Оздоблення ванної кімнати: 125 фото сучасних ідей та оптимальних рішень в оформленні ванної

Оздоблення ванної кімнати: основні правила дизайну та вибору стилю оформлення, 125 фото (огляд кращих ідей для ремонту)

Ванна кімната — це не те місце у квартирі, де люди проводять більшу частину часу, проте вона є важливим приміщенням у житлі. У ванній багато хто з нас любить релаксувати, віддаючись відпочинку і приводячи себе в порядок. Тому функціональність цієї кімнати має бути на належному рівні.

Ванні кімнати старих багатоповерхівок та житлових будинків навряд чи придатні для якісного розслаблення, не кажучи вже й про те, що в деяких із них навіть неможливо нормально помитися.

Якщо ви затеяли ремонт у квартирі, не забудьте про обробку цього приміщення. Більше того, ремонтні роботи слід починати з санвузла, тому що це найважча для обробки частина будинку.

Ідеї для ремонту у ванній кімнаті

Отже, ви вирішили робити ремонт у своїй квартирі. Профільні фахівці рекомендують починати роботи з ванної кімнати, адже найбільше пилу та будівельного сміття з’являється саме при обробці даного приміщення. Таким чином, бруд із ванної не псуватиме вигляд вже готових кімнат.

Однак під час роботи над санвузлом слід врахувати всі деталі, адже якщо пропустити навіть дрібницю, яка здається незначною на перший погляд, ефект від ремонту може неабияк розчарувати.

Якщо у вас голова йде кругом, і ви не знаєте, які роботи виконуються насамперед, а з якими варто почекати, і тим більше не визначилися з будівельними матеріалами, найкраще рішення для вас — звернутися до спеціалізованої будівельної компанії, профіль якої є обробка ванної кімнати під ключ.

Її працівники виконають за вас такі завдання:

  • Демонтаж та винесення старих конструкцій та систем;
  • Підготовка та подальше оздоблення стін, підлог;
  • Заміна дверей;
  • Фарбування стелі
  • Встановлення водопровідної системи та електропроводки;
  • Інші роботи.

Давайте розглянемо докладніше, як відбувається обробка ванної кімнати під ключ і які етапи робіт слід обов’язково враховувати під час процедури.

Демонтажні роботи у ванній

Якщо ви плануєте виконати косметичний ремонт, тобто обробити ванну «з нуля», то з приміщення слід видалити всю сантехніку, наприклад, унітаз, ванну, раковину тощо. Те саме стосується різноманітних поличок та підставок.

>

Одразу після демонтажу сантехніки її потрібно відправити на звалище, щоб не посідати. Це завдання є первинним в обробці ванної кімнати. Далі виконуються такі роботи:

Видалення старої плитки зі стін

Ця маніпуляція виконується за допомогою перфоратора. Якщо штукатурка погано тримається на поверхні, її також слід збити, адже в процесі ремонту все одно наноситься нове покриття;
Зріз старих труб

Їх слід видаляти лише до водяного стояка: зрізавши труби далі, ви ризикуєте залишитися без водопостачання. Процедура робиться болгаркою;

Демонтаж дверей разом із дверною коробкою

Полотнища знімається з петель. Якщо кріплення для дверей також стало непридатним, його слід повністю замінити;

Перевірка роботи витяжки

Вона є важливим вентиляційним елементом ванної кімнати, завдяки якій свіже повітря заходить усередину, а сперте – виводиться назовні. Якщо витяжка стала непридатною, її слід почистити або встановити вентилятор всередину.

Після перелічених вище робіт ванна кімната залишиться повністю порожньою та підготовленою до ремонтних робіт. Головним етапом у процедурі є обробка стелі, стін та підлоги. Як їх ремонтують, читайте далі.

Оздоблення стін, підлоги та стелі

Ці роботи необхідно виконувати не тільки для якісної тепло- та звукоізоляції приміщення, але й для надання гідного естетичного вигляду ванній кімнаті.

Тому, даному етапу слід приділити максимальну кількість уваги. У сферу робіт при обробці стін, підлоги та стелі входять такі завдання.

Грунтовка стін

Після того, як ви очистили приміщення та підготували кімнату до наступного етапу роботи, перше, що потрібно зробити – це виконати ґрунтовку стін.

Ця маніпуляція допомагає подальшому покриттю довго триматися на поверхні стіни.

Установка маяків

Вони необхідні для якісної штукатурки стіни, тому що виявляють усі нерівності та щілини.

Штукатурка

Після установки маяків штукатурити стіни буде набагато легше, адже відразу будуть видні проблемні місця, що потребують коригування. Також маяк прибирає зайву шпаклівку і заповнює тріщини, що утворилися.


Для процедури також знадобиться шпатель, яким розмазується шпаклювальний розчин по поверхні стіни. Його слід наносити рівномірно, від підлоги аж до стелі, поступово піднімаючи маяк і допомагаючи шпателем.

Вирівнювання підлоги

Бо на підлогу накладатиметься кахель, варто подбати про його рівність. Щоб забезпечити рівномірну поверхню, на підлогу виливають «наливну підлогу», яку потім розкочують за допомогою валика з голками.

Підлога слід залишити висихати приблизно на пів доби, після чого перевірити її на рівність, і при необхідності підкоригувати.

Розведення водопроводу та каналізації

Щоб влаштувати якісну водопровідну систему та каналізацію, спочатку варто зайнятися розміткою розміщення унітазу, ванної, душової кабіни та інших елементів, які так чи інакше тісно пов’язані з водопостачанням.

Також потрібно врахувати встановлення змішувальних шлангів під гарячу та холодну воду;

Укладання електропроводки

Необхідно визначиться, скільки потрібно розеток для якісного електропостачання кімнати, і в таких місцях намітити виведення дроту, який надалі подаватиме енергію.

Після того, як ви переконалися, що проводи в необхідних вам локаціях не заважатимуть основному електропостачанню в будинку, можна приступати до встановлення електропроводки.

Після встановлення водопроводу та електропроводки потрібно прибрати всі проводки та стояки. Приховати їх допоможе ґрунтовка, тому необхідно знову ґрунтувати стіни та підлогу.

Облицювання підлоги

Для цього укладаємо найбільш підходяще по дизайну підлогове покриття, будь то кахель або плитка. При необхідності його можна обрізати спеціальним плиткорізом, щоб стики відповідали один одному.

Укладання плитки на стіни

Під час процедури слід враховувати розташування унітазу, ванни та інших ще не встановлених елементів.

Оздоблення стелі

Завершальним етапом ремонту ванної кімнати є фарбування або просто шпаклювання стелі.

Тільки після того, як ви проробите всі вищезгадані роботи, можна приступати до обладнання кімнати санузелом, дверима, поличками тощо. Також не слід забувати про те, що шви на плитках потрібно затерти і відшліфувати.

Фото ідеальної обробки у ванній кімнаті