Темна вітальня: 115 фото ідей та новинок дизайну інтерєру

Темна вітальня (секрети правильного дизайну): все про оформлення інтер’єру вітальні у темних строгих тонах

Темний колір в інтер’єрі завжди надавав приміщенню деякої вишуканості. Однак не всі хочуть оформляти інтер’єр у цих тонах, бо бояться роботи з ним. Особливо якщо йдеться про вітальню.

Багато звикли, що кімната для прийому гостей має бути світлою або навіть яскравою. Але вірний підбір матеріалів, квітів та декору допоможе зробити навіть темну вітальню привабливою та вишуканою.

Переваги темного кольору

Дослідні дизайнери, які працюють з усією колірною гамою, пояснюють популярність і переваги темних відтінків таким чином:

 1. Темне приміщення виглядає вишукано та красиво. Якщо підібрати глянсові меблі та обрамити її стильними аксесуарами, така кімната справить найкраще враження;
 2. Гостина темного кольору завжди виглядатиме актуально та модно. Є ряд недоліків, якими володіє це приміщення, проте їх може затьмарити привабливий зовнішній вигляд;
 3. Простір, виконаний у такій колірній палітрі, несе в собі певну загадковість. Психологи стверджують, що таке приміщення нестиме в собі романтичну нотку і налаштовуватиме на спонукаючий лад. То що варто задуматися, чи дійсно інтер’єр буде похмурим?

Правильно підібрана колірна гама налаштовуватиме не лише на романтику, а й відпочинок та розслаблення.


Недоліки темного кольору

Перш ніж продумувати інтер’єр вітальні в даному кольорі, варто поряд з гідністю вивчити і недоліки:

 1. Цей колір досить складний у роботі, тому підбирати все для інтер’єру – завдання не з легких. Однак і вона цілком здійсненна, варто лише продумати кожну дрібницю та скласти план робіт;
 2. Колір підійде тільки для просторої кімнати, тому що здатний візуально зменшувати простір;
 3. Освітлення має бути якісним. Його брак позначиться на тому, що кімната здаватиметься похмурою і не буде відчуття затишку.
Робота з кольором

Існує ряд правил по роботі з кольором, щоб оформити вітальню у темних тонах:

 1. Якщо кімната велика за площею, такий відтінок цілком може служити базою для оформлення. Головне, правильно підібрати освітлення, щоб не залишалося чорних та похмурих кутів;
 2. Якщо приміщення маленьке, вибирайте світлі тони для оформлення. Темний залиште для декору та аксесуарів.А ось стеля при будь-якій площі повинна бути світла;
 3. Сонячна сторона, куди виходитимуть вікна вітальні, добре гармоніюватиме з темними квітами. Якщо природного світла мало, краще все ж таки вибрати світлі відтінки;
 4. Інтер’єр такого кольору потрібно обов’язково розбавити контрастною гамою. Наприклад, додати білі кольори або яскраві відтінки. Якщо стіни темні, то меблі повинні бути світлими. Чинне це правило і навпаки.

Дизайн поверхонь

Якщо ви хочете зробити вітальню у темному кольорі, необов’язково, щоб усі поверхні були виконані у цьому відтінку. Тоді вона може бути схожою на склеп.

Краще грамотно розподілити палітру, тільки тоді приміщення виглядатиме красиво та гідно. Є деякі поради, якими можна скористатися при оформленні інтер’єру.

 • Якщо у вас темні стіни у вітальні, зробіть підлогу світлішою. А поверхня стелі може бути білою. Тільки в такому разі це поєднання можна вважати вдалим. Навіть якщо стіни або підлога мають глянсову поверхню, стеля все одно має бути іншого відтінку.
 • Якщо ви вибираєте темні меблі, то в цьому випадку потрібно зробити світлими стіни. Тоді вони чудово гармоніювати між собою, а простір не залишиться без освітлення. Якщо ж і стіни, і меблі будуть темними, то все це просто зіллється в одну пляму.

Якщо ви вирішили зробити підлогу темною, то меблі підбирайте протилежного відтінку. Але не перестарайтеся, поєднання має бути гармонійним. Інакше композиція та задум будуть порушені.
Меблі в гостьову кімнату

Щоб підібрати меблі в оформлену з таким дизайном кімнату, слід дотримуватися деякого правила. Підлога та стіни, які були оформлені в темній гамі, вимагатимуть для себе світлих меблів. І навпаки, якщо стіни та підлога світлі, то краще вибрати темні меблі.

Але варто враховувати при цьому габарити меблів. Якщо у вас стоятиме масивний диван або велика стінка, то найкраще орієнтуватися на те, скільки вони займають місця в просторі. Можна трохи скоригувати колірну схему, щоб виробився певний баланс.

Освітлення

У темній вітальні є правило, що чим більше надходить у неї світла, тим краще для простору. Якщо фактура матова, то вона ще й поглинатиме світло. Світла потрібно буде багато.

Якщо ж переважає в основному глянсова поверхня, то світло відбиватиметься, тому буде його достатньо. Тому краще чергувати різні джерела освітлення, чергуючи люстри з точковим світлом.

У будь-якому випадку світла має бути достатньо, щоб не залишити кімнату в темряві.

Колір та стиль

Вежа в темному кольорі добре впишеться в англійський стиль. Меблі темного шоколаду, диван насиченого вишневого кольору або синього відтінку.

Якщо аксесуар і для освітлення на стелю можна повісити велику люстру. Вона може бути як позолоченою, як у класичному стилі, так і скляною, як у стилі хай-тек. Якщо прикрасити її підвісками, то такий варіант допустимо.

 • Класичний стиль також має на увазі наявність великих дзеркал у масивній рамі. Такий декор потрібен обов’язково, тому що скляна поверхня відображатиме світло, завдяки цьому приміщення в темному відтінку буде світлішим.
 • Підходять темні відтінки для мінімалістичного стилю. Сюди добре підійдуть чорний, сірий, відтінок мокрого асфальту, ненасичений синій, фіолетовий або бірюзовий колір приглушений.Їх можна застосовувати не тільки на меблів та декорі, але й вибирати шпалери в подібній гамі. Також будуть доречні поверхні, які відображають світло та промені, наприклад, у відтінку металік або дзеркальні.
 • Лофт, в якому також практикується наявність подібних кольорів, можна застосувати у вітальні. Поєднання коричневого та кольору застиглого бетону, металева поверхня – подібний тандем виглядатиме ідеально.
Чорно-біла колірна гама також буде доречною. Освітлення можна зробити в такій кімнаті за допомогою світлодіодної стрічки – вона чудово впишеться в інтер’єр.


Фото темною вітальнею