Декоративні рейки для стін в інтерєрі (135 фото): оздоблення, декор, розміри, рейки з підсвічуванням та без, деревяні баффелі своїми руками

Декоративні рейки для стін в інтер’єрі: вітальні, передпокої, кухні та спальні. Інструкція, як зробити та кріпити дерев’яні баффелі

Внутрішнє оздоблення приміщень завжди потребує детального підходу, ретельного вибору матеріалів, підготовки плану для майбутнього інтер’єру. На практиці важливе значення має не тільки якісний склад покриття, але й форма, забарвлення, наявність декоративних елементів, розташування.

Для побуту власнику квартири чи будинку важливо знати особливості догляду за вибраним покриттям. Величезної уваги заслуговує обробка стінових панелей. Для цієї мети використовують шпалери, фарбу, декоративну штукатурку, м’які панелі та, звичайно, дерев’яні рейки.

Переваги використання дерев’яних рейок

Дизайн житлового приміщення багато в чому визначається якостями та властивостями обраного оздоблювального матеріалу.

Дерев’яні рейки мають особливу популярність серед власників власних квартир через ряд переваг:

 1. Деревина відноситься до екологічно чистих матеріалів, які не містять шкідливих домішок, токсичних речовин, їдких смол.
 2. Для виробництва декоративних матеріалів застосовуються лише акриловий лак та вітражні фарби, що не викликають алергічну реакцію або ряд захворювань.
 3. Рейки дозволяють створити геометрично правильний простір, надаючи приміщенню своєрідну симетрію та організованість.
 4. Дерев’яні деталі мають приємне природне забарвлення, тому баффелі дуже органічно виглядають в інтер’єрі.
 5. При правильному попередньому обробленні дерево набуває стійкості до впливу вологи, різких перепадів температур. За наявності захисного акрилового шару рейки можна навіть протирати вологою ганчіркою, очищаючи їх від пилу.
 6. На практиці подібні оздоблювальні матеріали використовують не лише для декору стін, а й для проведення зонування у будинку. Наприклад, ряд дерев’яних рейок може бути перегородкою між кухнею та вітальнею в квартирі студії. За допомогою подібного матеріалу вдається організувати дитячу спальню для двох дітей, особливо різної статі.
 7. До переваг дерева слід віднести універсальність використання, оскільки деревина чудово поєднується з усіма типами оздоблювальних матеріалів, наприклад, з цеглою, каменем, штукатуркою.

Річкова конструкція дозволяє власникам приховати всі недоліки на стінах (виїмки, грубі нерівності, виступи, залишки старого покриття, які не вдалося прибрати).
Крім усіх очевидних переваг варто виділити низьку вартість дерев’яних рейок, що часто визначає вибір покупця.

Недоліки використання рейок

На жаль, навіть подібний універсальний матеріал не позбавлений недоліків:

 1. Між суміжними елементами часто накопичується пил, якого буває складно позбутися.
 2. Придбання неякісного товару може призвести до швидкого псування оздоблювального матеріалу. Причиною цього може стати згубна дія вологи, гниття дерева або розвиток патогенних грибків.
 3. Дерево не використовується в ряді стилів інтер’єру, наприклад, хай-тек.

Завжди слід пам’ятати, що рейкова конструкція візуально зменшить приміщення. З цієї причини дерев’яні рейки не підійдуть для маленьких спалень, дитячих, віталень.
Види рейок за матеріалом виготовлення

Сучасні оздоблювальні матеріали далеко не завжди виробляють із цільної деревини, часто використовуючи для виготовлення панелі ДСП або МДФ.

Кожен з цих матеріалів має низку особливостей та правил догляду в побуті:

 1. Дерев’яні рейки виконані з таких порід дерева, як дуб, ясен, бук, береза, акація. Відразу варто відмовитися від рейок, виготовлених з хвойних порід, оскільки їх деревина дуже м’яка, і дуже чутлива до впливу вологи. Отримані матеріали мають гарний природний малюнок та забарвлення, яке вдало вписується в інтер’єр приміщення.
 2. Дешевшими є рейки, виконані з панелей ДСП. Даний матеріал є плитами з пресованої деревної стружки, покриті шаром лаку. Такі рейки мають достатню жорсткість, відмінно тримають форму. На жаль, при самостійній роботі матеріал погано піддається обробці фрезами та тисненню зображення на поверхні.

Сьогодні відомий ще один тип дерев’яних рейок, які виготовляються з панелей МДФ. Подібні матеріали мають міцність, що нітрохи не поступається цільній деревині.

Вартість за куб оздоблювального матеріалу не набагато нижча, ніж на цілі дерев’яні рейки.

З недоліків слід відзначити схильність до МДФ різких перепадів температур, при яких поверхня рейок може зазнати деформації.Правила вибору матеріалу

У сучасних складах і магазинах представлена ​​величезна різноманітність дерев’яних рейок, відмінних за товщиною, довжиною, забарвленням, що використовується для виробництва основі.

Існують певні критерії, які потребують детальної уваги власника будинку:

 1. На практиці важливе значення має довжина та ширина рейки, з якої складатиметься композиція на стіні або між суміжними приміщеннями.
 2. При уважному огляді можна помітити сліди впливу шкідників, вогкості та гниття, цвілі. Також має зацікавити покупця сколи, тріщини, точкові отвори, які можуть свідчити про неправильне зберігання матеріалу.
 3. У продавця або постачальника можна поцікавитися про наявність попереднього просочення рейок антисептичним та протигрибковим складом.
 4. Забарвлення матеріалу також має важливе значення для формування певного стилю інтер’єру.

Слід обов’язково дізнатися, з якої породи дерева виконані рейки. Відомі випадки перехресної алергічної реакції на деякі продукти та певні породи деревини (наприклад, соняшникова олія та береза), що також варто враховувати власнику будинку.

Варіанти внутрішньої обробки

Для кожної з житлових кімнат є безліч цікавих варіантів розташування дерев’яних рейок:

 1. У столовій зоні це може бути оригінальна перегородка для поділу кухонного приміщення на чисту та робочу зони.
 2. Також у межах їдальні обробляють одну зі стін за допомогою рейок, розташованих уздовж вертикальної осі.
 3. У спальні за допомогою рейкової конструкції можна оформити стіну над узголів’ям ліжка.

Дуже цікаво виглядає подібна композиція в житловій мансарді, де рейки мають похилий напрямок. Або ж можна оформити стіну, вздовж якої проходять сходинки на другий поверх.
Фото декоративних рейок для стін в інтер’єрі