Дизайн плитки для ванної кімнати: ТОП-150

Дизайн плитки для ванної кімнати – поєднання, кольори, фото, новинки, дизайн

Найпопулярніше облицювання приміщень у підвищеній вологості – кахель, керамограніт та інші варіації різного формату. Грамотно підібраний дизайн плитки для ванної кімнати – гарантія функціонального та досить ефектного інтер’єру.

Використовуючи перевірені методи візуальної корекції простору, легко приховати недоліки планування ванної кімнати малого метражу та перетворити її до невпізнанності.

Основні різновиди плитки

Листі каталоги з новинками дизайну плитки 2022 – 2022 року, легко виділити класику, модерн та універсальні пропозиції. Очевидно, що деякі варіанти підходять як ідеальне тло, інші – чудова можливість виділити найбільш значущі акценти.

Деякі, з метою економії, вирішують вибрати їх колекції лише один варіант обробки. Це в корені неправильно – є підлогове та настінне облицювання. Вона відрізняється за ступенем стирання та стійкістю до підвищених навантажень.

Зверне увагу! На упаковці завжди є маркування. Стопа – плитка для підлоги, п’ятірня (кисть руки) – для вертикальних поверхонь. Погодьтеся, немає сенсу переплачувати за високий рівень зносостійкості морозостійкого керамограніту, а на підлозі ванної через рік виявити потертості та тріщини «полегшеного» варіанта для стін.

На закупівлі оздоблювальних матеріалів завжди можна заощадити. Наприклад, якщо на підлогу або над ванною укласти великі блоки із залишків колекції кольорового мармуру – уцінка до 40%. Його імітація вийде ще дешевше, зате міцність аналога буде вищою, ніж у «м’якого» каменю.

У будь-якому магазині з солідною знижкою розпродують бій та залишки різних колекцій. Це гарний матеріал для мозаїчного панно або розетки для підлоги, викладеної своїми руками.

У більшості старих квартир невеликий метраж, тому облицювання плиткою у ванній кімнаті маленького розміру з гарним дизайном обійдеться зовсім недорого.

У деяких випадках потрібне морозостійке, вологостійке або термостійке облицювання. За особливі властивості варто доплатити, наприклад, коли кахель укладають у міні-басейні без зимового опалення або на систему «тепла підлога».

Незвичайний дизайн плитки для сучасної ванної та санвузла – фото ефектних поєднань.

Переваги плиткового оздоблення у ванній

Гарна ідея вимагає гідного втілення, але дизайн інтер’єру залежить від гармонії всіх складових.Вибір оздоблювальних матеріалів для модернізації ванної можна перетворити на захоплююче заняття, тільки потрібен творчий підхід.

Плиткове оздоблення, як і раніше, лідирує серед вологостійких пропозицій для облицювання стін та підлоги у ванній.

Основні переваги:

 • Великий асортимент та висока естетика керамограніту, кахлю, сучасної керамічної плитки;
 • Завжди є можливість підібрати ефектні колірні та фактурні поєднання для ексклюзивного інтер’єру;
 • Простота самостійного укладання плиткових матеріалів на підготовлену поверхню;
 • Широкі можливості вибору кольору облицювання та різних покриттів в межах однієї палітри;
 • Сучасне оздоблення – можливість підібрати плитку з імітацією будь-якої природної фактури (дерево, цегла, камінь та бамбук).

Сучасні облицювальні матеріали відрізняються покращеними характеристиками – вологостійкість, твердість, стійкість до механічних пошкоджень, перепадів температури та вологості.

Як би стильним не був дизайн плитки у ванній кімнаті з душовою кабіною або джакузі, таке облицювання має свої недоліки:

 • Після купання не завжди приємно ставати на холодну та слизьку підлогу;
 • Кахель відносять до відносно крихких матеріалів – від одного незручного руху можуть з’явитися тріщини та уламки;
 • Є можливість відшарування окремих плит або осколків мозаїчного панно.

При грамотному виборі та якісному укладанні можна на 10-15 років забути про ремонт санвузлів навіть у великому заміському будинку.

Способи укладання плитки

Плиткові матеріали мають важливу перевагу – можливість варіювати укладання різними способами.

У вузькому санвузлі або малогабаритній душовій не розженешся з експериментальним укладанням. Однак на порожній стіні ванної кімнати дизайн однотонної плитки легко урізноманітнити завдяки візерунковій викладці:

 1. Прямими рядами – горизонтальними або вертикальними (вивіряється за рівнем та схилом, якщо стіни нерівні). Візуально коригує габарити приміщення.
 2. Діагональне укладання – всі лінії, що перетинаються під кутом 45°, візуально розширює приміщення.
 3. Комбіновані способи (поєднуються плитку різного формату, наприклад, великі 8-гранники та дрібні квадрати на перетині кутів);
 4. «Шахматка». Відмінний спосіб комбінування плитки 2-х контрастних кольорів або однотонного та кольорового мармуру.
 5. Модульне укладання – ефектне поєднання фрагментів різного формату.
 6. Під «цеглинку», паралельними рядами та в розбіг.
 7. «В ялинку», використовують для вузьких прямокутників, метод запозичений від укладання паркету.

Кожен спосіб передбачає застосування того чи іншого різновиду кахлю в інтер’єрах з плиткою у ванній кімнаті – стиль має другорядне значення.

Красиві поєднання кольорів у дизайні ванної

Більшість міських квартир відрізняється невеликим метражем. Тому потрібно шукати цікаві колірні рішення з дизайном плитки для ванної кімнати або санвузла з душовою кабіною.

Популярні варіанти:

 1. Однотонне або монохромне рішення – пропонується обіграти фактурою та способом укладання кахлю.
 2. Контрастні рішення – для інтер’єру ванної кімнати середнього формату.

Якщо немає бажання зупинятися на чорно-білому облицюванні, можна продумати альтернативні дуети:

 • Світлий беж – коричневий (каштановий, венге);
 • Відтінки молочного та чорного шоколаду;
 • Ніжно-бузковий – фіолетовий;
 • Блідо-рожевий – чорничний;
 • Розмито-блакитний – космічний синій.

Нейтральний фон (білий, сірий, бежевий) розбавити кольоровим малюнком. Візерункову плитку можна укладати горизонтальними лініями, зробити викладку навколо дзеркала у вигляді рамки.

 • Є безліч варіантів для красивого укладання дорогої плитки з малюнком.
 • Ефектно виглядатиме контраст темних горизонталей зі світлими стінами. Наприклад, дзеркальна плитка на підлозі в комплекті із темним натяжним полотном на полиці.

Більш цікавих рішень дивіться у нашій фото-добірці.

Фото дизайну плитки для ванної кімнати