Сучасна кухня-вітальня: стильні новинки дизайну із сучасним оформленням інтерєру

Сучасна кухня-вітальня: ТОП кращих варіантів дизайну суміщеної кухні з залом, 120 фото

Гармонійне поєднання дизайнерських прийомів при суміщенні кухні з вітальнею з використанням сучасних матеріалів дозволить створити комфортні приміщення з нотками індивідуальності.

Збільшення загальної площі дозволяє:

 • З двох тісних кімнат створити світле та просторе приміщення;
 • Займатися приготуванням їжі та бути разом із сім’єю та гостями;
 • Придбати обідній стіл більшого розміру;
 • Зменшити переміщення з посудом від кухні до столу;
 • Організувати додаткове місце для роботи.


Такого типу перепланування застосовується як у маленьких стандартних квартирах, так і у величезних заміських будинках. Є й недоліки, які за грамотного підходу зводяться до мінімуму.

Принципи планування сумісної вітальні

Об’єднане приміщення поділяється на кілька зон, які створюють стилістично єдине ціле при правильному проектуванні.

Основні принципи:

 1. Від вибору кольору залежить сприйняття простору. Рекомендуються нейтральні та холодні кольори.
 2. Межі зон плавні та зорово не акцентовані.
 3. Поділ освітлення за ступенем інтенсивності залежно від зонування.
 4. Враховуються вихідні умови – квартира або заміська резиденція.
 5. Проект перепланування вимагатиме узгодження, особливо у багатоквартирному будинку з газовими плитами. Для приватних будинків вимоги менш суворі.

Подбати про придбання техніки з малим рівнем шуму та встановлення хорошої вентиляційної системи. Прибирання доведеться частіше.

Оздоблення стін та стелі

Використовуються кольори однієї гами, підпорядковані вибраному стилю декорування. Колір впливає на візуальне сприйняття розміру приміщення та створює певну атмосферу:

 • При декоруванні кухні застосовуються кольори холодної гами та нейтральних відтінків. Червоний та помаранчевий сприяють підвищенню апетиту, а синій – знижує;
 • Пастельні тони надають простору приміщенню, а синій робить його нижчим;
 • Теплі кольори в обстановці вітальні зони привнесуть акуратність і умиротворення.

При поєднанні різних відтінків треба пам’ятати про помірність.Дизайн у яскравих фарбах підкреслює оригінальність та динамічність. Темні тони у нестандартному приміщенні допоможуть створити ауру затишку. Визначившись із колірною гамою необхідно правильно підібрати оздоблювальні матеріали.

Найбільш схильні до забруднення стіни біля мийки і стіни під підвісними шафами закриваються гладкою керамічною плиткою, щоб легше було мити після закінчення готування. На інші стіни наносяться покриття, що легко миються. Для декорування стін вітальні використовуються шпалери.

Натяжні конструкції при облаштуванні об’єднаного простору мають переваги: ​​водостійкість, гладка поверхня, простота у догляді, різні фактури, кольори, рівні поверхонь та довговічність. Більш трудомістким буде монтаж гіпсокартонних конструкцій або фарбування поверхні.


Покриття для підлоги

Підбір матеріалів здійснюється з урахуванням їхньої вологостійкості, міцності та безпеки, особливо при використанні одного виду покриття. Кольори матеріалів рекомендується підбирати одного тону, подібної до текстури і малюнка.

 • У кухні використовується керамічна плитка, як практичніша для прибирання, для вітальні — лінолеум, ламінат або паркет.
 • Для створення цілісності приміщення межа між покриттями не повинна виділятися.
 • Її роблять у найвужчому місці прямою та природною.
 • Різні за висотою рівні підлоги завдають незручності при перенесенні посуду або переміщенні.Зонування. Розміщення меблів

Виділяються такі зони: кухонна, їдальня та зона відпочинку. У самій світлій частині проектується гостьова зона і ставиться обідній стіл. Для кухонної зони підійде ніша, частини коридору біля коротких стін.

