Колір в інтерєрі вітальні: ТОП-150 фото ідей дизайну + таблиця поєднання кольорів

Колір в інтер’єрі вітальні: модні відтінки з оглядом красивих колірних комбінацій (фото готових дизайн проектів)

Гостина кімната – обличчя будинку. Тут приймають гостей, відпочивають із сім’єю, проводять вечори на затишному дивані за переглядом фільму чи читанням книги. Це місце – своєрідний центр будинку.

Тому оформленню вітальні приділяється багато уваги. Від обраної колірної гами залежить атмосфера у кімнаті. Акценти у вигляді декору створюють затишок та роблять приміщення цікавим.

Співвідношення кольору та розміру вітальні

За допомогою фарбування стін у певні кольори можна візуально розширювати та звужувати приміщення. Цей прийом допомагає, коли кімната нестандартного планування, або має невелику площу.

 • Світлі відтінки збільшують простір, створюючи легкість. Так, у витягнутому приміщенні можна пофарбувати протилежні довгі стіни у відтінки білого. А дві стіни, що залишилися, у темніший колір. Кімната здаватиметься ширшою.
 • Для маленької вітальні краще вибрати світлий тон для всіх стін. Причому меблі в тій же колірній гамі, але на пару тонів темніше, впишеться краще, не обтяжить простір. Тут підходять усі відтінки білого: молочний, кремовий, бежевий, айворі. Світло-блакитний колір створить настрій та легкість. Приглушений жовтий колір додасть тепла та сонця.

Не рекомендується використовувати глибокі темні тони в маленьких вітальні. Особливо не варто фарбувати у такі відтінки усі стіни. Інакше вони давитимуть і зменшуватимуть простір. Найкраще зробити невеликі акценти у вигляді декору.

Якщо ж площа вітальні велика, то колірна палітра не обмежена. Є де розгулятися. Можна поєднувати різні відтінки, робити фоновий колір та виділяти зони яскравішим кольором. Можна зробити цікаві переходи від одного кольору до іншого.

Як освітлення впливає на колір вітальні

У світі дизайну дотримуються правила: колір залежить від світла. При різному висвітленні колір виглядає по-різному. Це правило застосовується при виборі кольору інтер’єру вітальні. Багато залежить від природного освітлення. Звичайно, за допомогою штучного світла можна вирішити проблему нестачі сонця, але природне світло незамінне.

Якщо природного освітлення в кімнаті достатньо, можна сміливо використовувати будь-яку колірну палітру. Якщо вітальня розташовується на сонячній стороні, вікна великі, багато світла та повітря, навіть чорний колір не зіпсує враження.

 • Якщо сторона не сонячна, маленькі вікна, падає тінь від дерев або інших будівель, застосуємо тільки світлий спектр. Інакше у вітальні буде похмуро та нудно.
 • У цьому випадку слід віддати перевагу теплим сонячним відтінкам: жовтий, персиковий, бежевий, оранжевий, рожевий.
 • Наприклад, світло-жовтий фон на стінах у поєднанні з яскравими помаранчевими акцентами дадуть багато тепла та піднімуть настрій.

Колір задає настрій

Ще один фактор, який варто врахувати при виборі кольору інтер’єру вітальні – настрій, який має створюватись у цьому приміщенні. Тут потрібно спиратися на свої уподобання, і те, який очікується результат.

Колір безпосередньо впливає на поведінку та настрій людини:

 • Зелений, блакитний, фіолетовий, коричневий заспокоюють, створюють атмосферу для спокійного відпочинку.
 • Насичені яскраві відтінки: червоний, оранжевий, рожевий, навпаки бадьорять та збуджують.
 • Блиск і глянець налаштовують на веселощі.
 • Холодний металік у поєднанні зі строгим синім, сірим, чорним кольором допомагають зібратися і добре попрацювати.8 .jpg”>


Якщо вітальня призначена для посиденьок з друзями, краще її оформити у веселішому настрої. Якщо це місце для відпочинку, то теплий кавовий або бежевий колір у поєднанні із зеленим або блакитним стане непоганим рішенням.

Популярні рішення кольорів

Незважаючи на індивідуальність кожної вітальні, є тенденції, яких дотримується більшість людей. Стилів, у яких може бути оформлений інтер’єр вітальні, безліч.

Але все можна об’єднати у дві великі групи:

 • Класичний дизайн;
 • Сучасний дизайн.

Зустрічається ще й змішаний вигляд, але тут все одно переважає той чи інший варіант оформлення.

Класичний стиль

Класикою вважається інтер’єр у натуральних природних відтінках, з відповідними меблями та аксесуарами. Тут завжди переважає консерватизм, витонченість та стабільність.

Відповідно та колірне оформлення вибирається відповідно до стилю. Це зазвичай спокійні, м’які відтінки.

Так до основних класичних кольорів в інтер’єрі відносяться:

 1. Білий;
 2. Чорний;
 3. Сірий;
 4. Синій;
 5. Коричнева;
 6. Бежовий.

Всі ці кольори добре поєднуються між собою. Але завжди світлий іде у союзі з темним відтінком. Наприклад, сірі однотонні шпалери та сині меблі, доповнюються білою тюллю та синіми портьєрами. Тут переважає сірий колір, як тло. А синіми елементами створюються акценти.

Часто у класичному виконанні вітальні зустрічається золотий колір. Але його не має бути багато.

Класичне оформлення кольорів більше підходить для вітальні стандартного або великого розміру. Через наявність темних тонів, громіздких меблів простір візуально значно зменшується. Бажана наявність великих вікон та гарного природного освітлення.

Сучасний стиль

У сучасних дизайнах вітальні більше вітається мінімалізм, легкість та функціональність. Тому глибокі відтінки використовуються лише точково. Тут дуже рідко бувають шпалери із малюнком. Найчастіше стіни однотонні, може використовуватись фактурна штукатурка. Тяжкі портьєри замінюються жалюзі або рулонними шторами.

Тут багато білого та його відтінків. Основний настрій задається аксесуарами: картинами, меблями, килимками. Часто присутні металеві кольори. Багато глянцю та світла.

Сучасний стиль вітальні не має якихось чітких правил. Тут можна майже все. Головне – знати міру.

На що орієнтуватися при виборі кольору вітальні

Великий ризик помилитися з колірним оформленням у дизайні вітальні. Щоб не помилитися, можна вибрати один колір. А вже за таблицями відповідності кольором вибрати до нього компаньйонів. Існують спеціально розроблені таблиці, якими видно, як поєднуються кольори.

 • Головним орієнтиром при виборі кольору інтер’єру вітальні – переваги мешканців будинку. Потрібно догодити всім адже це спільна кімната. Якщо домовитись не виходить, зупиніться на нейтральних відтінках.
 • Не потрібно перевантажувати вітальню елементами декору. Вони швидко набридають і захаращують простір. Декілька незвичайних акцентів достатньо. Наприклад, яскраві дивані подушки або картина, цікава ваза або бра.
 • Ідеально, коли вітальня відповідає загальному інтер’єру будинку і продовжує задум. Дивно виглядає, коли людина із сучасно обставленого коридору потрапляє у вітальню з пафосними меблями та ліпниною на стінах.

До дизайну інтер’єру вітальні слід підходити серйозно та ретельно продумувати деталі. Не варто поспішати з вибором, а тим більше гнатися за модою. Вибирайте та поєднуйте кольори так, щоб було комфортно перебувати в кімнаті. Вітальня, зроблена зі смаком, завжди радуватиме господарів та гостей будинку.

Фото ідеального поєднання кольору в інтер’єрі вітальні