Колір в інтерєрі вітальні: ТОП-150 фото ідей дизайну + таблиця поєднання кольорів

Колір в інтер’єрі вітальні: модні відтінки з оглядом красивих колірних комбінацій (фото готових дизайн проектів)

Гостина кімната – обличчя будинку. Тут приймають гостей, відпочивають із сім’єю, проводять вечори на затишному дивані за переглядом фільму чи читанням книги. Це місце – своєрідний центр будинку.

Тому оформленню вітальні приділяється багато уваги. Від обраної колірної гами залежить атмосфера у кімнаті. Акценти у вигляді декору створюють затишок та роблять приміщення цікавим.

Співвідношення кольору та розміру вітальні

За допомогою фарбування стін у певні кольори можна візуально розширювати та звужувати приміщення. Цей прийом допомагає, коли кімната нестандартного планування, або має невелику площу.

  • Світлі відтінки збільшують простір, створюючи легкість. Так, у витягнутому приміщенні можна пофарбувати протилежні довгі стіни у відтінки білого. А дві стіни, що залишилися, у темніший колір. Кімната здаватиметься ширшою.
  • Для маленької вітальні краще вибрати світлий тон для всіх стін. Причому меблі в тій же колірній гамі, але на пару тонів темніше, впишеться краще, не обтяжить простір. Тут підходять усі відтінки білого: молочний, кремовий, бежевий, айворі. Світло-блакитний колір створить настрій та легкість. Приглушений жовтий колір додасть тепла та сонця.

Не рекомендується використовувати глибокі темні тони в маленьких вітальні. Особливо не варто фарбувати у такі відтінки усі стіни. Інакше вони давитимуть і зменшуватимуть простір. Найкраще зробити невеликі акценти у вигляді декору.

Якщо ж площа вітальні велика, то колірна палітра не обмежена. Є де розгулятися. Можна поєднувати різні відтінки, робити фоновий колір та виділяти зони яскравішим кольором. Можна зробити цікаві переходи від одного кольору до іншого.