Як утеплити будку для собаки на зиму своїми руками і не дорого: інструкція з утеплення вольєра, в якому влітку буде прохолодно

Як утеплити будку для собаки на зиму своїми руками і не дорого: зимовий вольєр з повстю, соломою, пінопластом, піноплексом

Під час будівництва свого будинку всі люди будь-яким методом утеплюють майбутнє житло. Усім хочеться, щоб узимку в оселі було тепло, а влітку прохолодно і собака, не виняток.

Собака – це найкращий друг людини, яка здебільшого живе на вулиці, у будці. Подбайте про свого домашнього вихованця, утепліть його будинок, а про те, як це зробити розписано в цій статті.

Чи мерзнуть собаки взимку?

Чутливість собаки до перепадів температури безпосередньо залежить від її породи. Наприклад, мисливські або їздові (Хаски, Маламут, Лайка) породи собак чудово переносять низькі температури, можуть жити на вулиці та спати у снігу.

Але навіть у цих випадках можуть бути винятки. Мисливські породи собак, які проживають з моменту народження в теплій квартирі, не зможуть довго перебувати на холоді без теплої будки.

Крім породи на виживання тварини взимку впливають і її розміри. Великим собакам трохи простіше, вони втрачають своє тепло набагато довше за маленьких собачок.Підготовка будки

Для сприятливого проживання вашого вихованця при конструюванні будки слід дотримуватись деяких правил. Це допоможе зробити будинок собаки теплішим ще до утеплення спеціальними матеріалами.

 1. Використання натуральних матеріалів. Будка з дерев’яного дерева при правильній споруді може не потребувати додаткового утеплення за рахунок позитивних теплоізоляційних властивостей деревини.
 2. Простір у будці та навколо неї слід підтримувати у чистому стані. Перед настанням холодів її потрібно обробити від кліщів та інших паразитів.
 3. Важливим параметром є розмір будки. Від цього залежить не лише температура всередині, а й комфортне проживання тварини. Будка завжди має відповідати розмірам тварини. При правильному будівництві будки собака зможе нагріти повітря своїм диханням.
 4. Житло вихованця в жодному разі не можна ставити на голу землю, асфальт або бетон. Будку слід поставити на бруси, цеглину або щось подібне, що підніме її над землею.
 5. Однією з помилок господарів є те, що на підлогу в будці вони кладуть ганчірки, непотрібні ковдри або взагалі матраци. Це не правильно. Підлога має бути встелена соломою, яку слід регулярно міняти.
 6. Хтось може уявити будинок без дверей взимку? Напевно, нікому не спадало на думку так «поліпшити» своє житло. Собакам теж потрібні двері, тільки в них під дверима мається на увазі важка фіранка. Виготовити фіранку можна з гуми чи іншого схожого матеріалу. Таке рішення допоможе позбавити собаку протягом.
 7. У зимову пору року слід відмовитися від ланцюгів. Це сковує рухи собаки, а рухливість є одним із способів зігрітися.

Найголовнішим параметром для підтримання сприятливих умов життя собаки є її харчування. Взимку, у мороз, тварина витрачає більшу частину своєї енергії на те, щоб зігрітися. Це не означає, що взимку собаку потрібно годувати частіше, ніж будь-яку пору року, компенсувати її витрати енергії допоможе збільшення калорійності їжі.

Вибір утеплювача

Перш ніж приступити до утеплення будки слід визначитися з вибором матеріалів. Утеплення проводиться не тільки з внутрішньої сторони будки, але і з зовнішньої, тому вибирати матеріали потрібно виходячи з їх властивостей.

 • Утеплювач не повинен містити в собі токсичних речовин, недотримання цього параметра може призвести до проблем зі здоров’ям тварини.
 • Стійкість до зовнішніх факторів, наприклад волога або тепло.

Важливо вибирати матеріал, який не привабить якихось гризунів або комах. Потрібно вибирати матеріали з низькою теплопровідністю.

Варіанти матеріалів для утеплення

Існує дуже багато матеріалів для утеплення приміщень, найпопулярніші з них:

Повсть

Повсть – це щільно переплетені між собою ниточки вовни. Це природний матеріал, отже, не виділятиме токсинів і не завдасть шкоди здоров’ю вихованця.

 • Плюсами цього матеріалу є його стійкість до протягів та вологи.
 • У будці, утепленій повстю завжди сухо.
 • Через стійкість до вітру матеріал можна не закривати додатковими матеріалами.
 • Зафіксувати його просто, для цього підійдуть звичайні цвяхи.

