ЛДСП: що це таке? Розміри, типи поверхні, особливості та різниця між ДСП, та ЛДСП + кольори, ціна та огляд виробників

ЛДСП: який краще, де використовується, переваги, виробники, основні характеристики та порівняння з іншими матеріалами

ЛДСП є цільним полотном якісної деревинно-стружкової плити, виробленим із стружок великої дисперсії, волокна яких пов’язані між собою смолами з формальдегідів.

Лицьова сторона виробу покривається полімерною плівкою. Полімер забезпечує захист від вологи, забруднень, дрібних сколів та подряпин. До того ж надає естетичного та універсального вигляду. До складу самої плівки входить папір, просочений смолами.

Типи ламінування для ЛДСП

Використовуються два способи ламінування:

 • Гарячий спосіб ламінування – за допомогою нагрівання поверхні фіксується плівка використовуючи ламінатор;
 • Холодний спосіб ламінування – фіксація відбувається ламінатором подібно до пресування, нагрівання покриття в даному способі не проводиться;

Важливо додати, що використання цілісних масивів дерева у виробництві масових меблів зведено до мінімуму. Виняток може становити авторські вироби ручної роботи.


Так само великим плюсом при впровадженні технології виготовлення цілісних полотен зі стружки стала практична відсутність відходів при обробці деревини.

Де використовують ламіновані деревинно-стружкові плити

Використання ЛДСП найчастіше затребуване в таких сферах, як:

 • Випуск масових демократичних меблів різного призначення;
 • Декорування внутрішньої обробки приміщень;
 • Створення ручних ексклюзивних меблів;
 • Монтаж офісного та торгово-промислового виробництва;

Ламінована деревно-стружкова плита являє собою вже завершений виріб, що не потребує подальшої обробки. При цьому необхідно грамотно зробити розпилювання та подальшу обробку країв.

Вже на цій стадії ви отримаєте практично готові полиці, ширма, перегородки або стелажі. Звичайно з організацією правильного монтажу та кріплення готової фурнітури.

На ринку будівельно-оздоблювальних матеріалів ламіновані ДСП легко підібрати з необхідним вам розміром, різноманітністю малюнка та текстури. Все це дозволить вписати їх у будь-яке оформлення інтер’єру.

Так само цей матеріал може виготовлятися на замовлення.При необхідності на невеликих виробництвах надають послугу розпилювання за вашими лекалами та з обробкою країв.

Ламінування – важливий етап у виробництві ЛДСП

Оскільки якість та товарна привабливість ламінованих деревинно-стружкових плит багато в чому визначається і зовнішнім виглядом теж, розглянемо стадію покриття ламінатом ДСП докладніше.

Технологічно робота з нанесення ламінування здійснюється у кілька етапів:

 • Проводиться підготовка ДСП шляхом максимального вирівнювання основи. Цей процес забезпечить задану міцність готовому виробу;

Виготовлення паперового покриття – надалі воно візьме на себе функцію тришарового ламінату – це:

 1. Основний – папір максимальної щільності, він закриватиме внутрішній шар ДСП;
 2. Наступний шар робиться папером, що криє, з нанесенням орнаменту або малюнка;
 3. Остаточним шаром наноситься прозорий папір. Вона буде як захист поверхні.

Склади зі смоли проходять нанесення через усі шари ламінату на призначеному для цієї операції обладнанні.

 • Далі виконується головна частина ламінування – основу розташовують між готовим покриттям;
 • Залежно від заданого варіанта ламінування відбувається нагрівання або пресування поверхні;
 • Як завершальний етап готові вироби складуються для подальшого транспортування або зберігання;

Відмінність між ЛДСП та ДСП

Технологія виготовлення дає показує різницю між ДСП і ЛДСП. Перший матеріал є більш будівельно-оздоблювальним. Як правило, він нижчий за якість і у нього невисока вартість. ЛДСП має відмінну міцність, вологостійкість та естетичний вигляд за рахунок ламінування.

