Декоративні рейки для стін в інтерєрі (135 фото): оздоблення, декор, розміри, рейки з підсвічуванням та без, деревяні баффелі своїми руками

Декоративні рейки для стін в інтер’єрі: вітальні, передпокої, кухні та спальні. Інструкція, як зробити та кріпити дерев’яні баффелі

Внутрішнє оздоблення приміщень завжди потребує детального підходу, ретельного вибору матеріалів, підготовки плану для майбутнього інтер’єру. На практиці важливе значення має не тільки якісний склад покриття, але й форма, забарвлення, наявність декоративних елементів, розташування.

Для побуту власнику квартири чи будинку важливо знати особливості догляду за вибраним покриттям. Величезної уваги заслуговує обробка стінових панелей. Для цієї мети використовують шпалери, фарбу, декоративну штукатурку, м’які панелі та, звичайно, дерев’яні рейки.

Переваги використання дерев’яних рейок

Дизайн житлового приміщення багато в чому визначається якостями та властивостями обраного оздоблювального матеріалу.

Дерев’яні рейки мають особливу популярність серед власників власних квартир через ряд переваг:

  1. Деревина відноситься до екологічно чистих матеріалів, які не містять шкідливих домішок, токсичних речовин, їдких смол.
  2. Для виробництва декоративних матеріалів застосовуються лише акриловий лак та вітражні фарби, що не викликають алергічну реакцію або ряд захворювань.
  3. Рейки дозволяють створити геометрично правильний простір, надаючи приміщенню своєрідну симетрію та організованість.
  4. Дерев’яні деталі мають приємне природне забарвлення, тому баффелі дуже органічно виглядають в інтер’єрі.
  5. При правильному попередньому обробленні дерево набуває стійкості до впливу вологи, різких перепадів температур. За наявності захисного акрилового шару рейки можна навіть протирати вологою ганчіркою, очищаючи їх від пилу.
  6. На практиці подібні оздоблювальні матеріали використовують не лише для декору стін, а й для проведення зонування у будинку. Наприклад, ряд дерев’яних рейок може бути перегородкою між кухнею та вітальнею в квартирі студії. За допомогою подібного матеріалу вдається організувати дитячу спальню для двох дітей, особливо різної статі.
  7. До переваг дерева слід віднести універсальність використання, оскільки деревина чудово поєднується з усіма типами оздоблювальних матеріалів, наприклад, з цеглою, каменем, штукатуркою.

Річкова конструкція дозволяє власникам приховати всі недоліки на стінах (виїмки, грубі нерівності, виступи, залишки старого покриття, які не вдалося прибрати).
Крім усіх очевидних переваг варто виділити низьку вартість дерев’яних рейок, що часто визначає вибір покупця.