Рулонні утеплювачі

Під рулонним ізолятором як утеплення собачої будки мається на увазі використання поліетиленової плівки або пінофолу.

 • Поліетиленова плівка відрізняється простотою фіксації.
 • Пінофол так само, як і поліетилен має хороші теплоізоляційні властивості.

Головним недоліком такої ізоляції є те, що вона неміцна. Ці матеріали схильні до фізичних пошкоджень, через які втрачаються теплоізоляційні властивості.

Пінопласт

Пінопласт є одним із найкращих варіантів утеплювача для собачої будки. Варто добре поставитися до його ізоляції, вихованець може запросто його погризти, що зіпсує теплоізоляційні властивості.

До пінопласту відносяться такі матеріали, як пінолекс і пінополістирол. Переваги цих матеріалів, високі теплоізоляційні показники та стійкість до зовнішніх впливів.

Мінеральна вата

Найпопулярніший матеріал для облаштування житла вихованця. Цей матеріал використовують як утеплення собачих будок, так теплоізоляції житлових будинків за рахунок високих показників теплоізоляційних характеристик.

Працювати з цим матеріалом слід обережно та якісно ізолювати його від вихованця та вологи. Забороняється використовувати скловату.

Утеплення будки повстю

Для кожного варіанта утеплення будки існує правильний алгоритм дій, для утеплення повстю такий:

 1. Вимірюються вже побудовані будки, після чого з листів повсті вирізуються шматки необхідних розмірів.
 2. Оскільки матеріал досить стійкий до вітру, то він потребує додаткової ізоляції. Фіксується матеріал на підлозі, стінах та даху будки звичайними цвяхами.
 3. Наприкінці роботи на підлогу укладається підстилка із сіна.

Повсть є природним матеріалом, він не виділяє токсичних речовин і абсолютно безпечний як для людей, так і для тварин.

Утеплення будки пінопластом

Пінопластом можуть утеплюватися будки з одношаровими стінами та підлогами. Утеплюється будка тільки із зовнішнього боку, тому що собака в будці може розгризти пінопласт.

 1. Насамперед необхідно вирізати пласти пінопласту необхідних розмірів.
 2. Після чого пінопласт укладають та фіксують на клей-піну.
 3. Нестача пінопласту – страх ультрафіолету. Це означає, що залишати його на сонці без захисту не можна. Для запобігання його руйнуванню потрібне облицювання, це може бути фанера або дошки. Крім того, пінопласт можна пофарбувати, це також допоможе ізолювати його від ультрафіолету.

У випадку з двошаровими стінами пінопласт укладається у вільний простір між стінами. У такому разі додаткове облицювання не знадобиться.

Утеплення будки мінеральною ватою

Для утеплення будки мінеральною ватою слід чітко дотримуватись інструкції. Важливо максимально ізолювати вату від вихованця.

Перш ніж приступити до утеплення житла вихованця мінеральною ватою, варто передбачати зменшення його внутрішнього простору.

 1. Перш ніж приступити до укладання мінеральної вати потрібно обшити внутрішній простір будки пароізолятором.
 2. Після цього можна вирізати шматки вати необхідних розмірів.
 3. Вертикально встановити бруски від підлоги та до даху на потрібній відстані один від одного. Між цими брусками укладають заздалегідь підготовлену вату.
 4. Вкладають ще один шар пароізолятора.
 5. В кінці все обшивається деревом, наприклад фанерою.

Утеплення будки електрикою

Окрім вищеописаних способів утеплення собачої будки існують способи її електричного опалення.

Існує два способи опалення електрикою.

Панельні нагрівачі

Переваги опалення панельними нагрівачами:

 • Відсутність шумів під час роботи;
 • Низьке споживання електрики;
 • Довговічність;
 • Панельні нагрівачі не палять кисень.

Плівкові нагрівачі

Переваги опалення плівковими нагрівачами:

 • Високий ККД щодо панельних;
 • Довговічність;
 • Рівномірне опалення приміщення;
 • Економічність;
 • Не впливають на здоров’я тварини.

Варіантів опалення будки для собаки досить багато, але кожен має свої позитивні та негативні сторони. Головне – це дотримуватися інструкцій з утеплення будки та думати про здоров’я свого вихованця.

Фото утепленої будки для собаки