друзями або чаювання з сім’єю.

Також традиційно дана кімната – найпростіша в будинку. При створенні загального дизайну будинку слід починати саме з вітальні, тому що вітальня задає тон в оформленні всього будинку.

Вибір стилю інтер’єру вітальні

На даний момент у заміських будинках відрізняються переважанням комбінованих натуральних матеріалів у дизайні вітальні з сучасною побутовою технікою та іншими досягненнями науки, тому що у заміському будинку людині хочеться відчувати зв’язок із природою. Ви можете оформити дизайн вітальні у різноманітних стилях.

Розглянемо особливості деяких стилів в оформленні вітальні:

 • Класичний стиль – стиль середньовічної Європи, що нагадує розкішні зали. У цьому стилі використовують природні, натуральні кольори і відтінки і наголошують на розкішні деталі інтер’єру: картини, розписи, колони, позолочені предмети. У класичному стилі не варто рясно використовувати сучасну техніку та меблі. Сюди найкраще впишуться ковані фігури та меблі натуральних відтінків.
 • Прованський стиль – цей стиль родом із Франції.Він відрізняється особливим затишком та можливістю відчути себе ближче до природи. Стиль передбачає використання натуральних кольорів: білий, блакитний, синій та зелений. Зазвичай, основним матеріалом є дерево, тут найкраще підходить штучно зістарене дерево та вінтажні предмети.
 • Кантрі – стиль кантрі схожий на лісовий будинок, тут найчастіше використовуються натуральні матеріали, кладка з каменю та необроблене дерево. Кантрі найбільше підходять глухі кольори, щоб надати затишку вітальні. У такий стиль добре вписується камін, шкури на підлозі та предмети декору, пов’язані з полюванням, наприклад різні трофеї.
 • Мінімалізм – це, перш за все, чистота, простота та багатофункціональність. У таких віталень дуже світло і тим самим, створюється ілюзія простору простору. Для збереження лаконічності стилю, найкраще підійдуть невигадливі меблі та світлі кольори. Обмежень у використанні оздоблювальних матеріалів немає, але варто пам’ятати, що стиль передбачає перевагу одного відтінку.
 • Хай-тек – цей стиль відрізняється великою кількістю скла та металу, використанням сучасної техніки та предметів меблів. В окремих випадках може використовуватися неонове підсвічування.Вибір меблів для вітальні

Ні для кого не секрет, що меблі відіграють найважливішу роль в оформленні вітальні. Тому, перш ніж купувати необхідні меблі, задумайтеся які саме меблі добре впишеться в дизайн вашого будинку і створить непідробну теплу та затишну атмосферу.

Меблі необхідно підбирати відповідно до стилю вітальні та її загального кольорового оформлення.Розглянемо особливості вибору меблів та особливості її розміщення у вітальні:

 • У разі придбання дивана ви повинні відштовхуватися від загальної кількості членів сім’ї з розрахунком на прихід гостей.
 • При оформленні дизайну та інтер’єру вітальні слід звернути увагу на використання невеликих журнальних столів, які підходять для сімейних посиденьок за чашкою чаю.
 • Шафи не повинні займати багато простору кімнати, щоб не створювати дискомфорту.
 • У вітальні не потрібно використовувати велику кількість крісел, пуфів та стільців.

Правильний вибір меблів допоможе вам у візуальному поділі вітальні на зони, додасть вашому будинку ще більше затишку та комфорту.

Правила освітлення у вітальні

Вибір освітлення – це важливий момент в оформленні вітальні. Найчастіше це велика кімната, яка вимагає відповідного освітлення на всі випадки життя від святкування для затишних розмов із сім’єю.

Докладніше розглянемо варіанти загального освітлення вітальні:

 • Люстра великих розмірів у центрі кімнати – цей варіант підійде для віталень у класичному стилі, з високою стелею та квадратною формою. Необхідно вибрати люстру, освітлення якої рівномірно спрямоване на всі боки.
 • Стельові світильники з використанням додаткових джерел світла – у цьому випадку світильник розміщують трохи ближче до стіни, а іншу зону кімнати висвітлюють за допомогою додаткового освітлення. Такий варіант є нестандартним і добре вписується в сучасні стилі.
 • Точкове джерело світла – це освітлення підійде для підвісних стель. Плюсом такого освітлення є його гнучкість, тому що над різними зонами вітальні є можливість встановити різні світильники і підібрати яскравість і насиченість освітлення.
 • Освітлення без використання світильника для стелі – в цьому випадку стельовий варіант замінюється на торшери, бра, настільні лампи та інші світильники, розміщені на підлозі або на стіні.

Вибір предметів інтер’єру

При виборі предметів інтер’єру вітальні слід пам’ятати, що заміський будинок насамперед дає можливість побути наодинці з природою. Тому предмети інтер’єру не повинні відволікати вас від цього зв’язку, а навпаки, доповнювати його.

Для створення максимальної комфортності вітальні можна використовувати різні предмети:

 • Речі, які можуть розповісти про мешканців цього будинку. Це різні фотографії, фотоальбоми, дитячі малюнки та інші аксесуари, що мають сімейне значення.
 • Добре підходять для вітальні різні картини та інші подібні прикраси кімнати.
 • Якщо стиль оформлення кімнати дозволяє їсти можливість встановлення кованих фігур, статуеток.
 • Можна використовувати легкі штори, які не будуть захаращувати кімнату та природне сонячне освітлення.
 • Камін ідеально підходить для заміського будинку, тому що його установка не вимагатиме багато зусиль. Тут найкраще підійде дерев’яний камін, тому що в ньому використовуються натуральні матеріали, що дасть вам ще більше відчуття природи.
Сполучена вітальня з кухонною зоною

У заміських будинках часто можна зустріти суміщену вітальню з кухнею. З одного боку це досить зручно, тому що зазвичай такі кімнати досить просторі, але з іншого боку, якщо ви готуватимете, то запах буде розходитися по всьому будинку, в тому числі і по вітальні.

Розберемо головні переваги сумісної вітальні:

 • Відсутність стін та дверей, що дасть вам простоту в пересуванні та можливість стежити за всім, що відбувається в кімнаті.
 • Готування їжі можна буде поєднувати зі спілкуванням
 • Можлива організація вечірок
 • Збільшення природного освітлення
 • Місце для їдальні

Звичайно, суміщена вітальня має величезну кількість плюсів, але, незважаючи на це, таке дизайнерське рішення має своє підводне каміння.

Розберемо недоліки такої споруди:

 • Шум та запахи з кухні
 • Необхідність зносу стіни
 • Необхідність використання вологостійких матеріалів
 • Підтримка чистоти в обох зонах


Фото дизайну вітальні в заміському будинку