Шпалери Лінкруста: реальні фото в інтерєрі, види, поради щодо вибору. Гарні новинки з оригінальним дизайном з каталогу 2024 року

Шпалери Лінкруста (Lincrusta): особливості та характеристики рельєфних шпалер, догляд, спосіб виробництва, переваги та недоліки

Сучасні види оздоблювального матеріалу дозволяють прикрасити інтер’єрний простір у будь-якому стилістичному напрямку. Для їх виготовлення використовують різну сировину, що дозволяє підкреслити певні зони у приміщенні.

Найчастіше для обробки інтер’єру воліють використовувати шпалери. Вони відрізняються своєю універсальністю, хорошими експлуатаційними якостями та декоративним зовнішнім виглядом.

От цього у матеріалі представлені характерні особливості шпалер лінкрусту, критерії вибору, плюси та мінуси. Рекомендації дизайнерів допоможуть придбати якісний матеріал для оздоблення інтер’єру.

Особливості шпалер лінкрусту

У 1878 році Фредерік Волтон розробив цей вид привабливого матеріалу. Вперше він уславився завдяки винаходу лінолеуму. Такий різновид підлогового покриття користується великим попитом у наш час.

В той час шпалери лінкруст називали лінолеумом для оформлення стель та стін. Щільна основа, простий монтаж та декоративні якості дозволяли швидко оформити вертикальні та горизонтальні площини. У процесі роботи вдавалося приховати дрібні похибки поверхні, і навіть розділити приміщення кілька зон.

Який склад у лінкрусту? У процесі виготовлення застосовують тришарову техніку. До неї входять:

  • Щільна основа. Її виготовляють із текстилю, флізеліну або товстого паперу;
  • Гелевий шар. Він відповідає за декоративну якість полотна. Фахівці називає його пластичним рельєфом;
  • Захисний шар фарби. Її використовують для підкреслення орнаменту або текстури.

На сьогоднішній день технологія виробництва не змінилася. Сьогодні у продажу представлені різні моделі, серед яких можна зустріти матеріал із синтетичних компонентів.

Така продукція відрізняється своєю доступністю та експлуатаційними характеристиками. Шпалери зі штучних компонентів витриваліші. Їхня поверхня добре очищається від пилу та різних типів забруднень.

Однак у процесі монтажу можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що відсутність особливих навичок призведе до появи дефектів на поверхні декоративного покриття. Синтетичні компоненти у складі виробу не пропускають повітря та можуть стати причиною появи грибка.