Зелена вітальня: колірні поєднання, найкращі ідеї дизайну, підбір відтінків, 120 фото

Зелена вітальня – правила оформлення інтер’єру у зелених тонах (фото вибірка готових проектів)

Багато людей, створюючи дизайн вітальні, вибирають світлі пастельні відтінки. Такі відтінки не набридають, але водночас виглядають дуже просто. Зелений колір у вітальні допоможе створити незвичайну та свіжу атмосферу.

На даний момент відтінки зеленого вважаються актуальними, інтер’єр, виконаний у такій гамі, радуватиме свого власника і влітку, і взимку.

Вітальня в зелених відтінках зберігає атмосферу спокою, при цьому кімната, оформлена в таких тонах, буде розкішно і елегантно виглядатиме. Кімнату, де вікна виходять на північний бік, бажано оформити в соковитих яскраво-зелених тонах.

Окрім цього, необхідно встановити в такому приміщенні багато джерел світла. Для візуального розширення простору бажано використовувати світлі відтінки. Для того, щоб не перенасичувати кімнату зеленими квітами, можна зробити зеленою лише одну стіну.

Простір, переповнений зеленим кольором, навіятиме тугу і сонливість.


Актуальні відтінки зеленого для вітальні

Для вітальні підійдуть наступні відтінки:

 1. Тепла кольорова гама – яскраво-зелений, оливковий, прованський.
 2. Холодна колірна гама – темно-зелений, бірюзовий, синьо-зелений, хвойний.
 3. Нейтральна колірна гама – салатовий, м’ятний, блідо-зелений.

Зелена гама у вітальні

Блідно-зелена кольорова палітра створить спокійну мирну атмосферу. Його відтінки позитивно впливають на психіку людини. Для багатої та чудової обстановки краще застосовувати насичені відтінки.
Смарагдовий колір додасть інтер’єру багатства, оливковий підтримуватиме нейтральну атмосферу, трав’яний створить сприятливу атмосферу, яка зігріватиме власника у зимові вечори.

Колірні рішення

Темно-зелений колір підійде для кімнат з великою площею, а для маленьких віталень інтер’єр з такими відтінками виглядатиме надто важко.

 • Гарним колірним рішенням буде зробити одну частину кімнати яскравішою, а решта приміщення – нейтральним.
 • Головне завдання – за допомогою кольорів візуально розширити простір.
 • Зелений колір добре поєднується з жовтими відтінками, і допоможе створити атмосферу бадьорості та життєрадісності.
 • Головним кольором тут залишається зелений, а жовту гаму можна використовувати у текстилі та декорі.

Для невеликих віталень найкращим рішенням буде суміщення кухні з вітальнею та оформлення її світло-зеленої палітри для візуального розширення простору. За допомогою колірних рішень можливо візуально збільшити будь-яку невелику кімнату.

При створенні інтер’єру в зелених тонах необхідно дотримуватися рівноваги між яскравістю та інтенсивністю відтінків.

Стилі інтер’єру в зелених тонах

Для тропічного стилю добре підійдуть яскраві, соковиті кольори. Східний стиль вимагатиме багатогранні, багаті відтінки нефритового кольору. Для сучасного стилю добре підійде бірюзовий або зеленувато-блакитний разом із деревом світлих порід.
Для еко-стилю підійдуть яскраво-зелені відтінки, плюс до всього, буде краще, якщо в приміщенні є безліч кімнатних рослин. Для сільських стилів, таких як кантрі та Прованс підійдуть деревно-зелені відтінки.

Оскільки зелений колір добре виглядає зі світлими відтінками, то він відмінно підійде для скандинавського стилю. У мінімалізмі можна спробувати відтінки болотяного, додавши трохи блідо-рожевого чи бузкового.

Ці відтінки можна спробувати поєднувати з яскраво-червоним або насиченим індиго, не тут треба бути обережнішим, оскільки при перенасиченні може вийти важка обстановка. Найкраще для людського сприйняття підійде “колір морської хвилі”, бірюзова, зелено-блакитна обстановка.

Якщо власник будинку хоче зробити вітальню у класичному стилі, то для цього ідеально підійдуть оливкові відтінки. До оливкової гами підійде бронзовий, золотий колір.

Для сучасної класики варто спробувати світло-зелену гаму. Не обов’язково перетворювати відразу все приміщення, можна пограти з відтінками, спробувавши блідо-зелені покривала або подушки.

Оздоблення стін у вітальні

Не часто трапляється зустрічати стіни, повністю в яскраво-зеленій гамі.У невеликих кімнатах таке колірне рішення «з’їсть» часто простору, до того ж кімната виглядатиме похмуро та похмуро. Краще спробувати світло-зелену гаму.

 • Тим, хто не боїться сміливих рішень, можна спробувати зробити яскраві акценти на одній стіні, залишивши інші у пастельних відтінках.
 • Для такої кімнати добре підійде декор із мармуру або шкіри.
 • Якщо оздоблення стін все ж таки вийшло досить яскравим, то можна полегшити обстановку, доповнивши її меблями світлих пастельних відтінків.
 • На стіни можна наклеїти світлі наклейки та використовувати світлий текстиль.
Якщо хочеться створити дизайн «під старовину» можна оформити стіни темно-зеленим відтінком або кольором морської хвилі та поставити старовинні меблі. Зелені відтінки стін добре виглядають на контрасті із соковитими лимонними або світлими кольорами.

Меблі у вітальні

Меблі в зелених відтінках підійдуть як для класичного стилю, так і для сучасних рішень. Краще, якщо меблі будуть оббиті шкірою.

 • Для тих, хто хоче розслабитися після важкого робочого дня, найкраще підійде темно-зелений диван у поєднанні з темно-синіми стінами.
 • Така ситуація сприятиме міцному сну.

Текстиль у вітальні

У невеликих кімнатах краще використовувати повітряні фіранки світло-зелених відтінків, оскільки вони візуально розширюватимуть простір.

 • У великих вітальні, там, де високі стелі, підійдуть масивні важкі штори.
 • На портьєрах можна зробити акцент, немає необхідності підбирати їх під відтінок стін.
 • Якщо оздоблення стін блідо-зелене, то портьєри можуть бути яскраво-трав’яними або з оливковим відтінком.
 • Або інший варіант – пастельне оздоблення стін із зелено-коричневими фіранками.

Унікальні приміщення в зелених тонах

Для створення унікальної вітальні не варто оформляти стіни, підлогу та стелю у яскравих тонах. Створення оригінального інтер’єру сприятиме різноманітним акцентам у зеленій колірній палітрі.Також велику роль в оформленні відіграє текстиль або килими. Оздоблення стін не обов’язково має бути зеленим, можна залишити пастельну гаму, а до неї додати соковиті зелені покривала, штори або різноманітні елементи декору.

Не варто переборщувати із зеленими відтінками, щоб не перевантажувати інтер’єр. Найкраще спробувати такі відтінки як акценти. При правильному доборі кольорів можна досягти розслаблюючої атмосфери.


Фото зеленої вітальні