Триходовий клапан у системі опалення: принцип роботи, схема монтажу та підключення + поради щодо вибору з описом, навіщо він потрібен

Триходовий клапан у системі опалення: як вибрати, підключити і навіщо він потрібен? Принцип дії та монтажу своїми руками

Питання про значущість триходового клапана в системі опалення не новина. Відповідь абсолютно банальна – клапан використовується для забезпечення теплом конкретного місця.

Наприклад, такий пристрій потрібний вам якщо вам необхідно забезпечити підлогу підігрівом. Теплові потоки однаково розходяться як на радіатор обігріву, так і на підлогу завдяки підігріву.


Простіше кажучи, такий клапан є краном з двома ходами в одному корпусі для того, щоб водяні потоки здійснювалися рівномірно – в цьому полягає принцип встановлення такого клапана в системі опалення приміщень.

Характеристики триходового клапана

Якщо ви думаєте про встановлення триходового клапана, правильним рішенням буде розібратися в деяких характеристиках даного елемента. Такий клапан по праву вважається незамінним у системах опалення.

Незважаючи на те, що він здатний захистити ваш нагрівальний апарат (котел) та продовжити термін його експлуатації, цей елемент системи опалення здатний заощадити ваші гроші.

Якщо ви користуєтеся електричним котлом, то клапан здатний заощадити електроенергію, яку ви витрачали б на додатковий обігрів приміщення.

Крім того, такий пристрій може зберегти котел від перегріву. Тому дуже важливо встановлювати клапани в потрібних місцях, оскільки, встановивши їх не там, де потрібно, ви можете втратити час та гроші. Тому порадьтеся з професіоналом або довірте цю роботу фахівцям.