Каналізація в приватному будинку: інструкція, як вибрати та зробити своїми руками автономну каналізацію. Все про пристрій та схеми проводки

Каналізація в приватному будинку: покрокове керівництво, як провести своїми руками (схеми, пристрій, види, способи монтажу)

Однією з найважливіших ліній комунікації є каналізація. Кожен упорядкований будинок обов’язково має бути обладнаний якісною та надійною системою зливу та відведення використаної води, нечистот та інших технічних рідин.

Будь-яка каналізаційна система складається з внутрішньої та зовнішньої частини, кожна з яких виконує певні функції, і має низку конструктивних особливостей.

Основні види каналізаційних систем для дому

Залежно від особливостей збору зливних вод виділяють 4 основні види каналізації:

  1. Центральна каналізаційна система, яка є найбільш відомою для приватного сектора, особливо для котеджних селищ. При цьому всі внутрішні труби ведуть до точки збору, що є центральним загальним колектором. Такий колектор може бути розташований на кожній вулиці або у центрі котеджного селища. На виході з точки збирання води встановлено кілька фільтрів. Після якісної фільтрації та знезараження вода потрапляє у місцеву водойму. За експлуатацію подібної системи каналізації кожен власник щомісяця вносить суму, що нараховується.
  2. Для приватних будинків у селах, у селищах міського типу найбільш затребуваною є накопичувальна система каналізації.При цьому внутрішні труби не підведені до колектора, а слив виготовляється у герметичну яму або відсік. Стінки та дно таких відсіків попередньо викладаються цеглою, пластиком або бетоном, а сама ємність для збирання відходів розміщується нижче рівня землі. При наповненні ями слід скористатися послугами асенізатора для викачування відходів, що накопичилися, і води.
  3. На приватних теренах також широко використовується третя модель каналізаційної системи. Даний вид системи збору відходів отримав назву дренуючий каналізація. Принцип пристрою подібної моделі аналогічний до накопичувального типу, але в ємності відсутнє дно. На нижній межі септика обладнають дренажну подушку, яка виступає як фільтр. Процес фільтрації відбувається довго, а відстояна вода йде у глибокі шари ґрунту.

Для великої території з достатньою мірою водоспоживання можна використовувати фільтруючі установки. За типом конструкції та принципом роботи такі моделі поєднують усі три попередні моделі каналізаційної системи.