Шпалери Лінкруста: реальні фото в інтерєрі, види, поради щодо вибору. Гарні новинки з оригінальним дизайном з каталогу 2024 року

Шпалери Лінкруста (Lincrusta): особливості та характеристики рельєфних шпалер, догляд, спосіб виробництва, переваги та недоліки

Сучасні види оздоблювального матеріалу дозволяють прикрасити інтер’єрний простір у будь-якому стилістичному напрямку. Для їх виготовлення використовують різну сировину, що дозволяє підкреслити певні зони у приміщенні.

Найчастіше для обробки інтер’єру воліють використовувати шпалери. Вони відрізняються своєю універсальністю, хорошими експлуатаційними якостями та декоративним зовнішнім виглядом.

От цього у матеріалі представлені характерні особливості шпалер лінкрусту, критерії вибору, плюси та мінуси. Рекомендації дизайнерів допоможуть придбати якісний матеріал для оздоблення інтер’єру.

Особливості шпалер лінкрусту

У 1878 році Фредерік Волтон розробив цей вид привабливого матеріалу. Вперше він уславився завдяки винаходу лінолеуму. Такий різновид підлогового покриття користується великим попитом у наш час.

В той час шпалери лінкруст називали лінолеумом для оформлення стель та стін. Щільна основа, простий монтаж та декоративні якості дозволяли швидко оформити вертикальні та горизонтальні площини. У процесі роботи вдавалося приховати дрібні похибки поверхні, і навіть розділити приміщення кілька зон.

Який склад у лінкрусту? У процесі виготовлення застосовують тришарову техніку. До неї входять:

 • Щільна основа. Її виготовляють із текстилю, флізеліну або товстого паперу;
 • Гелевий шар. Він відповідає за декоративну якість полотна. Фахівці називає його пластичним рельєфом;
 • Захисний шар фарби. Її використовують для підкреслення орнаменту або текстури.

На сьогоднішній день технологія виробництва не змінилася. Сьогодні у продажу представлені різні моделі, серед яких можна зустріти матеріал із синтетичних компонентів.

Така продукція відрізняється своєю доступністю та експлуатаційними характеристиками. Шпалери зі штучних компонентів витриваліші. Їхня поверхня добре очищається від пилу та різних типів забруднень.

Однак у процесі монтажу можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що відсутність особливих навичок призведе до появи дефектів на поверхні декоративного покриття. Синтетичні компоненти у складі виробу не пропускають повітря та можуть стати причиною появи грибка.

Етапи виробництва лінкруст

Як виробляють шпалери лінкруст? На промислових підприємствах виготовлення відбувається за декількома пунктами:

 • Попередньо всі компоненти ретельно просівають та змішують один з одним до утворення однорідної маси.В результаті одержують однорідну суміш, яку застосовують для створення рельєфних деталей;
 • Після цього гелеву суміш залишають тверднути. Далі, його приклеюють до основи. За допомогою силіконових валиків на поверхні задають рельєфний декор.


Полотна залишають висихати за певної температури. Для цього може знадобитись від 1 до 2 місяців. При дотриманні умов сушіння з оздоблювального матеріалу поступово випаровується волога, відсутність якої додає міцності та хорошої щільності.

Така техніка виробництва відображається на цифровому діапазоні.

 • У середньому рулон шпалер коштує від 20000 до 35000 рублів.
 • Довжина полотна становить 12 м, а ширина від 0,6 до 0,9 м.
 • Вироби відповідають вимогам ГОСТ.

Як працювати зі шпалерами лінкруст

Насправді процес монтажу нічим не відрізняється від поклейки звичайних паперових шпалер. Єдиним недоліком такого виду сировини вважають його велику вагу. Здійснити декорування самотужки неможливо.

Об’ємні декорації, складні візерунки вимагають правильного поєднання один з одним, щоб на поверхні утворилася єдина композиція.

Для роботи використовують клей для шпалер на флізеліновій основі. Справа в тому, що велика вага декоративного полотна може спричинити відшаровування від стіни. Густа клейка маса сприятиме щільному приляганню.

М’якою тканиною видаляють сліди від клею. Не рекомендується використовувати силіконовий шпатель. Справа в тому, що додаткова фізична дія може спровокувати пошкодження візерунка.


Плюси та мінуси лінкруст

Головна перевага такого виду шпалер полягає в їхньому екологічно чистому складі. Для їх виробництва застосовують натуральні інгредієнти, що дозволяють стінам дихати і запобігають розмноженню патогенної мікрофлори.

Деякі виготовляють вручну. Таким чином, на поверхні вдається створити незвичайну фактуру. Час сушіння таких виробів зростає ще на один місяць.

 • У складі шпалер часто використовують тканину із льону. Його компоненти мають антисептичний ефект, що дозволяє щодня очищати і знезаражувати повітря всередині закритого простору. Дизайнери воліють вибирати лінкруст для оформлення дитячих ігрових кімнат, спалень та віталень.
 • Фахівці стверджують, що використання шпалер лінкрусту дозволяє уникнути зростання грибків та цвілі на поверхні стін. Відмінні паропроникні властивості забезпечують безпеку та захист від захворювань дихальної системи.
 • Правильна поклейка забезпечує вирівнювання площини та усуває дефекти. Тривимірний візерунок дозволяє скоригувати дрібні недоліки, отримані під час чорнової обробки. До того ж, при наклеюванні відсутня стикувальний шов.

Попередньо декоративні полотна витримують у рідині, що забезпечує захист від розшаровування. Така дія допомагає стійко переносити механічні дії та перепади температури.

Якщо використовується фарба у вигляді фінішного покриття, то такий склад забезпечує додаткову міцність та підвищує експлуатаційні характеристики.Що входить до списку недоліків? До них можна віднести такі критерії:

 • Висока вартість. В середньому такі шпалери коштують від 10000 до 35000 рублів за один рулон;
 • Монтаж. Самостійно наклеїти такі шпалери практично неможливо. Після замочування їхня вага значно збільшується;
 • Негативно впливають на низьку температуру. Об’ємний візерунок при регулярних пониженнях температурного режиму починає тріскати і деформуватися.Фото шпалер Лінкрусту в інтер’єрі