Це дозволяє використовувати плити у виготовленні більшої частини меблів різного напрямку та функціональності.

Під час виготовлення дерев’яно-стружкових плит застосовуються як сполучна ланка формальдегідні смоли. На жаль, вони здатні негативно впливати на здоров’я людини.

 • Смоли класу Е1 є більш екологічними, а склади класу Е2 не допускаються у виготовленні дитячих меблів. Обробка країв у ЛДСП також дає захист від попадання в повітря шкідливих частин сумішей.
 • Особливо хочеться звернути увагу на вологостійку шпунтовану ДСП. Це один із найнадійніших і зносостійких будівельно-оздоблювальних матеріалів, що має при цьому цілком демократичну ціну.
Порівняння ЛДСП та МДФ

На сучасному ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів запропоновано широкий спектр матеріалів, придатних для виробництва меблів.

Близькоспоріднений до ЛДСП матеріал МДФ (Medium Density Fiberboard) виходить за допомогою сушіння та подальшого пресування подрібненого деревного волокна.

Для підвищення міцності виробу до його складу додається парафін або лігнін. Це абсолютно нешкідливі добавки для здоров’я.

Основною відмінністю МДФ від ЛДСП будуть:

 • МДФ відноситься повністю до екологічних матеріалів.ЛДСП має у своєму складі формальдегідні смоли і потребує додаткових заходів щодо безпечного використання;
 • Ламінована деревинно-стружкова плита має велику щільність у порівнянні з МДФ, у якої м’яка текстура;
 • Вартість ЛДСП значно нижча, ніж МДФ, це сприяє використанню першого матеріалу набагато ширше у промисловому виробництві меблів;
 • МДФ має менший вибір у дизайнерських рішеннях, ламінат запропонований у практично необмеженому діапазоні колірних рішень;
 • В свою чергу пластичність МДФ сприяє виконанню витончених та тонких ліній;

Як правило, найвдаліші варіанти при обробці або конструюванні меблів виходять при грамотному використанні цих двох матеріалів одночасно, залежно від конкретної задуманої конструкції.

Огляд фірм виробників та постачальників ЛДСП

Виробництво плит, що ламінують, давно налагоджене численними виробниками як зарубіжними, так і російськими. Вони пропонують значний вибір виробів, зроблений у різноманітних колірних варіантах та гнучкому ціновому сегменті.


Флагманами в галузі виготовлення плит з ламінату вважаються:

ЛДСП “EGGER”

Плити з високою якістю. Вони відповідають європейським правилам безпеки. Головною перевагою є великий вибір колірних рішень. Поряд із цим демократична ціна та бездоганна якість. Багаторічна репутація робить товар цього виробника фаворитом на ринку таких товарів;

ЛДСП “LAMARTY”

Гігантський виробник на вітчизняному ринку ДСП. Це сиктивкарський фанерний завод під брендом “LAMARTY”. Він займає одне з основних положень не лише на вітчизняному, а й на зарубіжному ринку. Сучасні технологічні лінії виробництва плюс високотехнічне обладнання сприяють виготовленню ЛДСП європейського рівня;

ЛДСП «KRONOSPAN»

Популярний бренд світового рівня. Виробляє продукцію вже понад сто років та має представництва більш ніж у 20 різних держав. Відмінна риса товару цієї фірми – максимальна вологостійкість плит.Це дозволяє використовувати ЛДСП при ремонті та оздобленні ванної кімнати, душової, їдальні або кухні;

ЛДСП «Російський ламінат»

Найбільший із вітчизняних виробників. Орієнтований виробництва світової якості. Грамотно налагоджений процес виробництва за безперервного контролю якості. Завжди в наявності додаткові аксесуари – кромка, різноманітна фурнітура, а також всі види фасадного та бічного профілю. Все це дозволяє випускати завершений виріб у повній комплектації;

Вся продукція наданих у цьому огляді фірм підтверджена сертифікатами якості. Це доводить високу екологічну безпеку ламінованих плит для їхнього споживача.

Фото ЛДСП в інтер’єрі