Декор вітальні: 155 фото найкращих ідей красивого оформлення інтерєру (дизайну стін, підлоги та стелі)

Декор вітальні: детальний опис прикраси кімнати своїми руками від А до Я!

Декоративне оформлення важливе для будь-якої кімнати в будинку. Деталі часто роблять інтер’єр більш цікавим та затишним. Виконати декор вітальні зазвичай не складно.

Для додаткового оформлення є безліч коштів. Всі вони відомі і зрозумілі навіть людині, що погано знається на дизайні. Додатково ознайомитися з кожним способом, дізнатися про тонкощі його використання корисно перед стартом оформлювальної діяльності.

Популярні способи прикрашання віталень

Правильно створений інтернет формує ауру кімнати, яка зобов’язана влаштовувати всіх користувачів приміщення. Деталі найчастіше формують атмосферу затишку, тепла. Вони часто є найважливішим елементом певного стилю. Для прикраси використають різні способи.

Найпопулярніші такі:

 • Виконання обробки з елементами декору;
 • Використання незвичайних меблів, що яскраво виглядають;
 • Внесення додаткових складових інтер’єру.

Саме останній варіант найчастіше називають справжньою декоративною прикрасою.
В інтер’єрі використовують різноманітні аксесуари. Вони можуть виконувати певну корисну функцію або бути виключно прикрасою.

Створення декору за допомогою обробки

Найскладніший спосіб декору вітальні — виконання ремонту з елементами прикраси. Це витратний та монолітний варіант. Щоб змінити щось у дизайні, доведеться знову виконувати ремонт.

 • Прикрасити кімнату можна по-різному.
 • Найчастіше працюють з кольором, фактурою, малюнком матеріалів, що використовуються.

Популярність завоювало використання фотошпалер, художній розпис на стінах, виконання наливної підлоги із зображеннями, а також натяжних стель із малюнком. Продумуючи такий декор, слід уважно оцінювати ситуацію. Відмовитись від нього буде складно.

Декоративне оформлення предметами обстановки

Додаткові прикраси інтер’єру не потрібні, якщо правильно вибрати предмети обстановки. Такий підхід до декору найактуальніший для оформлення приміщень у стилях з мінімалістичною спрямованістю.

Внести в інтер’єр можна предмет із яскравим або невластивим забарвленням. Це може бути річ незвичайної форми, цікавого зовнішнього вигляду. Найпростіше взяти виріб від дизайнера або замовити виконання за власними параметрами.

Декорування за допомогою додаткових аксесуарів

Використання аксесуарів для декору приміщення є найбільш зрозумілим для широкого кола користувачів. Для прикраси інтер’єру підходять як великі речі, так і різні дрібниці.

Оформлення вікон

Виконання вікон вітає більшість власників приміщень. Тюль і штори несуть практичну функцію, а також є гарною прикрасою всього інтер’єру.

 • Можна використовувати класичні фіранки або сучасні римські та рулонні конструкції.
 • Кожен варіант має власні декоративні здібності.
 • Екземпляр вибирають, орієнтуючись на стилістику інтер’єру, а також переваги мешканців кімнати.

Добуваючись бажаного результату, можна працювати з колірною гамою, малюнком, а також естетикою полотен, що використовуються.

Настінний декор

Прикрасити вітальню просто за допомогою настінного декору. Це різні картини, панно, інсталяції. При згадці картин багатьом є класичний масляний живопис.

Існує багато інших стилістик створення зображень. Популярність належить модульним варіаціям. Окрім картин можна використовувати фотографії. Модно оформляти стіни колажами.

Настінний декор може бути представлений у вигляді фотошпалер або химерної моделі полиці. Це вже змішаний варіант декору, але не менш від цього потрібний і функціональний.

Використання великих об’єктів

Прикрасити вітальню можна за допомогою різних типових та невластивих об’єктів великого розміру. Найчастіше до цієї категорії зараховують вази для підлоги.

До групи такого типу декору можна віднести незвичайно оформлені музичні інструменти, статуетки. Для прикраси кімнати достатньо одиничного об’єкта великого масштабу.

Освітлювальні прилади для дизайну

З завданням прикраси вітальні чудово впораються різні освітлювальні прилади.

 • Це може бути незвичайно оформлена центральна люстра, всілякі бра та торшери.
 • Ефектний вигляд приміщення легко додасть підсвічування незвичайного формату.
 • Це може бути використання кольорових, неонових променів, оформлених приладів.

Внесення кімнатних рослин та композицій у вазах

Добре оживлять обстановку кімнатні рослини. Це може бути поодинока квітка у форматі дерева або куща або численні компактні зелені композиції. Доречно використовувати як квітучі екземпляри, так і зелень.

Не менш популярна присутність у будинку як декор зрізаних кольорів.

Живі букети найчастіше прикрашають кімнату у літній період.У холодну пору року можна використовувати композиції із сухоцвітів, топіарії та інші рукотворні ансамблі.

Використання додаткового текстилю

Для прикраси приміщення часто використовують додатковий текстиль. Це всілякі накидки, пледи, декоративні подушки. До цієї групи можна віднести килими.

Іноді в інтер’єрі є скатертини, серветки та інші текстильні приладдя. З їх допомогою не тільки домагаються прикраси, але й створюють затишок, який є важливим для житлового приміщення.

Різні дрібниці

Доповнити картину можна за допомогою різних дрібниць. Це годинник, вазочки, свічники та інші корисні штучки. Не виключено використання марних дрібниць: статуеток, сувенірів та іншого.

Такі предмети є виключно естетичною цінністю. У будь-якому інтер’єрі дрібниці відводять незначну роль. Велика кількість подібного декору найчастіше небажана для правильної обстановки.


Виконати прикрасу вітальні під силу кожному. Для отримання успішного результату не потрібні спеціальні знання. Достатньо діяти відповідно до обраної стилістики, докласти трохи фантазії.

Фото гарного декору вітальні