Дизайн вітальні в будинку: ТОП-200 фото ідей та красивих планувань

Дизайн вітальні в будинку: нюанси підбору колірної гами, меблів та техніки. Цікаві ідеї дизайну для облаштування приватного будинку

Вже давно минули ті часи, коли люди не приділяли уваги унікальності власного житла, коли інтер’єр більшості будинків був нерізним і навіть ті самі предмети меблів стояли практично на однакових місцях.

Життя сучасної людини спрямоване більшою мірою на створення комфортних умов існування, на прагнення до оригінальності та практичності створюваного інтер’єру.

Тут відмінним помічником може послужити сучасний ринок побутових товарів та послуг, який багатий на асортимент пропонованої продукції та досить гнучку цінову політику. Найфункціональнішою частиною будь-якого будинку є вітальня. Тому її практичному та візуальному оформленню необхідно приділяти особливу увагу.

Новинки дизайну вітальні в приватному будинку

Оскільки вітальня є улюбленим місцем відпочинку як для дорослих так і для дітей і призначена для проведення дозвілля, прийому гостей та святкування різних сімейних заходів, то дизайн інтер’єру вітальні в будинку має максимально відповідати потребам усіх членів сім’ї.

Головний плюс вітальні в приватному будинку полягає в тому, що там вистачає простору для того, щоб зробити її такою, якою хочеться. У цій статті зібрана вся необхідна інформація про дизайн, планування та оптимальні розміри вітальні.Колірна гама та освітлення для вітальні

Освітлення у вітальні має бути якомога природнішим. Добре, якщо є великі, світлі вікна, які трохи прикриватиме прозорий тюль. Якщо приміщення не дозволяє сонцю довгий час проникати всередину, можна зробити кілька груп світильників, від центру кімнати і до периферії.

  • Колірна гама та освітлення можуть візуально збільшити простір.
  • Гостину варто робити в одному тоні. Звичайно, стеля та стіни мають бути різних кольорів.

Не варто вибирати похмурі тони, краще віддати перевагу світлим відтінкам.

Визначившись із кольором, варто переходити до освітлення.На стелю варто повісити яскраву люстру, що візуально збільшить кімнату
5 .jpg”>

Рослинність

Позитивним моментом в інтер’єрі будь-якої вітальні будуть живі листові рослини, які будуть насичувати житло киснем і створювати декоративний ефект.

Камін

Затишно і стильно виглядає вітальня з каміном. На сьогоднішній день доступні різні варіанти встановлення каміна. Найпростішим варіантом є фальш-камін.

По суті, це не камін зовсім, а декоративна панель, або електричний камін, для встановлення якого не потрібно взагалі жодних дозвільних документів і, тим більше, будь-яких кардинальних переробок кімнати.

Меблі та техніка

Невеликий простір вітальні не повинен залишатися поза увагою при виборі меблів. Варто купувати меблі, що трансформуються. Якщо вітальня буде призначена для прийому гостей, то в ній має бути диван, крісла та журнальний столик.

Якщо вітальня використовується як їдальня — необхідно поставити стіл-трансформер, а також стільці.

Диван

Невід’ємним атрибутом вітальні є диван. Його колір та модель безпосередньо пов’язані зі стилістикою приміщення. Головна вимога до дивана будь-якої модифікації — це зручність.

Спинка дивана повинна дозволяти при бажанні займати напівлежаче положення. Якщо в інтер’єр додані крісла, то бажано, щоб вони були з підлокітниками.


Телевізор

В умовах сучасного світу важко обійтися без телевізора. В інтер’єрі вітальні телевізор зазвичай займає почесне місце.

Але при виборі його розташування необхідно грамотно продумати відстань телевізора від крісла або дивана, щоб максимально убезпечити очі глядачів від навантаження під час перегляду телепередач.

Журнальний столик

Не зайвим у вітальні буде наявність журнального столика. Вибір колірної гами вітальні має відповідати стилю приміщення. Перевага надається теплим і стриманим тонам.

Маленька вітальня в будинку

Інтер’єр маленької вітальні в будинку продумується не менш ґрунтовно, ніж великий. У такій ситуації бажано використовувати стиль мінімалізму з меблями, що трансформуються.

    Стиль мінімалізм полягає не тільки в химерності, а також деякому шику в декорі та оздобленні, колірна гама маленького приміщення повинна бути по-максимуму проста, хоча цей стиль вітає і контрастність в інтер’єрі. Наприклад, світлі меблі на тлі темних стін.
  • Гостину в маленькому будинку оформляють таким чином, щоб на одному просторі поєднати кілька зон.Тут може розташуватися і зона відпочинку та робоча зона з комп’ютером, а також вбиральня.
  • Дизайн маленької вітальні створюють за участю багатофункціональних меблів. Тут буде доречно виглядати ліжко-шафа, яка відноситься до меблів, що трансформуються.
  • Це звичайне ліжко, яке вдень ховається в шафу і її не видно за красивим фасадом, а вночі перетворюється на звичайне, комфортне спальне місце.

Також, до меблів, що трансформуються, можна віднести диван-ліжко, який поєднує кілька функцій. Вночі він перетворюється на спальне місце, а вдень на ньому можна влаштовувати затишні посиденьки.

Пропорції

Не можна забувати про те, що обов’язково повинні дотримуватися пропорції. У маленькій вітальні не можна розміщувати великі меблі, це неправильно.

Варто вибирати пропорційні меблі:

  • Скромний диван для невеликої кімнати, маленький журнальний столик замість великого столу зі стільцями.
  • Добре використовувати у вітальні полиці, а речі прибирати в шафу-купі.

Якщо розмір кімнати невеликий — це змушує власників докладати чимало зусиль до того, щоб невелике приміщення перетворилося на повноцінну вітальню, куди із задоволенням можна запросити гостей.
Правильне планування – запорука успіху. За функціоналом кімнату поділяють на дві зони: одну для обіду, іншу для відпочинку. Деякі вважають за краще залишати одну зону. При розбивці кімнати на складові вдаються до гри кольору та освітлення, а також поділу кімнати за рахунок підйому певної частини підлоги.

У будь-якому випадку, незалежно від розмірів вітальні, потрібно продумати її облаштування так, щоб кожен член сім’ї відчував себе в ній комфортно. Адже саме тут сім’я проводить більшу частину свого вільного часу.

Фото дизайну вітальні в приватному будинку