Синя вітальня: 120 фото вдалих поєднань у дизайні інтерєру

Синя вітальня: приклади правильного використання в інтер’єрі синіх кольорів та відтінків (120 фото)

Глибокий природний колір моря та вечірнього неба у багатьох асоціюється з успіхом, благородством та благополуччям.

Широта синьої колірної гами дає можливість створення інтер’єрів найрізноманітніших стилів у приміщеннях будь-якого призначення. Доказом цього є представлені фото із зображенням синіх віталень.

Особливості синіх відтінків для вітальні

Незважаючи на красу та глибину відтінків, багато хто ставиться до синього кольору з обережністю. Його звикли вважати досить темним. Але фахівці оформлення інтер’єрів вважають, що комбінування синього з іншими квітами може зробити вітальню по-королівськи розкішною.

Сучасний інтер’єр вітальні у синьому кольорі

Всі відтінки синього в інтер’єрі вітальні мають здатність дарувати спокій і налаштовувати на творчість. Світліші тони ніжно заспокоюють, насичена гамма, навпаки, бадьорить, а темні варіанти кольору мають збуджуючу дію.

Вибір відповідного кольору для оформлення центральної кімнати в будинку слід робити, виходячи з деяких параметрів:

  • Розташування;
  • Призначення.

Наприклад, якщо вікна кімнати виходять на південь, краще застосувати в обробці світлі тони.Вони додадуть атмосфері вітальні відчуття свіжості та прохолоди.
Якщо приміщення передбачається використовувати для відпочинку та розслаблення, а не для застіль з шумними компаніями, можна взяти більш темні тони. Щоб уникнути нальоту похмурості, можна розбавити синій колір світлими деталями.

Варіанти обробки

За допомогою правильно підібраних матеріалів можна зорово розширити приміщення невеликого розміру. Для цього можна оформити одну стіну глибоким синім кольором, а стеля і поверхні, що залишилися, представити в ніжно-блакитному або інших світлих відтінках з витонченим принтом. Це дозволить візуально розсунути простір та підняти стелю.

У просторих вітальні можна діяти інакше. Щоб кімната не здавалася надто порожньою та незатишною, її слід оформити соковитими синіми тонами, пожвавивши інтер’єр світлим віконним та оббивним текстилем та білими меблями.

Ідеї для поєднання синього кольору в інтер’єрі

Яким би не був красивим відтінок синього кольору, використовувати його у монохромному вигляді для оформлення інтер’єру вітальні — небажано, оскільки єдине темне тло може порушити затишну атмосферу кімнати похмурим настроєм та занепокоєнням.

Одна з переваг синього – хороша поєднання з великою кількістю колірних варіантів. Але це не означає, що в інтер’єрі вітальні його можна змішати з будь-яким кольором.
Потрібно врахувати, що для гармонійної взаємодії у компаньйони слід вибирати світлі відтінки:

  • Білий. Яскраве поєднання, що ідеально підходить для мінімалізму, середземноморського та морського стилів. Синя вітальня з білими деталями може бути одночасно суворою і романтичною.
  • Біж. Взаємодія з бежевим здається теплим та спокійним. Така вітальня виглядатиме справжнім уособленням класики. Використовувати можна будь-які бежеві відтінки.
  • Світло-коричневий. Цей колір може мати кілька варіантів: молочний шоколад, кава з молоком, світла кориця. Найкраще поєднується із синім у вигляді меблів, шкіряної оббивки або керамічних аксесуарів. Підійде до етнічних стилів.
  • Жовтий. Використовувати потрібно обережно, у малих кількостях. Найчастіше представлений у вигляді текстильних деталей та декоративних елементів.
  • Сірий. Шляхетне поєднання найкращим чином проявляє себе у класичних вітальні. Виходить строгий парадний представницький інтер’єр.

Підбираючи для синього кольори, слід врахувати те, що підлогу краще робити світлим. Це дозволить вітальні ніколи не здаватися похмурою та темною.

Вибір меблів для синьої вітальні

У вітальню, оформлену в синіх тонах, потрібно особливо ретельно підбирати обстановку. Корпусні та м’які меблі в темному інтер’єрі повинні виділятися і оживляти кімнату світлішими тонами. Шафи, вітрини та тумби краще виглядатимуть у кольорі світлого натурального дерева. Особливо буде гарний вибілений дуб або класичні меблі білого кольору.

Оббивка м’яких меблів у синій вітальні має поєднуватися з віконним текстилем. У темному приміщенні слід використовувати світлі тони, а у вітальні зі світлими стінами цікавіше буде виглядати насичено-сині меблі. Віконний текстиль можна підібрати із малюнком. Головне, щоб він поєднував у собі темні та світлі тони інтер’єру.

Вибираючи текстиль та обстановку у вітальню, потрібно звертати увагу на те, щоб уникнути перенасичення інтер’єру синю.


Декорування вітальні

Будь-яке інтер’єрне оформлення потребує певної закінченості. Вона досягається грамотним підбором аксесуарів та декоративних елементів. Дизайнери вважають, що синя вітальня має привертати до себе увагу великою кількістю контрастів.

Аксесуари виглядатимуть яскраво та свіжо, виділяючись світлими деталями на темному тлі, або навпаки. На тлі синіх стін помітно зможуть виділитися білі світильники або торшер, картини в рамках, що поєднуються з оформлення та кольору з меблями, розписні біло-блакитні вази, строкаті дивані подушки.

Сині інтер’єри часто стилізують під морську тематику. Тому оригінальні сувеніри, корали або великі раковини у вітальні будуть цілком доречними.

Позитивні якості та недоліки синього оформлення

Вибір інтер’єрного рішення в синіх тонах говорить про певну сміливість. Щоб знайти найкращий варіант, знадобиться аналіз позитивних та негативних рис такого оформлення.

До безперечних переваг можна віднести:

  • Насиченість кольору;
  • Гарний маскувальний ефект для обробки;
  • Позитивний вплив на психологію людини.Недоліків подібний інтер’єр майже не має. До таких можна віднести небажаність присутності темно-синього у вітальні маленького розміру та складність правильного оформлення.

Нерідко для створення інтер’єрних рішень віталень у синіх тонах потрібна робота професійного дизайнера. Необережне поводження з цим багатогранним кольором може порушити тонку межу між чуттєвістю та холодною похмурою темрявою. Тільки справжній майстер може створити справді збалансований образ синьої вітальні.

Фото дизайну вітальні синього кольору