Важливо! Ті, хто займаються приготуванням їжі в кухні, не повинні бути спиною до тих, хто перебуває в гостьовій зоні.

Варіант розміщення меблів залежить від конфігурації приміщення після зносу стіни:

 • у прямокутному просторі зробити акцент у певній точці. Фокусною точкою може бути колекція картин.Меблеві групи розміщуються вздовж однієї із стін. Підійде розміщення у вигляді літери «П» із використанням кутів;
 • у квадратному просторі меблі краще розмістити групами близько однієї або обох протилежних стін. Планування у вигляді літер «П» та «Г» або острівне;
 • у кімнатах, що мають нестандартне розташування кутів яскравим кольором акцентувати зони. Для надання правильних контурів трикутному приміщенню в кутах розташувати ніші та підвісні полиці.

Простір зонується умовно. По межах між зонами розміщуються предмети меблів: дивани, столи, барні стійки, стелажі з книгами та рослинами.

Можуть використовуватися перегородки та двері зі скла, різні види фіранок.

 • Островне планування застосовується за значної площі загального приміщення. Установка широкої барної стійки створить додаткову обідню зону.
 • Диван розташований спинною частиною до кухонної зони та бару. Всі елементи меблювання вибираються єдиного стилю та виготовлені з однакових матеріалів.
 • У кухонній зоні перевага надається шафам з максимальною кількістю місць зберігання. Побутова техніка розміщується в шафах та нішах.
 • Верхню лінію підвісних шаф краще розташувати на рівні стелі.


Обідній стіл округлої форми світлих тонів доречний у малогабаритному просторі. При значних розмірах приміщення стіл розташований біля стіни або в центральній частині кімнати.

При виборі меблів важливими є функціональність, зручність, вологостійкі матеріали, особливо в зоні приготування їжі.

Проектування освітлення

Розміщення освітлювальних приладів проектується з урахуванням розміщення меблів та розташування комп’ютерів або телевізорів. Яскраве світло використовується тільки при приготуванні їжі, збиранні або роботі, в решту часу – приглушене і рівномірне. Неяскравим підсвічуванням оснащуються межі зон.

На замітку! Не рекомендується пряме проникнення світла на екран телевізора або монітор комп’ютера.

Яскраве освітлення застосовується для зони кухні, а приглушене затишне для гостьової частини. У кухні використовується поєднання точкового освітлення з підсвічуванням. Гарні світильники чи величезна люстра підвішуються над столами. Над барною стійкою монтують підвісні світильники.

Поєднання різних видів освітлення використовується для акцентування деталей інтер’єру (настінні світильники) та облаштування місць для читання або роботи (настільні лампи, торшери), що дозволяє додати функціональність та привабливість всьому простору.

Для облаштування сумісного простору застосовуються різні стилі.

 • У класичному стилі проектуються простори зі значною висотою стель та вікон. У гостьову зону вибираються меблі із елегантними оббивками різних фактур. Меблі для кухні бежевого та коричневого кольорів. Для декорування можуть використовуватись різні візерунки або смуги. Переважають дорогі натуральні матеріали. Покриття для підлоги виконується з паркету або натурального каменю.
 • При виборі скандинавського стилю білі кольори поєднують із чорним, сірим та коричневим. Перевага надається натуральним матеріалам. Декорації у вигляді в’язаних, дерев’яних виробів, картин, рослин.
 • Дизайн у стилі лофт характеризується залишенням цегляної кладки, незабарвлених стін, дерев’яних балок та відкритих елементів вентиляційних систем. На вікнах дерев’яні жалюзі або віконниці.Текстиль використовується мінімально. Підлога дерев’яна або стилізована під дерево ламінат. Меблі правильних форм із шкіряною оббивкою.Гармонійне поєднання дизайнерських прийомів з урахуванням індивідуальних переваг дозволяє спроектувати оригінальний та багатофункціональний простір у будинку.

Фото сучасної кухні-вітальні